Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Kąpiel przepływki

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Bzdury Ci w tym ASO naopowiadali. To są te same przepływomierze z tej samej linii produkcyjnej. Są one rozprowadzane poza siecią autoryzowanych dealerów poszczególnych marek (np do silnika Opla Ecotec ten sam przepływomierz co do 1,4 TS kosztował swego czasu 900 zł a w ASO fiata 1120....) i dlatego nie kosztują tak dużo. Kup w normalnym sklepie z gwarancją i koniecznie w opakowaniu z hologramem. W razie awarii w przeciągu roku od zakupu możesz go reklamować i jeśli nie będzie miał uszkodzeń mechanicznych wynikających z niewłaściwego montażu itd to zazwyczaj go wymieniają na nowy. Ja kupowałem do JTD CF3 za 240 zł przed około rokiem. Wiem, że potem poszły ceny w związku z ceną Euro (kolejna wymówka dystrybutorów) ale warto kupować tylko Boscha i nie koniecznie w ASO.
    Pewnie jest tak jak piszesz ale z 2 strony dlaczego przepływki z 1 montażu wytrzymują ponad 100-150 tyś km bez problemu? Kolega kupił oryginał w pudełku, ja oryginał boscha ze sklepu, moja po 50 tyś robi czasami problemy, jego po 70tyś działa bez problemu. Sprawdzone i potwierdzone na kompie. Może te co do aso idą i są zaopatrywane w znaczek firmowy są bardziej sprawdzane? Nie wiem jak to jest, ale coś w tym jest.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jack147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    wrocław
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 16V eco Impression-Progression 2001
    Postów
    51

    Domyślnie

    za trwałość przepływomierza głównie odpowiedzialny jest filtr powietrza i cały dolot, jeżeli jest dostarczane zanietczyszczone powietrze to taka przepływka mniej wytrzyma

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Przepływka wymieniona ..- 360zł z potfela ...+ odczucie 45KM więcej :]

  4. #14
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Koledzy a ja się właśnie dobrałem do swojej przepływki, sprawdziłem numer w katalogu Bosch'a i okazuje się że jest to przepływka do Fiata Stilo i Multiply chociaż silnik, pojemność i moc ta sama ale jednak wg numeru katalogowego to nie jest przepływka do Alfy 147.. i teraz się zastanawiam co z tym fantem zrobić bo w planach miałem mycie w benzynie ekstrakcyjnej i chyba tak zrobię, te przepływki na prawdę się czymś tak znacząco różnią? Bo silnik jest w sumie ten sam w tych fiatach, do których ta przepływka jest dedykowana...

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Krótko i na temat Ci odpowiem:

    -Musi miec koniecznie taki numer Boscha 0 281 002 309 (dla benzyny dla Diesla nie znam) inna =ZONK lub nie do końca wydajna praca.

  6. #16
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas83 Zobacz post
    Krótko i na temat Ci odpowiem:

    -Musi miec koniecznie taki numer Boscha 0 281 002 309 (dla benzyny dla Diesla nie znam) inna =ZONK lub nie do końca wydajna praca.
    no sprawdziłem i rzeczywiście numer który podajesz jest do 147ki w benzynie oraz dla 156 /zarówno benzyna jak i diesel/
    moja natomiast ma numer 0 281 002 308.. http://a.imageshack.us/img685/9845/boschd.jpg z tego co widać nie do Alfy

    ale powiem Wam że przeczyściłem solidnie przepływkę w benzynie ekstrakcyjnej iiii... moje osobiste odczucie jest takie że jest lepiej na dniach przetestuję na pewnym sprzęcie z GPS'em przyspieszenie od 0 do 100, porównam wyniki z tymi które robiłem niedawno i zobaczymy czy na prawdę się coś poprawiło czy to tylko moje mylne odczucia

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Zobaczysz jak w upał nie będzie się zbytnio "wlec" znaczy się, że póki co przepływka Ci działa

  8. #18
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Panowie mam pytanko jak najlepiej dobrać się do przepływki, żeby ją wymontować do czyszczenia? I drugie pytanko wywalał ktoś odme z dolotu aby w nim nie robiła syfu? W popzrednim aucie odma wchodziła do obudowy filtra więc skróciłem wężyk obudowie filtra zatkałem korkiem, a na wężyk założyłem mały filterek do odmy, przejdzie to w JTD? Czytałem też, ze 16V miały osobny separator może montował ktoś w wersjach 8V taki separator?

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Na pierwsze pytanie CI odpowiem :

    - Nacinasz brzeszczotem śruby torx z pinem które masz w przepływce
    - Odkręcasz je płaskim śrubokrętem
    - Wyjmujesz czujnik "gorącego druta"
    - Rozdzielasz obudowę (OSTROŻNIE)
    - Alkoholem - izopropopanolem czyścisz delikatnie płytkę
    - Zaleca się jednak używania wyłącznie wanien ultradźwiękowych

    Skuteczność operacji dramatycznie różnoraka.

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Można zamontować..
    Najlepiej dobrać się moim do przepływki wyciągając sam wkład. Zdemontować podstawę akumulatora i wszystko jest jak na dłoni. Niestety trzeba wypiąć z obudowy podstawkę z bezpiecznikami i kilka kabli powypinać. Ostatnio zajęło mi to jakieś 30min. tzn. rozkręcenie.

Podobne wątki

  1. Czy ts'y odpalają bez przepływki
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 12:52
  2. [159] Nr. przepływki
    Utworzone przez lukas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 16:02
  3. [155] Podmiana przepływki.
    Utworzone przez mugen w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 19:31
  4. [156] Nr. przepływki.
    Utworzone przez slow w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 09:25
  5. [155] Wymiana przepływki.
    Utworzone przez grzelutek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2007, 16:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory