Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Uszczelka pod głowicą ?

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie Uszczelka pod głowicą ?

    Witam.
    No niedługo się pocieszyłem autem, ponieważ wczoraj zauważyłem ze w zbiorniczku od płynu chłodniczego znajduje się dość sporo oleju.
    Czyściłem go już, pojeździłem chwilę i olej dalej jest.
    Oleju w silniku nie ubywa, płynu też nie przybywa tylko ten olej :/
    Byłem już u kolesia co ma serwis fiata i alfy romeo i powiedział że w tych silnikach rzadko się zdarza by uszczelki pod glowicą puszczały tak by olej leciał do płynu chłodniczego, prędzej się dzieje tak że płyn leci do cylindrów lub po prostu płyn wypływa spod głowicy a to wszystko przez to że w tym silniku jest tylko jeden kanał olejowy co idzie do głowicy, jest on w środkowej części głowicy a otwory z płynem chłodniczy są dość daleko od tego.
    Masło pod korkiem od wlewania oleju się nie robi, natomiast pod korkiem od płynu chłodniczego było troszkę, ale to wyczyściłem i jak narazie jest ok.
    Facet kazał mi wylać to co było teraz w układzie, wypłukać układ octem, potem 2 razy przepłukiwać wodą i dopiero zalać świeży płyn.
    Wszystko fajnie tylko najbardziej mnie trapi to, że jak wyciągnę bagnet to olej się tak dziwnie na nim układa, czyli nie jest cała szerokość bagnetu pokryta olejem tylko np pół, czy po prostu jest środkiem kreska oleju, a po bokach jest sucho. Pierwszy raz takie coś widzę, choć porównywałem z bratem który też ma Alfę i ten sam silnik i u niego też się podobnie olej układa tylko trochę lepiej. Wiem że mam zalany jakieś dziadostwo a nie olej, bo jakiś Castrol, a brat ma Motula i nie wiem czy to jest olejem czy czymś innym :/
    Proszę o poradę i napiszcie mi jakie są objawy walniętej uszczelki pod głowicą.
    Dodam że płynu nie wywala, jakieś tam ciśnienie małe jest jak odkręcę korek ale takie samo jest u brata.
    Facet powiedział że może to być tym że już wymieniana była uszczelka i nie wyczyścili tego, bo sprawdzał i powiedział że głowica już była zrzucana.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    Nie wiem czemu twój mechanik doszedł do wniosku że olej się nie może dostać do układu chłodzenia przez uszczelkę bo przed chwilą oglądałem starą uszczelkę i w sumie bliżej i łatwiej może olej się przedostać do układu chłodzenia niż do cylindrów. Wytłoczenie uszczelniające jest wokoło kanału olejowego i środkowej śruby. Od tego wytłoczenia masz około 2 milimetry do układu chłodzenia już bez żadnych dodatkowych uszczelnień. Natomiast do cylindra masz około 1,5 cm i jeszcze dodatkowe wytłoczenie uszczelniające. Jeśli potwierdzi się że to uszczelka popuszcza to możesz spróbować dociągnąć wszystkie śruby w głowicy o ćwierć obrotu. Może to i mało profesjonalne podejście ale może to wystarczy żeby zatamować wyciek. I nie będzie trzeba zrzucać głowicy. Mogło tak być że mechanik który wymieniał uszczelkę pod głowicą bał się dociągać śruby według instrukcji żeby nie pourywać i dodatkowo nie zrobił planowania głowicy i takie są efekty.

    Co do poziomu oleju to weź szmatkę polej na nią benzynę ekstrakcyjną, rozpuszczalnik nitro, rozpuszczalnik do farb ftalowych lub coś podobnego dokładnie tą część co się zanurza w oleju przemyj i wsadź i odczytaj poziom. Poziom ma być podobny po jednej i po drugiej stronie w formie poprzecznej kreski. To co jest ponad to jest olej który pozostaje na ściankach rurki którą wsadza się bagnet.
    Ostatnio edytowane przez Rufi76 ; 18-08-2013 o 17:37

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Jutro jade do mechanika na wymianę alternatora, wiec powiem mu żeby mi wyczyścił układ i zalał nowego płynu.
    Jeżeli będzie się dalej to działo to trzeba szykować 2tys na naprawę głowicy + rozrząd :/

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    Mnie to kosztowało 250 za uszczelki + uszczelniacze zaworów (warto przy okazji wymienić) + 360 za rozrząd (wariatora nie wymieniałem bo mam jeszcze dobry).

    Narazie nie lej płynu tylko wodę. Szkoda płynu.
    Ostatnio edytowane przez Rufi76 ; 18-08-2013 o 18:11

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Mi powiedział tak, że głowice zawozi do papieża do Krakowa, tam jest ona planowana, obrabiane są gniazda zaworowe oraz docierane są zawory(kosztów nie wiedział ale podejrzewał koło 600zł, ponieważ robił teraz koledze w lagunie 8v to zapłacił troche ponad 300). Robocizna 300zł za ściągniecie i poskładanie wszystkiego.
    Do tego rozrząd+ wariator bo klepie to kolejne 800-900zł. Plus olej,filtr i uszczelki głowicy.
    Powiem mu żeby wypłukał mi jutro wszystko i zalał na nowa, zobaczymy co się będzie działo.

    A kolega czemu wymieniał uszczelkę ?
    Jaki był powód ?
    Ostatnio edytowane przez m4tinez ; 18-08-2013 o 19:03

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    Ja planowałem też u papieża ( w porównaniu do orginału rewelacja) zapłaciłem 40zł. Ogólnie 600zł to przesadził. Chyba że w tym jest wymiana zaworów. Sprawdź sobie w ofercie:
    http://www.naprawa-glowic.pl/oferta.html
    Ja naliczyłem 220 zł za wszystko+ 30 za mycie głowicy. Jak byś pojechał osobiście to może byś coś jeszcze urwał.
    Tak jak pisałem możesz jeszcze spróbować dociągnąć głowice. 30 min roboty i może pomoże.
    Ostatnio edytowane przez Rufi76 ; 18-08-2013 o 19:40

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    A powiedz mi taka rzecz, bo oczywiście śruby do dociągnięcia znajdują się pod pokrywa zaworów, a gdzieś słyszałem ze żeby ściągnąć pokrywę zaworów trzeba rozpinać rozrząd(pierwszy raz bym widział taki patent).Czy to prawda?
    Bo nie chce rozpinać rozrządu jak narazie
    Mi wyszło 250 za szlif, frezowanie gniazd, docieranie zaworów i mycie, wiec chyba zrobię tak ze on to rozbierze a głowice zawiozę sam oraz osobiście ją odbiorę bo prawie bym się popytał o kilka rzeczy.Oczywiście dochodzi jeszcze do tego wymiana uszczelniaczy zaworowych, ale podobno to łatwa robota.
    Mógłbyś jeszcze powiedzieć ile kosztuje zestaw uszczelek do głowicy,razem z uszczelką pod głowicę i uszczelniaczami zaworowymi ?
    Bo jak narazie wychodzi mi 550zł za remont głowicy wraz z jej ściągnięciem i włożeniem, do tego by doszły właśnie te uszczelki no i trzeba doliczyć rozrząd.

    A ty gdzie oddawałeś samochód do roboty ? Czy sam wszystko robiłeś ?

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    Sam wszystko robiłem. Żeby dociągnąć głowice ściągasz pokrywę silnika, odkręcasz cewki, chyba ściągasz dwa węże i ściągasz dekiel zaworów. Rozrządu nie tykasz. Za uszczelkę pod głowicą, uszczelkę pod kolektor ssący i uszczelniacze zaworów zapłaciłem 250 zł. Jak będziesz dawał głowice do roboty to daj im uszczelniacze to ci założą bo i tak będą ściągać zawory. Zastanawiam się tylko skąd pomysł żeby frezować gniazda zaworowe. Masz problem z kompresją? Jeśli nie to może niech się wypowiedzą inni czy jest sens. Może lepiej niech ci sprawdzą czy zawory są szczelne i dopiero wtedy coś z tym robić. Trzeba po jakimś czasie sprawdzić czy coś cieknie z pod dekla zaworów jak nie to zostawić a jeśli tak to przydało by się wymienić uszczelkę pod deklem zaworów albo poskładać ją na silikonie (trzeba dać bardzo cieniuteńką warstwe).
    Ostatnio edytowane przez Rufi76 ; 18-08-2013 o 21:16

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    To wystarczy tylko splanować głowicę, wymienić uszczelniacze zaworowe i ją umyć ?
    Czy powiedzieć jeszcze żeby dotarli zawory ?

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Rufi76
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 1.6 16V 120KM
    Postów
    173

    Domyślnie

    Ja u siebie tylko wymieniłem uszczelniacze i dałem do splanowania (nawet szczelności nie sprawdzałem bo w razie czego sam mogę zrzucić głowice i poniosę koszty tylko nowych uszczelek) . Możesz im zlecić sprawdzenie szczelności. Jeśli wszystko będzie ok to myślę że nie ma sensu frezować gniazda.

Podobne wątki

  1. czy to uszczelka pod głowicą?
    Utworzone przez krzysiekho w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 11:50
  2. Uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez marcin220v w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 05:16
  3. Uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez marcin220v w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 17:24
  4. uszczelka pod głowicą
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 20:01
  5. [145] Uszczelka pod głowicą?
    Utworzone przez currahee w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2008, 08:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory