Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Ręczny źle działa po wymianie szczęk

  1. #1
    o-w-c-a
    Gość

    Angry Ręczny źle działa po wymianie szczęk

    Witam.

    Starałem się znaleźć podobny problem na forum, ale mi się nie udało. Dodatkowo trochę czas mnie goni (deszcz pada na głowę a auto stoi rozgrzebane i nie wiem jak ugryźć problem).

    Dawno temu wymieniałem szczęki w bębnie jeszcze favoritki i nie pamiętam jak to do końca było.

    Do rzeczy - ostatnio zakończyłem jazdę dymem z kół i brakiem hamulca roboczego (wylaniem się płynu), oraz rozpadnięciem się mechanizmu ręcznego - więc powrót do domu hamując skrzynią i gaszeniem silnika :/.

    Teraz zabrałem się za wymianę i okazało się że okładziny odpadły od szczęk a w jednym cylinderku rozerwało uszczelnienie.

    Szczęki wymieniłem i na jednym kole jest w miarę ok - tzn bez zaciągniętego ręcznego bęben obraca się choć da się wyczuć minimalny opór w jednym miejscu (przyciera) i teraz nie wiem czy tak może zostać i się dotrze czy coś jest źle (bo nie chciałbym żeby hamulce się znowu spaliły).
    Zaciągnięcie ręcznego na jeden ząbek powoduje że nie sposób obrócić bębnem i jest ok.

    Na drugim kole natomiast bęben obraca się bez oporów jednak zaciągnięcie na 1 ząbek nie powoduje zmiany, na 2 lekki opór przy obracaniu, a na 3 ząbek blokuje bęben, ale idzie go obrócić dwoma rękami...

    W praktyce nie podoba mi się to jak to działa bo aktualnie jedno kolo lekko hamuje cały czas, a drugie bardzo słabo...

    Co jest bo nie mogę tego ogarnąć?

  2. #2
    edek
    Gość

    Domyślnie

    Prawdopodobnie samoregulatory są niesprawne/uszkodzone albo jeden jest za bardzo skręcony. Jeżeli tak to powinno się za jakiś czas poprawić, ewentualnie możesz go trochę dokręcić ręcznie. Często są one podkorodowane i nie regulują prawidłowo.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar trebor
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    nowy sącz
    Auto
    145td 145ts 159jtd 156v6 były. 159 szukam
    Postów
    297

    Domyślnie

    sprawdź sobie stan linek hamulca ręcznego

  4. #4
    o-w-c-a
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za porady.

    Zawziąłem się i chyba dałem radę - tzn ręcznie rozkręciłem jeden samoregulator ten na kole które niemal nie miało ręcznego i teraz jest żyleta, a bez zaciągania ręcznego minimalne słuchać tarcie o bęben (ale było słychać pracę samoregulatora więc powinno być ok.

    Natomiast na kole które było ok ale lekko hamowało rozebrałem to wszystko raz jeszcze i w rękach samoregulator działał prawidłowo, po założeniu lekko go rozkręciłem. Co prawda przy wciskaniu pedału hamulca nie widać jego entuzjazmu - tzn nie przeskakuje przy normalnym ruchu szczęk. Przy zdjętym bębnie i mocnym rozwarciu szczęk hamulcem roboczym mechanizm nie przeskakuje, ale przy ściskaniu szczęk z powrotem (ręcznie pomagając sprężynkom ściągnąć szczęki) słychać że coś w nim przeskakuje - więc chyba jest ok.

    Wygląda na to że jest ok, a w pełni to zacznie pracować gdy okładziny lekko się zużyją i cylinderek hamulca roboczego będzie to bardziej rozpychał (ta myślę).

Podobne wątki

  1. [159] Ręczny hamulec działa tylko na jedno koło
    Utworzone przez Rafael21 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 22:40
  2. Po wymianie dwumasy nie działa turbina
    Utworzone przez jkrol w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 17:20
  3. Po wymianie pompy abs nie działa predkosciomierz
    Utworzone przez pawlak42 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 10:38
  4. Po wymianie baterii kluczyk nie działa
    Utworzone przez Piotr18r w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 14:12
  5. [33] Nie działa sprzęgło - po wymianie
    Utworzone przez - maciek - w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 08:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory