Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: mam problem z alfa ;(

  1. #1
    pawelkacer
    Gość

    Exclamation mam problem z alfa ;(

    Witam. opisze moja sytuacje, zaczelo sie to pare dni temu jak podczas zapalania auta zaczela sie mi dusic, dzialo sie to przez jakies 5 min do rozgrzania silnika. myslalem ze to ustapi ale ostatnio to juz tak caly czas mi ja dusi i szarpie. wiec czytalem na forum ze to moze byc przeplywomiesz wiec go czyscilem i nic na dodatek wyskoczyla mi czerwona lampka z wtryskow to juz mnie dobilo teraz mi ja dusi, szarpie i mam jakis blad z wtryskami a nie chce kupic wszystkich nowych czesci tylko te co mi sie popsoly ewentualnie wiec prosze o diagnoze autka aha ile kosztuje podlaczenie do komputera , moze ktos ma kabelek i sie z na z okolic rybnika pozdrawiam i czekam na opinie

  2. #2
    matrix156
    Gość

    Domyślnie

    Odepnij przepływkę i zobacz przejedz się, czyszczenie to raczej pomaga tyle co umarłemu kadzidło.
    I nie uszkodziłes jej przypadkiem przy czyszczeniu?

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Sulerz
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    TKA
    Auto
    alfa 156 1.8 TS
    Postów
    151

    Domyślnie

    podpiecie do kompa to tak srednio 50 zł.. przynajmniej u mnie tak sobie licza... ja nie jestem z Twoich stron to Ci nie pomoge z tym... ale wedlug mnie to najpierw podopnij i sprawdz błedy...

  4. #4
    pawelkacer
    Gość

    Domyślnie

    raczej nie bo to bylo czyszczenie powietrzem ale bardzo leciutko i delikatnie patyczkiem z benzyna ale szczerze jak zdejme przeplywke to altko mi smiga jak by byla zalozona wiec .... przeplywka zjebana????? ale czy na 100%

    ---------- Post dodany o godzinie 14:40 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 14:38 ----------

    no bede musial jechac bo mi to juz zyc nie daje a kobita moja ryczy co to za szmelc kupilem

  5. #5
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    odpięcie przepływki to nie JTD tylko TS nic Ci to nie powie beż szczegółowej diagnostyki. Pierwsza rzecz to komputer, ale przed jazdą sprawdź cewki, kable, świece zapłonowe, zobacz czy w gniazdach świec nie ma oleju. I nigdy się nie odpina przepływomierza przy włączonym zapłonie, a pewnie tak zrobiłeś. Reset parametrów na pewno się też przyda.
    Ostatnio edytowane przez Adampoz ; 19-08-2010 o 13:55

  6. #6
    pawelkacer
    Gość

    Domyślnie

    tak odpiolem przeplywke jak sprawdzic cewke? bo kable raczej wpozadku , swiece czyste nic tylko komputer mi zostal jutro z rana jade podpiac potem wam napisze co jest nie tak dziekuje za opinie
    Ostatnio edytowane przez pawelkacer ; 19-08-2010 o 14:05

  7. #7
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelkacer Zobacz post
    a kobita moja ryczy co to za szmelc kupilem
    padłem. Jest zazdrosna bo mimo problemów z autem przejmujesz się bardziej nim niż kobietą .Pod kompa i zobacz przepływkę,test do odcięcia itd. reszta na forum.
    Powodzenia

  8. #8
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    Do fachowego sprawdzenia cewki to raczej jest potrzebny sprzęt, sprawdź czy nie są popękane odkręć listwę z cewkami i je oglądnij rzadko co się psują ale akurat może. A co kupiłeś autko z takimi objawami czy coś wyskoczyło później? Ok. doczytałem teraz początek że od kilku dni, ale tak czy siak komputer, zgadywać nie ma co. Być może masz jakiś wtrysk przytkany.
    Ostatnio edytowane przez Adampoz ; 19-08-2010 o 14:22

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bravo5
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD-była 159-poszukiwania
    Postów
    32

    Domyślnie

    Witam podłączę się pod temat mam dokładnie ten sam problem co opisał kolega od kilku dni szarpało autem zapalała się kontrolka wtrysków aż do rozgrzania potem znikało teraz problem jest już cały czas...dodam że po podłączeniu komputera był błąd przepływomierza dziś odłączyłem przepływomierz i było super a następnie auto znów zaczęło szarpać więc doradźcie Panowie czy kupować przepływomierz czy szukać jako że nie chciał bym wywalać zbędnie kasy...

  10. #10
    Adampoz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bravo5 Zobacz post
    Witam podłączę się pod temat mam dokładnie ten sam problem co opisał kolega od kilku dni szarpało autem zapalała się kontrolka wtrysków aż do rozgrzania potem znikało teraz problem jest już cały czas...dodam że po podłączeniu komputera był błąd przepływomierza dziś odłączyłem przepływomierz i było super a następnie auto znów zaczęło szarpać więc doradźcie Panowie czy kupować przepływomierz czy szukać jako że nie chciał bym wywalać zbędnie kasy...
    Czasami przepływomierz robi takie figle, ale bez szczegółowej diagnostyki jego nikt Tobie na 100% nie napisze że jest to przepływomierz.

    Powiem tak kiedy u mnie padła przepływka to objaw miałem podobny autko na zimnym podchodziło tylko do 2000obr. więcej miało czkawke, aż silnik osiągną 50*C i potem było wszystko Ok. wymieniłem przepływomierz i wszystko wróciło do normy, ale każdy przypadek jest inny i ja nie powiem Tobie wymieniaj.
    Ostatnio edytowane przez Adampoz ; 22-08-2010 o 15:33

Podobne wątki

  1. [145] Alfa 145 1.4TS problem
    Utworzone przez Kamil1108 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 21:38
  2. problem z alfa 156 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez bartoszkg w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2015, 17:11
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 18:18
  4. Problem z Alfa 156 2.0 TS
    Utworzone przez Młody 25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 20:02
  5. Problem z Alfa 156
    Utworzone przez marcin_p28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 08:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory