Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: słaby hamulec w gtv

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa GTV rocznik 98
    Postów
    4

    Domyślnie słaby hamulec w gtv

    Witam wszystkich

    Wczoraj w mojej GTV wymieniłem tylne klocki, bo już mi popiskiwały i nadszedł ich czas.
    Jednak po wymianie klocków (przy okazji poczyściłem tłoczki, wyregulowałem ręczny i odpowietrzyłem oraz wymieniłem płyn) na jeździe "testowej" mój hamulec całkowicie mnie zaskoczył, a w zasadzie zaskoczył mnie jego brak
    Pomimo wciśnięcia pedału hamulca auto zwalnia a nie hamuje. Pomyślałem, że zapowietrzył się przód, więc też odpowietrzyłem. Trochę to pomogło, ale nie ma rewelacji. Auto zaczyna "hamować" dopiero po całkowitym wciśnięciu pedału hamulca.
    Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem? Co może być przyczyną? Serwo, pompa, a może jeszcze coś innego?
    Ps. w którym miejscu znajduje się regulator siły hamowania (z przodu koło pompy, czy z tyłu)?
    Dziękuję wszystkim za konstruktywne odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Oktan
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gtv TS 2.0 r'96
    Postów
    204

    Domyślnie

    A może klocki i tarcze potrzebują się lekko dotrzeć? Tak sportowe odmiany mają

    Wysłane z HTC One

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar djaw
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jasło/Warzyce
    Auto
    156 1.9 JTD | Gtv 2.0TS | 159 2.0 JTDm
    Postów
    51

    Domyślnie

    Co rozumiesz przez "przeczyściłem tłoczki". Jeśli przed wymianą nie było problemu a po wymianie się pojawił, to ja bym zaczął od powietrza w układzie. Jeśli tylny zacisk został częściowo opróżniony, to powietrze może zgromadzić się w mechanizmie kasowania luzu ręcznego - miałem coś takiego. Niestety tego nie wyeliminujesz zwykłym odpowietrzaniem, nie udało mi się po nawet nie wiem ilu próbach - prawdopodobnie bańka nie jest w stanie się wydostać - a dodatkowo do tego trzeba angażować pomocnika.
    Mi się udało w końcu odpowietrzyć samemu, jednak metoda jest trochę kłopotliwa (w porównaniu z normalnym odpowietrzaniem), należy ściągnąć zacisk, popuścić odpowietrznik. Potem zakładamy wężyk na odpowietrznik i poruszamy zaciskiem we wszystkich płaszczyznach, odkręcamy lekko odpowietrznik i jeśli mamy powietrze to ono sobie wypłynie wraz z pewną ilością płynu. Kilka razy powtarzamy i wszystko sobie wypłynie bez pompowania.

    Może ktoś podrzuci Ci jakieś inne pomysły które będzie można sprawdzić mniejszym nakładem sił.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Zapowietrzony układ. Korektor siły hamowania musi być na tylnej osi. Odpowietrz za pomocą urządzenia do wymiany płynu.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andy1970 Zobacz post
    Zapowietrzony układ. Korektor siły hamowania musi być na tylnej osi. Odpowietrz za pomocą urządzenia do wymiany płynu.
    Koledzy, nie spotkałem się z korektorem siły hamowania w Gtv, były stosowane w pierwszych egzemplarzach rok 95 potem z nich zrezygnowano (mam dwie jedna z 1996 druga 2001 i brak korektora).
    Po wymianie samych klocków przez pierwsze km hamulce są słabe, pojechać na szybka drogę i kilkakrotnie dobrze zahamować by klocki się dotarły do używanych tarcz. Oczywiście odpowietrzenie układu to podstawa, pedał hamulca bez zapalonego silnika musi być "twardy".
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 27-02-2014 o 07:39

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar djaw
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jasło/Warzyce
    Auto
    156 1.9 JTD | Gtv 2.0TS | 159 2.0 JTDm
    Postów
    51

    Domyślnie

    Właśnie przejrzałem manual i tak, były dwa rodzaje tych korektorów, od początku do 6023215, drugi od 6023215 do zastosowania sterownika bosch 5.3 z EBD (w manualu jest napisane do ___ - sami nie wiedzieli, albo montowali co na magazynie było ). Potem nie było bo tylna oś jest kontrolowana przez ABS

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    no to w końcu były czy nie bo właśnie zastanawiam się czy mam korektor w 97r....

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar djaw
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jasło/Warzyce
    Auto
    156 1.9 JTD | Gtv 2.0TS | 159 2.0 JTDm
    Postów
    51

    Domyślnie

    No były, jak masz numer niższy od 6023215 to masz na bank, jak wyższy to też masz szansę, jeśli nie masz boscha 5.3. Niestety w manualu jest zapis bosch 5.3 with EBD i nie wiem jak to interpretować, tzn czy to jest część nazwy czy np były 5.3 bez EBD (choć teraz znalazłem w innymi miejscu sugestię, że wszystkie 5.3 miały EBD).

    Możesz też zobaczyć organoleptycznie, rysunek wskazuje punkt mocowania przy lewym tylnym kole, mniej więcej w okolicy sprężyny patrząc od strony wewnętrznej
    Ostatnio edytowane przez djaw ; 27-02-2014 o 11:01

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    numer mam zaczynający się od 603 więc trzeba się będzie schylić dzieki za info

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Alfa GTV rocznik 98
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie rady. W odpowietrzaniu oczywiście pomagał mi kumpel (a w zasadzie to ja mu pomagałem) i płyn leciał jak szalony, więc raczej układ nie jest zapowietrzony. Przy wyłączonym silniku pedał jest twardy, więc niby OK.
    Jak jadę i wcisnę pedał do końca, to hamuje (da się przeżyć) jednakże mocny hamulec łapie dość nisko pedału (przy lekkim wciśnięciu reakcja jest żadna). Jak wcisnę dwa razy hamulec (w bardzo krótkim odstępie czasu), to drugie zadziałanie łapie zdecydowanie wyżej i mam wrażenie że jest mocniejsze.

Podobne wątki

  1. Słaby ręczny
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 20:41
  2. JTDM 1.9 16V słaby dół
    Utworzone przez tommipl2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 14:18
  3. za słaby akumulator ?
    Utworzone przez andri25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 13:59
  4. Słaby dół - logi
    Utworzone przez Pinia w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 14:45
  5. 2.4 jtd słaby na dole
    Utworzone przez LybraSW w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 10:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory