Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Z dnia na dzien, pół alfy sie zsypało po ASO

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Pod koreczkiem jest czysciutko... Co do jazdy to nie zstanawialem sie nad tym i nie sprawdze, bo na kazdej fakturze zamiast oznaczac moj samochod jako 147, to wpisywali 156 na kazdej fakturze mam 170314km przebiegu, chociaz z poczatku powinienem miec ok.~169k, na drugiej juz 170k, upominalem sie o to, ale gosciu za lada stwierdzil "no, trzeba bedzie to zmienic, ale prosze sie nie przejmowac"...

    Oddajac im samochod to poprosilem, czy jest taka mozliwosc, zeby go rozebrali glebiej i po prostu popatrzeli po glownych czesciach, gosciu odnotowal, powiedzial "ok", przy odbiorze samochodu zrobili wszystko to o co prosilem, ale dodatkowo sami z siebie wymienili olej w skrzyni biegow, jakas zakladke, rure - przerdzewiala, jakis pojedynczy przewod - takich tam tanich pierdułek sie doszukali, reszte uslyszalem, ze wszystko jest jak najbardziej ok...

    Samochód ogladalem pod kazdym kątem, centymetr po centymetrze, silnik jest czysty jak perelka, jedynie w tym wydechu zauwazylem olej - wiec nie spala sie on w silniku...

    A jak ma sie do tego odma, czy zasyfiona moze miec wplyw na olej, ktory po prostu nie przelatuje tam gdzie trzeba ?
    A wariator ? Jezeli jest popsuty - a zaczal sie odzywac jak traktor, to moze on przepuszcza za duzo ?

    @@edit
    aa, co do samego silnika, ciągnie jak czołg, zadnego spadku mocy, wszystko idealnie...
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 11-06-2013 o 21:23

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Samochód sprawdzony pod kazdym katem, pol silnika rozebrane, diagnoza - nic mu nie jest... W wydechu jest olej, ktory po prostu "paruje" pod wplywem cieplych spalin, dlatego czasem samochod zaczyna dymic, podymi i przestaje, wniosek olej zostaje raz za czasu jednorazowo wypluty... Podczas tego "wyplucia" wariator zaczyna glosniej chodzic - Zaobserwowane...

    Jak na razie nowy akumulator i olej, zobaczymy efekt...

    Takiej magii to ja jeszcze nie widzialem

    Po za tym, zaluje, ze nie zrobilem zdj, ale to co po tym castrolu magnatec zobaczylem w srodku to az sie przeradzilem, wyglada lekko tak, jakby brud byl przyssany do scianek, a na tym warstwa oleju, obok byl rozbierany bus diesel z przebiegiem 450tys i w srodku nie wygladal tak brudno jak moj TS... Gosciu, ktory krecil jak to zobaczyl to spytal offem "castrol magnatec... ?" Po krotkiej rozmowie na temat tego, potwierdzilo sie wszystko w teorii i w praktyce co bylo pisane nt. tego oleju na forum... Wiec co do tego chyba musze przeprosic wszystkich, z ktorymi sie niezgodzilem w temacie rzeka - olej, co do castrola...
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 12-06-2013 o 16:09

  3. #13
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Nie odpowiedziales na pytanie... To byla Twoja pierwsza wymiana oleju w TYM samochodzie czy juz ktoras z koleji.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Moja, ze moja, to tak pierwsza, ale znam bylego wlasciciela i srodki typu doktor wykluczam na 100%. Na podstawie jego rachunkow itd, wszystko wiedzialem co gdzie i jak bylo zalane, na starym oleju jeszcze troche przejechalem i nic nie ubywalo, ani nie dymilo, wariator siedzial cicho itd.
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 12-06-2013 o 16:45

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar zip.pl
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR 147 1.9JTD 8V NOVITEC
    Postów
    237

    Domyślnie

    Znajomy miał podobna ale jeszcze bardziej kosztowna akcje w ASO, ja raz byłem i nie wrócę. Obecnie każdy dobry mechanik który pracował w ASP ma swój warsztat lub siedzi za biurkiem. Więc lepiej udać się do zaufanego niż do droższego i to bez gwarancji.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 8V Distinctive "NOVITEC"

    Pomogłem, podziękuj. Nie pomogłem.... też podziękuj.

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    raz zalałem castrola i naprawdę żałuję że to zrobiłem. Strasznie pogorszyła się jakość tego oleju.

Podobne wątki

  1. Dzien dobry!
    Utworzone przez cromor w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 06:24
  2. Luz na sprzęgle z dnia na dzień
    Utworzone przez wiiktor11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 08:07
  3. [GTV] z dnia na dzien nie wlanczajacy sie wentylator xhlodnicy
    Utworzone przez gumiss91 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 22:44
  4. 156... dzien jak co dzien...
    Utworzone przez iboss w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2009, 21:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory