Strona 12 z 21 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 206

Temat: Twarde sprzegło 1.9JTD

  1. #111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147FL 1.9 jtd 16v
    Postów
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał MastaMari Zobacz post
    wbij bieg na zgaszonym silniku i wciśniętym sprzęgle, jak pojedzie to padło łożysko
    I jeszcze mam pytanko czemu tak nagle przy smarowaniu miałoby ono paść?
    I czy jest możliwość, że to, że nie można wrzucić biegu spowodowane jest zapowietrzeniem, albo złym odpowietrzeniem?
    Ostatnio edytowane przez luki041 ; 05-04-2016 o 20:01

  2. #112
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Kolego MastaMari, czy do dolnej tulejki również używałeś smaru litowego białego?

    Skąd w ogóle pomysł na smar litowy biały? Przymierzam się do ściągania skrzyni z uwagi na tę tulejkę - smarowanie od góry pomaga na miesiąc i zaczyna skrzypić/przeskakiwać.



  3. #113
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki041 Zobacz post
    I jeszcze mam pytanko czemu tak nagle przy smarowaniu miałoby ono paść?
    I czy jest możliwość, że to, że nie można wrzucić biegu spowodowane jest zapowietrzeniem, albo złym odpowietrzeniem?

    zapowietrzenie jak najbardziej może to powodować przez co nie wysprzęgla nam sprzegło


    Cytat Napisał maciaba Zobacz post
    Kolego MastaMari, czy do dolnej tulejki również używałeś smaru litowego białego?

    Skąd w ogóle pomysł na smar litowy biały? Przymierzam się do ściągania skrzyni z uwagi na tę tulejkę - smarowanie od góry pomaga na miesiąc i zaczyna skrzypić/przeskakiwać.


    tak smarowalem obydwie tuleje, gorna dokadnie wyczyscilem i przesmarowalem, dolan była wymieniana na nowa, chodz tego nie wymagala wystarczylo wyczyscic dokaldnie i przesmarowac,

    smar litowy bialy wedlug mnie jest bardzo uniwersalny do zawiasow ktore maja dosc maly zakres ruchowy dodatkowo posiada on teflon i ma wslasciwosci termiczne
    a kolejna sprawa ze akurat taki posiadalem, a smar miedziowy czy lozyskowy nijak sie do tego nie nadawaly

    - - - Updated - - -

    a smarowanie od gory pomaga na krotko dla tego ze owe tuleje posiadaja specjalne uszczelniacze przez co smarujemy tylko gore tuleji a nie jej srodek,

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140912_007.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	58.3 KB
ID:	196607

  4. #114
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147FL 1.9 jtd 16v
    Postów
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał MastaMari Zobacz post
    zapowietrzenie jak najbardziej może to powodować przez co nie wysprzęgla nam sprzegło
    Ok dzięki za odpowiedź. Specjalnie założyłem nowy temat bo już się bałem, że do jutra nikt nie odpisze, a na jutrzejsze popołudnie auto potrzebne
    Mam nadzieje, że porządne odpowietrzenie da rezultat. Czy jeżeli nie pomoże to bez żadnych konsekwencji mogę wrzucić bieg na wyłączonym silniku, wdusić sprzęgło i odpalić auto?

  5. #115
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Dolną tulejkę i tak już kupiłem dawno, więc i tak wymienię. Poza tym 25kkm zrobiłem ze skrzypiącym sprzęgłem, więc mocno się wytarła i na pewno ma duży luz. Moim zdaniem warto wymienić, 35zł żaden pieniądz w skali problemów, które mogą wystąpić.

    Jakiej firmy smaru użyłeś? Nie każdy ma teflon. I w zasadzie każdy jaki widziałem z teflonem był w spray'u, a takiego nie chcę.

  6. #116
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    powiem ci szczerze ze wyciągając swoja stara tuleje nie było tam zbyt dużego luzu a tez dość długo sie męczyłem z tym problemem

    smar jaki użyłem był własnie w sprayu, głownie kupiony do zastosowań smarowania zawiasów w drzwiach klapach czy tym podobnym gdzie olej nie wystarcza, a dodatkowo tworzy ochronna powlokę przez wilgocią ;]

  7. #117
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Nie boisz się, że był zbyt płynny? Jednak pewniejszym rozwiązaniem byłoby coś o konsystencji "towotu"?

  8. #118
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    nie boje sie tego, sam smar niby w sprayu ale konsystencje ma taka sama jak jego odpowiednik stały, oczywiście nie od razu ale po około 30 min juz tak ;]

  9. #119
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Witajcie koledzy, odgrzewam kotleta.

    Otóż ostatnio, mechanik mi ściągał skrzynię (meches nie z łapanki bo Pan Janek z BDG - polecany na forum bardzo) celem wymiany łożyskowania wałka sprzęgła oraz smarowania.

    Ocenił, że sprzęgło i tulejki wyglądają bardzo dobrze, mimo wszystko w związku z tym, że miałem tulejki kupione - wymienił i nasmarował.

    2 tygodnie sprzęgło chodziło pięknie. A od kilku dni -> https://www.youtube.com/watch?v=BN4B...m-upload_owner Obczajcie to, jakie skrzypienie i piski.

    Już mi ręce opadają. Czy wysprzęglik może dawać takie objawy? Był wymieniany na jakiegoś Delphi i do końca mu nie ufam.

    Muszę to jeszcze sprawdzić, ale za każdym razem jak zdejmowałem górną tulejkę, żeby nasmarować wałek, to przez kilka dni był zawsze spokój. A robione już to było w sumie 4 razy. Więc tak się zastanawiam, bo jak każdy wie, żeby wyjąć górną tulejkę trzeba zdemontować łapę a więc i wysprzęglik - a więc tłoczek wysprzęglika "wyłazi" bezwładnie z cylinderka. Czy jest możliwe, że w tym momencie się "smarował płynem hamulcowym, a po dłuższym użytkowaniu się po prostu zaciera?

    Kończą mi się pomysły, komuś coś przychodzi do głowy jeszcze?

  10. #120
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    A tulejki przy pedale sprzęgła?

Podobne wątki

  1. Sportowe Sprzegło do Alfy Romeo GT 1,9jtd
    Utworzone przez GTBodek w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 165
    Ostatni post / autor: 15-03-2019, 14:45
  2. Sprzegło 1.9JTD Problem z ruszaniem
    Utworzone przez daarkooo w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 14:52
  3. Sprzegło twarde od połowy(po wymianie)
    Utworzone przez ochos82 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 09:57
  4. [146] twarde sprzęgło
    Utworzone przez michalalfa146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 21:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory