Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Temat: 147 - poślizg kontrolowany

  1. #51
    Piots
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szczepan 2006 Zobacz post
    mam dwie kontrolki...

    Mnie też to dziwi. Jak wyłącze ASR to na wyswietlaczu pojawia sie komunikat z ikoną i swieci się lampka ASR. Natomiast przy ruszaniu jak wyraźnie odczuwam działanie ASR świeci (mruga) tylko kontrolka ESP.
    Widoczne w Alfie tak jest.

  2. #52
    Użytkownik Romeo Avatar KlaudioOs
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Koszęcin
    Auto
    Alfa Romeo 2003' 147 1.9 JTD 140KM BOSE
    Postów
    1,100

    Domyślnie

    a ja za to mam obydwie, najlepiej żeby to sprawdzić, jadać (powoli) autem, mając włączone asr, zaciągnijcie ręczny na maxa i zostawicie go tak, jeśli macie vdc to od razu wywali wam że "vdc system failure" czy coś, abs zresztą też, i na wyświetlaczu pojawią się wam obydwie kontrolki . (wyłączając i włączając silnik na nowo nie ma już problemu)

  3. #53
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał KlaudioOs Zobacz post
    a ja za to mam obydwie, najlepiej żeby to sprawdzić, jadać (powoli) autem, mając włączone asr, zaciągnijcie ręczny na maxa i zostawicie go tak, jeśli macie vdc to od razu wywali wam że "vdc system failure" czy coś, abs zresztą też, i na wyświetlaczu pojawią się wam obydwie kontrolki . (wyłączając i włączając silnik na nowo nie ma już problemu)
    KlaudioOs, nie wpełni się z Tobą zgodzę bo ja mogę jechać 10km na zaciągniętym ręcznym i mi się VDC i ARS nie wyłączy! Jak widać każda włoszka ma inaczej jak to z kobietami bywa. Moja mnie krótko trzyma

    Na pociechę pozostaje 20 letnia mazda mx3 Kto pojedzie ładniej?
    http://www.youtube.com/watch?v=o_gS0Hq8brg

  4. #54
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    147
    Postów
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafcio Zobacz post
    Kto pojedzie ładniej?
    Mam kilka minusów:
    - jak już kładziesz autko bokiem to staraj się przód mieć bliżej wewnątrz zakrętu, czyli np. jak kręciłeś się koło słupa (nie wiem co to jest) na parkingu to ustawiaj przód zaraz obok (wygląda to efektowniej)
    - ja bym pokusił się o mocniejsze ułożenie auta bokiem
    - poćwicz więcej na większej prędkości, znajdź większy parking, bo tutaj często widziałem, że przy niskiej prędkości autko po prostu nie wyciągało już i stawało (logiczne, bo wiadomo, że jak jest ślisko to nie pojedzie), a na większej prędkości poślizg będzie dłuższy i ładniej da się wyciągnąć pod koniec jeszcze

    Za to duży plus za to, że nie ciskasz gazu na chama, tylko delikatnie, praktycznie minimalnie, bo jak widzę niektórych, co zaciągną ręczny i gaz do oporu co oprócz hałasu nic nie daje to krew zalewa!

  5. #55
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Rafcio
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Swidnica, Poland
    Auto
    Ford Focus Kombi Duratorq
    Postów
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał turtil Zobacz post
    Za to duży plus za to, że nie ciskasz gazu na chama, tylko delikatnie, praktycznie minimalnie, bo jak widzę niektórych, co zaciągną ręczny i gaz do oporu co oprócz hałasu nic nie daje to krew zalewa!
    hehe zabierz te samochody to pogadamy Liczy się płynność a nie tak jak zważyłeś dużo huku i nic poza tym

    Jutro fiat w Świdnicy będzie walczyć z moją Alfa i może uda im się te ESP zdjąć. Zobaczymy co to będzie, koleś miał niezłą minę jak mu powiedziałem że chciałbym to wyłączyć, w sumie to nikt jeszcze się o takie coś nie pytał ale postaramy się dla Pana dowiedzieć czy jest możliwość wyłączenia tego systemu

Podobne wątki

  1. Poślizg
    Utworzone przez Rupek 1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 06:48
  2. Lekki poślizg błąd ABS, ASR.
    Utworzone przez Krzysiek866 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 02:53
  3. Poślizg
    Utworzone przez voivod w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-01-2008, 16:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory