Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Strzał w dolot i brak mocy.

  1. #1
    Xanas
    Gość

    Domyślnie Strzał w dolot i brak mocy.

    Witam wszystkich. Mója bella to146 1.6 Boxer (lpg) a problem polega na tym, że podczas wyjazdu ze skrzyżowania dość żwawego usłyszałem tylko strzał w dolot (chyba) i samochód zgasł na szczęście odpaliłem go i dojechałem do parkingu lecz nawet gdy póściłem gaz obroty nie chcialy spaść poniżej 2tys. Zgasiłem samochód lecz niestety nie chciał juz odpalić. Po dość długim kręceniu wkońcu odpalił niby wszystko jest okej lecz niestety brak mu mocy na 4 biegu ledwo dobijam do 90 km/h nie mówie juz o 5 biegu. Co mogło odmówić posłuszeństwa?? Od razu mówię że w trakcje strzału jechałem na LPG. Silnik pracuje równo na gazie jak i benzynie i nic nie stuka w środku więc nie wiem co mogło siąść. Serdecznie proszę o jakiekolwiek propozycje.

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    sprawdz jak tam wyglada obudowa filtra powietrza, czy jej czasem nie rozerwało, no i oczywiscie jak dostałes strzała to cos nie tak z LPG masz.

  3. #3
    AndonePB
    Gość

    Domyślnie

    ja jak jeździłem mondkiem to tez tak miałem... Masz wtrysk LPG w dolocie?
    w mondeo tak było i wydawało mi się że jak więcej gazu się dodawało to gaz zamiast w gary iść wracał się w dolot i próbował gdzieś uciec. Wtedy pomogło u mnie wymiana świec. i uszczelnienie dolotu bo rozerwało łączenie przepływki z puchą od filtra.

  4. #4
    Xanas
    Gość

    Domyślnie

    Tak mam ten stary gaz. Przejrzałem obudowę filtra i wydaje się cała, ale filtr nie wygląda najlepiej jutro go wymienię na nowy. Świece tez dla pewności wymieniam.

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    no i przydała by sie regulacja LPG.

  6. #6
    uzi4you@interia
    Gość

    Domyślnie

    prawdopodobnie jezdzisz na drugiej generacji ( mieszalnikowa ) po strzale w kolektor dolotowy jeżeli podniosło obroty to na 99% masz nieszczelność między przepustnicą , a komorą spalania . po chwili pracy silniczek biegu jałowego się przestawił i wyrównał obroty . jeżdżę boxerem i pracuję przy gazie . przyczyna strzałów to kable lub świece , czasem uboga mieszanka . mogłeś też zalać wodą świece jak przejechałeś przez kałużę .

  7. #7
    Xanas
    Gość

    Domyślnie

    To że zalałem świece wodą mogło by się zgadzać, ponieważ kiedy to się stało lał dość duży deszcz. Uszczelniłem bardziej cały dolot bo jak odkręciłem ten mieszalnik (to coś co jest połączone z dolotem i tam dochodzi gaz zaraz przed przepustnicą) i okazało się że to jest sklejone na sylikon wyczyściłem to dokładnie i dałem dość grubą uszczelkę aż ledwo z powrotem założyłem. Teraz silnik pracuje trochę lepiej ale to nie jest to co przed zdarzeniem. Jeszcze dzisiaj wymienię filtr i świece i zobaczymy.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  4. [146] Brak mocy, brak prędkości, twarde hamulce, dyskoteka w tylnym lewym świetle
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:36
  5. Dolot i rezonator. Czy brak wpływa na prace silnika?
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 09:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory