Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: duze spalanie 1.9jtd pomocy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar klimek
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Orzesze
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v
    Postów
    56

    Domyślnie duze spalanie 1.9jtd pomocy

    Witam. Niedawno wróciła moja alfa z naprawy a dokładniej pękła glowica. I wszystko jest niby ok ale cos jest nie dak z spalaniem... podczas bardzo delikatnego ruszania (ledwo naciskam gaz) spalanie tymczasowe wynosi ponad 20l pozniej soe uspokaja do 5l na 6biegu 100km/h ale co zatrzymam sie i rusze sytuacja sie powtarza.. gdy dojeżdżam do swiatel na wcisnietym sprzegle spalanie pokazywalo kiedys 2l a teraz rosnie az sie nie zatrzymam.. dodam iz katowice-Kraków 86km + 86km Kraków- katowice spalilo paliwa za 130zl :/ . Druga rzecz to komputer raz pokazuje oleju na max a raz na minimum i pozniej znów max ... mial ktos podobne problemy ? Prosze o pomoc i z gory dzieki

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adrian85
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    207

    Domyślnie

    podpinałeś pod komputer żeby sprawdzić czy ma jakieś błedy??

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Miałem podobne objawy po czyszczeniu czujnika doładowania niby się uspokoiło ale nie Wim czy do końca. Podczas delikatnego ruszania na jedynce spalanie chwilowe 25l\100 nie wiem czy tak powinno być ale przed czyszczeniem było chyba inaczej ale że pewności nie mam a spalanie niby w normie (8'5) to szkoda mi kasy na nowy czujnik. Moja alfa ma już tyle części nowych że powinienem zmienić jej rok produkcji w dowodzie

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar klimek
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Orzesze
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian85 Zobacz post
    podpinałeś pod komputer żeby sprawdzić czy ma jakieś błedy??
    pod kompa nie dam rady podpiąć bo laptop sie zje**l ale podpiolem pod torque obd scaner i nic nie wykazal :/

    Dodano po 4 minutes:

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    Miałem podobne objawy po czyszczeniu czujnika doładowania niby się uspokoiło ale nie Wim czy do końca. Podczas delikatnego ruszania na jedynce spalanie chwilowe 25l\100 nie wiem czy tak powinno być ale przed czyszczeniem było chyba inaczej ale że pewności nie mam a spalanie niby w normie (8'5) to szkoda mi kasy na nowy czujnik. Moja alfa ma już tyle części nowych że powinienem zmienić jej rok produkcji w dowodzie
    mi umyli caly silnik :/ jak narazie to sprawdze przeplywke,filtr powietrza, egr i swiece. Jesli to nie pomoże sprawdzę wtryski i czujnik cisnienia choc niewiem czy ma cos wspolnego z tym bo raczej by zle odczytywal cisnienie i wywalal by bledy z cisnienia
    Ostatnio edytowane przez klimek ; 30-10-2014 o 15:48 Powód: Dodano

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek Zobacz post
    Jesli to nie pomoże sprawdzę wtryski i czujnik cisnienia choc niewiem czy ma cos wspolnego z tym bo raczej by zle odczytywal cisnienie i wywalal by bledy z cisnienia
    Mi żadnych błędów nie wywalał i auto też się normalnie zachowywało

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar klimek
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Orzesze
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    Mi żadnych błędów nie wywalał i auto też się normalnie zachowywało
    mi wyskoczyly prędzej z czujnika. Martwi mnie to spalanie i to bardzo bo 40zl za 70km i rezerwa swieci :/ a predzej tak napewno nie bylo.. postaram sie wrzucic filmik z spokojnej jazdy i gwaltownego przyspieszenia ... ale to wieczorem

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adrian85
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimek Zobacz post
    0zl za 70km i rezerwa swieci :/
    Takie tankowanie nie powie ci ile auto pali. Zatankuj do pełna przejedz 100 km i znowu jedź na stacje. wtedy zobaczysz ile ci weszło. Wskaźnik rezerwy nie jest dokładny.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    147 FL 1.9 150 KM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Chwilowym spalaniem na "jedynce" rzedu 25l/100 bym sie nie sugerował bo to raczej normalne

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar michal.115
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS 120KM 2008r teraz GT 3.2 :)
    Postów
    112

    Domyślnie

    Źle zrobiłeś. Bo skoro zaczęło się tak dziać po przyjeździe od mechanika, to mogłeś wziąć z domu kable rozruchowe, podjechać do mechanika i powiedzieć, że jak nie naprawi tego, czego zepsuł, to jego jajka przetestują sprawność Twojego akumulatora. Nic mnie tak nie wkurza, jak wracam od mechanika i wyskakuje jakaś usterka, bo mechanik zrobił coś na odwal sie. Dlatego trzeba tępić coś takiego, bo coraz częściej tak jest.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar klimek
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Orzesze
    Auto
    AR 147 1.9 jtd 16v
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.115 Zobacz post
    Źle zrobiłeś. Bo skoro zaczęło się tak dziać po przyjeździe od mechanika, to mogłeś wziąć z domu kable rozruchowe, podjechać do mechanika i powiedzieć, że jak nie naprawi tego, czego zepsuł, to jego jajka przetestują sprawność Twojego akumulatora. Nic mnie tak nie wkurza, jak wracam od mechanika i wyskakuje jakaś usterka, bo mechanik zrobił coś na odwal sie. Dlatego trzeba tępić coś takiego, bo coraz częściej tak jest.
    samochód wracal do mechanika juz 3x i zapowoada sie ze nastepny raz pojedzie :/ bo czasami kopci jak smok tzn 6bieg 160km/h i jak jedzie za mna jakis samochód to w lusterku widze tylko mgle... po przejechaniu 800km musialem dolac 3l oleju :/ w dodatku zauważyłem dym wydobywajacy się z wtrysku :/

Podobne wątki

  1. [159] Duze spalanie
    Utworzone przez wisniator w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 25-06-2016, 10:21
  2. Alfa 147 duze spalanie gazu. Pomocy
    Utworzone przez adrian14831 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 19:33
  3. czy to duze spalanie?
    Utworzone przez jarkos27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 08:17
  4. STRASZNIE duze spalanie alfa 145 boxer 1,6 103km POMOCY
    Utworzone przez Daniel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-02-2007, 00:06
  5. (Za)Duze spalanie
    Utworzone przez Konrado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-01-2007, 09:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory