Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wymiana silnika

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie Wymiana silnika

    Panowie jakie silniki mogę zamontować do 164 2.0 V6 TB 96r ???? Nie mam już pomysłu co jest w moim uszkodzone więc chyba będe musiał wymienić. A może ktoś z Was ma silnik oryginalny, koniecznie z osprzętem ???? Czy pasuje 2.0 V6 TB od 166 ??? Jak wygląda sprawa skrzyni biegów ??? Nieukrywam, że najlepiej wolałbym wymienić silnik na taki sam, ale na allegro brak.... Jaki jest najmocniejszy silnik jaki można zamontować w moim aucie bez wymiany skrzyni ???

  2. #2
    E.T.
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli dobrze kojarzę to masz problemy z przerywaniem szarpaniem itp? Jesli tylko z tego powodu chcesz zmieniać silnik to raczej bez sensu, nie jest to raczej przyczyna mechaniczna.Wkopiesz się w jeszcze większe kombinacje i problemy. napisz może jeszcze raz jakie są dokładnie objawy, co sprawdziłeś i co wymieniłes. Musi się w koncu udać

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał E.T. Zobacz post
    Jeśli dobrze kojarzę to masz problemy z przerywaniem szarpaniem itp? Jesli tylko z tego powodu chcesz zmieniać silnik to raczej bez sensu, nie jest to raczej przyczyna mechaniczna.Wkopiesz się w jeszcze większe kombinacje i problemy. napisz może jeszcze raz jakie są dokładnie objawy, co sprawdziłeś i co wymieniłes. Musi się w koncu udać
    Wymieniłem: przewody wysokiego, świece, przepływomierz, czujnik temp silnika, filtry, sonde, zostały wyregulowane zawory, silnik został sprwdzony pod kątem lewego powietrza i wszelkiego rodzaju przedmuchów, turbo zostało zdemontowane i sprawdzone, udrożniony został katalizator gdyż praktycznie całkowicie był zapchany, odłączona instalacja gazowa.

    Ponadto auto ma wiele innych nowych elementów, ale one nie mają wpływu na prace silnika.... Chociaż jedno pytanie zadam: czy serwis mógł coś skopać podczas wymiany sprzęgła co by miało wspólnego z objawami w moim aucie, bo po wymianie sprzęgła po 2 dniach samochód zaczął działać tak jak opisuje.

    Dokładnie co sprawdzał mechanik/elektryk to też ciężko mi powiedzieć wymieniłem tylko to co wiem na pewno. Sprawdzany też był czujnik położenia paska rozrządu.

    Obecnie auto delikatnie faluje na luzie, podczas jazdy jak się chce szybciej przyśpieszyć zaczyna kichać i nierównomiernie traci moc.

    Pomyślałem sobie, że wymienie silnik z osprzętem na inny a ten będzie ewentualnym dawcą części dla mnie lub sprzedam go też na części. Nie zamierzam się rozstawać z tym samochodem bo naprawdę ogólnie jest w bdb stanie i wszyscy się dziwią że tylu letnie auto jest tak utrzymane.

  4. #4
    E.T.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xofer Zobacz post
    czy serwis mógł coś skopać podczas wymiany sprzęgła co by miało wspólnego z objawami w moim aucie, bo po wymianie sprzęgła po 2 dniach samochód zaczął działać tak jak opisuje.
    Chyba jedyne co to mogli nie dokręcić głównego przewodu masowego na obudowie skrzyni.

    Ale oprócz tego masz jeszcze trochę do sprawdzenia, jeśli jeszcze nie było robione:
    Tradycyjnie czyszczenie elektryki :wszystkich mas, przekaźników i bezpieczników-zwłaszcza masa na kolektorze dolotowym z lewej strony, dwa srebrne przekaźniki na pasie przednim (pompa i ECU), wtyczka od spodu cewki zapłonowej - rozważałeś walniętą cewkę ? do tego wszystkie wtyczki tzn stan przewodów pod kapturkami, czy nie cofa się któraś złączka przy podpinaniu do gniazd itp.
    Odpiąć ECU i sprawdzić stan styków- jeśli kiedyś poszła w aucie nagrzewnica to mogły zaśniedzieć.
    Układ paliwowy - zmierzyć właściwe ciśnienie paliwa, oddać wtryski do czyszczenia ultradźwiękami, jako półśrodek zalać preparat do baku.

    Czy sprawdzałeś błędy na ECU kontrolką albo podpinając do kompa? Czy masz pewność że założnoe części jak przepływka i sonda są właściwe i sprawne? Czy masz pewność że rozrząd jest właściwie ustawiony? mógł np przeskoczyć o jeden ząbek i objawy by się zgadzały.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał E.T. Zobacz post
    Chyba jedyne co to mogli nie dokręcić głównego przewodu masowego na obudowie skrzyni.

    Ale oprócz tego masz jeszcze trochę do sprawdzenia, jeśli jeszcze nie było robione:
    Tradycyjnie czyszczenie elektryki :wszystkich mas, przekaźników i bezpieczników-zwłaszcza masa na kolektorze dolotowym z lewej strony, dwa srebrne przekaźniki na pasie przednim (pompa i ECU), wtyczka od spodu cewki zapłonowej - rozważałeś walniętą cewkę ? do tego wszystkie wtyczki tzn stan przewodów pod kapturkami, czy nie cofa się któraś złączka przy podpinaniu do gniazd itp.
    Odpiąć ECU i sprawdzić stan styków- jeśli kiedyś poszła w aucie nagrzewnica to mogły zaśniedzieć.
    Układ paliwowy - zmierzyć właściwe ciśnienie paliwa, oddać wtryski do czyszczenia ultradźwiękami, jako półśrodek zalać preparat do baku.

    Czy sprawdzałeś błędy na ECU kontrolką albo podpinając do kompa? Czy masz pewność że założnoe części jak przepływka i sonda są właściwe i sprawne? Czy masz pewność że rozrząd jest właściwie ustawiony? mógł np przeskoczyć o jeden ząbek i objawy by się zgadzały.
    Dziś pokazałem jeszcze opakowanie od przewodów, ktry były wymieniane, ponoć jakiś badziew ( kupiłem na Allegro za 250 zł ) jutro ma podpiąć jakieś swoje przewody....

  6. #6
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    a jakie przewody kupiles? moze bede mogl ci pomoc czyms lepszym....

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas Zobacz post
    a jakie przewody kupiles? moze bede mogl ci pomoc czyms lepszym....
    http://motoallegro.pl/przewody-zaplo...205551734.html tej marki ale oczywiście do 2.0

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigas Zobacz post
    a jakie przewody kupiles? moze bede mogl ci pomoc czyms lepszym....
    Amigas, mam do Ciebie sprawę, będe dzwonił na Twój kom.
    Może pochandlujemy

    ---------- Post dodany o godzinie 18:32 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:06 ----------

    Panowie a podał by ktoś mi numery takich częśći jak: czujnik położenia wału korbowego i czujnik położenia rozrządu ???

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xofer Zobacz post

    Panowie a podał by ktoś mi numery takich częśći jak: czujnik położenia wału korbowego i czujnik położenia rozrządu ???
    Xofer jak poczekasz do jutra to ci powiem...
    Moge cie tylko pocieszyc ze do 3,0 v6 12v czujnika polozenia walka rozrzadu nie znalazlem... Gosc w boschu juz mnie przez telefon poznawal.. Za 700-800 do sciagniecia z niemiec (podobno 1-2 sztuki, a czas oczekiwania nieznany)..
    Spodziewam sie ze nie znajdziesz.. Dorwałem jakąś używke na allegro raz, ale była niesprawna. Teraz strzeliłem 2 raz - czekam na przesyłke (czujnik+przesylka 50zl).
    Dzisiaj oglądałem 12v po zerwaniu paska rozrządu.... Wyciągnięta żywcem z silnika wszystkie czujniki poobcinane
    Trafił mi się też raz czujnik położenia wału korbowego. Jak będzie się zgadzał z twoim to ci podeśle...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Xofer
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Mikorzyn
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta
    Postów
    1,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalepwa Zobacz post
    Xofer jak poczekasz do jutra to ci powiem...
    Moge cie tylko pocieszyc ze do 3,0 v6 12v czujnika polozenia walka rozrzadu nie znalazlem... Gosc w boschu juz mnie przez telefon poznawal.. Za 700-800 do sciagniecia z niemiec (podobno 1-2 sztuki, a czas oczekiwania nieznany)..
    Spodziewam sie ze nie znajdziesz.. Dorwałem jakąś używke na allegro raz, ale była niesprawna. Teraz strzeliłem 2 raz - czekam na przesyłke (czujnik+przesylka 50zl).
    Dzisiaj oglądałem 12v po zerwaniu paska rozrządu.... Wyciągnięta żywcem z silnika wszystkie czujniki poobcinane
    Trafił mi się też raz czujnik położenia wału korbowego. Jak będzie się zgadzał z twoim to ci podeśle...
    Mam już dość, samochód we wtorek jedzie ( lawetką ) do serwisu ASO w Poznaniu

    ---------- Post dodany o godzinie 11:50 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 11:47 ----------

    Cytat Napisał Xofer Zobacz post
    Mam już dość, samochód we wtorek jedzie ( lawetką ) do serwisu ASO w Poznaniu
    A na allegro znalazłem takie coś:
    http://motoallegro.pl/czujnik-pol-wa...205742051.html

Podobne wątki

  1. [145] Wymiana silnika
    Utworzone przez misiek445 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 14:34
  2. [147] Wymiana silnika
    Utworzone przez Tarin w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 22:51
  3. Wymiana silnika.
    Utworzone przez maz00r w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 18:22
  4. wymiana silnika
    Utworzone przez McGarbus w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 19:36
  5. Wymiana silnika
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 11:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory