Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: wymiana piasty czy zwrotnicy??

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar sQun49
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Szewce k/Kielc
    Auto
    166 2.5 V6 + LPG
    Postów
    162

    Domyślnie wymiana piasty czy zwrotnicy??

    Chciałbym się dowiedzieć jak się sprawa ma z przednią piastą i łożyskiem. Z tego co wyczytałem to można wymienić je osobno - jednak ja muszę wymienić i łożysko i piastę (mam zerwane gwinty w środku i koło trzyma mi się tylko na trzech śrubach). Spotkałem się na allegro z czymś takim

    ŁOŻYSKO KOŁA ALFA PRZÓD 147 / 156 166 RUVILLE (587218734) - Aukcje internetowe Allegro

    ale to raczej nie rozwiąże mojego problemu z przykręceniem kola bo jak dobrze myślę to cztery otwory tego łożyska są po to aby przykręcić łożysko a nie koło hehe (w końcu koło jest na 5 śrub)
    Czy dobrze myślę że muszę kupić zwrotnicę? Nie mam aktualnie dostępu do auta bo jestem na zawodach a ukręciłem gwinty zaraz przed wyjazdem więc nie zdążyłem się nawet na spokojnie przyjrzeć. Zbliża się czas powrotu więc muszę dowiedzieć się wszystkiego i jak najszybciej naprawić alficzkę....

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    musisz kupić tylko łożysko i piastę - zwrotnica zostaje (chyba że ją zmasakrowałeś)

    tak to wygląda , tzn takie coś masz kupić :



    wygląda na to , że to łożysko z aukcji pasuje , ale to już ustal ze sprzedawcą
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 02-04-2009 o 17:26
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar sQun49
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Szewce k/Kielc
    Auto
    166 2.5 V6 + LPG
    Postów
    162

    Domyślnie

    z łożyskiem raczej nie będzie problemu bo jest ich dosyć dużo na rynku ale nie mogę nigdzie znaleźć piasty... Tzn nie mogę nigdzie znaleźć nowej piasty bo na allegro widziałem ale całe zestawy z zardzewiałą tarczą i obawiam się że mogą być w niej uszkodzone gwinty...

    Zwrotnicy nie zmasakrowałem - nie miałem jeszcze okazji się do auta dobrać hehehe. Najlepiej by było znaleźć nową piastę z łożyskiem - mógłbym wymienić to sam bo nie mam prasy aby wyciągnąć i włożyć łożysko.

    Dzięki bardzo za zdjęcie - rozjaśniło mi trochę sytuację...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    co do piasty lub kompletu , radzę na allegro napisać do : autosklep24 lub tanifiat


    zwłaszcza 'autosklep24' mogą załatwić niemal każdą część po dobrych cenach
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 02-04-2009 o 19:46
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. Wymiana łożyska przód bez ściągania zwrotnicy?
    Utworzone przez kowal w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 10:40
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory