Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Sprężyny i amortyzatory

  1. #1
    Szampan
    Gość

    Domyślnie Sprężyny i amortyzatory

    Chciał bym sie dowiedzieć jakiej firmy amorki i spręzyny najlepiej kupić, przeglądałem forum i znalazłem bardzo dużo tematów o zawieszeniu ale we wszystkich doradzane sa sprezyny badz amortyzatory obnizajace lub sportowe. Ja natomiast w swojej alfie potrzebauje tochę komfortu więc obnizające nie wchodzą w grę. Zastanawiam sie nad amortyzatorami Bilstein B4 badz monroe. Ale co do spręzyn nie moge znalesc nigdzie zamienników nie obnizajacych. Na allegro są tylko spręzyny monroe/ lub jakies noname badz uzywki które nie wchodzą w gre/. Proszę Was o opinie na temat amortyzatorów i sprężyn. Jak sprawowały by się b4 i spręzynki monroe. bądź jakie spręzyny dobrać i gdzie je znaleść. Chodzi mi głównie o wytrzymałość i komfort.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    ja mam w swojej b4 amortyzator i pomimo tego że to "cywilna" wersja bilsteina jest dosyć twardy , więc jeśli szukasz komfortu to proponuje kayaby albo monroe a co do sprężyn jak zmienisz na nówki to auto wyda Ci się sztywniejsze po prostu ale bez przesady.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  3. #3
    Szampan
    Gość

    Domyślnie

    Ale właśnie w tym problem, na jakie nówki. Na allegro są tylko monroe z firmowych. Czy one są wytrzymałe, gdzie moge znaleść jakieś inne firmowe sprezyny-nie obnizajace oczywiscie. Jak jest z wytrzymałością amorków Monroe, czy są zbliżone z BS B4 ??? dzieki...
    Zresztą troche przesadziłem z tym komfortem. Chciał bym mieć troszke lepiej niż mam teraz, tzn: z przodu spręzyny siedzą z 6 cm no może więcej( oryginalne) a z tyłu mam wylane amorki dla tego, mówie o komforcie , to jest alfa i wiedziałem o tym jak ją kupowałem tylko chce zrobić wszystko wniej na cacy aby miec przez jakis czas spokoju troche. nie moga być obniżane gdyż już raz straciłem miske i dla własnego świętego spokoju chce zwykłe. tylko jakiej firmy bo chciał bym nówki i nie noname'a..
    Ostatnio edytowane przez Szampan ; 23-06-2009 o 19:05

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szampan Zobacz post
    Chciał bym sie dowiedzieć jakiej firmy amorki i spręzyny najlepiej kupić, przeglądałem forum i znalazłem bardzo dużo tematów o zawieszeniu ale we wszystkich doradzane sa sprezyny badz amortyzatory obnizajace lub sportowe. Ja natomiast w swojej alfie potrzebauje tochę komfortu więc obnizające nie wchodzą w grę. Zastanawiam sie nad amortyzatorami Bilstein B4 badz monroe. Ale co do spręzyn nie moge znalesc nigdzie zamienników nie obnizajacych. Na allegro są tylko spręzyny monroe/ lub jakies noname badz uzywki które nie wchodzą w gre/. Proszę Was o opinie na temat amortyzatorów i sprężyn. Jak sprawowały by się b4 i spręzynki monroe. bądź jakie spręzyny dobrać i gdzie je znaleść. Chodzi mi głównie o wytrzymałość i komfort.
    Nie ma sensu wymieniac sprężyn skoro nie chcesz obniżac auta. Te Monroe to najprawdopodobniej są zwykłe zamienniki seryjnych sprężyn. Jeśli zależy Ci na komforcie i boisz się o miske to zostaw serie sprężyny i amorki jakieś dobre gazowe wsadź np. KAYABA Excel-G bądź Bilstein B4.
    Ja nigdy nie słyszałem o progresywnych sprężynach, które jednocześnie gwarantowałyby zachowanie fabrycznego komfortu i wysokości auta.

  5. #5
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Ja bym Ci polecił firmę która dostarczała amortyzatory na I montaż, ja po 230000 przebiegu mam po 72-75% tłumienia na każdym.

  6. #6
    Szampan
    Gość

    Domyślnie

    Do piter. Auto chce podwyższyć bo oryginalne spręzynki mi siedzą tak jak obnizające albo nawet nizej.
    A co do pierwszego montazu to chyba lestiofors czy jakos tak to było i gdzie to dostać??

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    zaloz sprezyny od 155 2,5 td i bedziesz miał samochod jak na teren...

    amory tylko oryginał Boge

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    oryginalne spręzynki mi siedzą tak jak obnizające albo nawet nizej.

    To jest raczej niemożliwe. Jesteś pewien, że masz oryginały?
    Po wymianie amorków na nowe gazowe auto może nieznacznie pójśc do góry.
    Mamy podobne samochody, ja zmieniałem niedawno seryjne springi na Eibachy i auto poszło w dół ok. 4 cm. Na oryginałach przód stał sporo wyżej niż tył, nieciekawie to wyglądało, teraz jest równo.

  9. #9
    Szampan
    Gość

    Domyślnie

    U mnie właśnie przód jest dużo niżej i przez to musze parkować tyłem bo o każdy krawężnik zawadzam, spręzyny i amory oryginalne. Mam porównanie bo ostatnio stałem koło innej 146 nawed w identycznym kolorze i tam przód był prawie 2 razy wyżej. A co do spręzyn boge to gdzie je dostać|?

  10. #10
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Widzę że dużo osób wymienia amortyzatory, tak się zastanawiam czy może i moje amortyzatory są już do wymiany tylko tak na ścieżkach diagnostycznych wychodzi że są jeszcze sprawne.

Podobne wątki

  1. Amortyzatory/Sprężyny do 147 fl
    Utworzone przez belchatowianin w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 13:14
  2. 156 sprężyny i amortyzatory
    Utworzone przez papcio18 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 23:05
  3. Amortyzatory - sprężyny
    Utworzone przez aza1983 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 22:05
  4. [156] Amortyzatory i sprężyny
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-10-2008, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory