Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Alfa nie odpala...

  1. #1
    rataj22
    Gość

    Domyślnie Alfa nie odpala...

    Jestem posiadaczem Alfy 147 1.9jtd. Mój problem polega na tym że Alfa bardzo ciężko odpala na "zimnym" silniku. Jak silnik jest rozgrzany to jest laleczka. Wymieniłem świece żarowe i czujnik temperatury wody. Akumulator też jest dobry bo sprawdzał elektromechanik, kręci tak jak powinien. Co może być z nią nie tak?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Może jakieś błędy, parametry?

    Najprawdopodobniej coś z układu paliwowego pompa wys. ciś., regulator ciśnienia lub wtryskiwacz/e.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    no u mnie podobnie niestety, ale problem występuje gdy temp. spada poniżej -10 i tylko problem z pierwszym zapaleniem, potem problemu nie mam

  4. #4
    rataj22
    Gość

    Domyślnie

    komputer żadnych błędów nie wykazuje

    ---------- Post dodany o godzinie 21:26 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:24 ----------

    Cytat Napisał sebaaaaaaaa Zobacz post
    no u mnie podobnie niestety, ale problem występuje gdy temp. spada poniżej -10 i tylko problem z pierwszym zapaleniem, potem problemu nie mam
    u mnie jest dokładnie tak samo

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebaaaaaaaa Zobacz post
    no u mnie podobnie niestety, ale problem występuje gdy temp. spada poniżej -10 i tylko problem z pierwszym zapaleniem, potem problemu nie mam
    Jak paliwo się nie cofa i pompa daje dobre ciśnienie co jest do sprawdzenia bezproblemowo to wiesza się lub sika w jedno miejsce któryś wtryskiwacz. Kopci na czarno jak kręcisz rozrusznikiem?

    [QUOTE=rataj22;508862]komputer żadnych błędów nie wykazuje[COLOR="Silver"]

    To zczytaj ciśnienie paliwa podczas kręcenia rozrusznikiem i sprawdź czy z pompy paliwo nie cieknie.

  6. #6
    rataj22
    Gość

    Domyślnie

    troszke tak

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Powiedz mi jak to sprawdzić czy nie cofa się paliwo i czy ciśnienie nie za słabe ? Kabel posiadam więc nie ma problemu z podłączeniem.

  8. #8
    Łobuz
    Gość

    Domyślnie

    Hmm ... Mam chyba ten sam problem ;/ Tydzien temu wsiadam do alfki krece i nic ... dopiero po 3 próbach zapalila i potem juz bylo ok az do wczoraj. Chcialem ja zapalic i nie dalo rady probowalem z 1o razy poszedlem do domu wracam po 5 minutach wsiadam i ... zapalila odrazu Dzisiaj mialem ten problem 2 razy po kilku próbach zapalila mysle ze moze to wina filtra paliwa co wy o tym sadzicie ?? Jutro jade wymienic zobaczymy co bedzie dalej sie dzialo. Dodam ze zawsze przed ostatnia udana próba zapalenia silnika wystepowal jakis odglos spod maski. tak jak by pompa sie wlaczyla i jak przekrecalem kluczyk alfla zapalila

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    okolice Wieliczki
    Auto
    AR 159 & Jaguar XF
    Postów
    690

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebaaaaaaaa Zobacz post
    Powiedz mi jak to sprawdzić czy nie cofa się paliwo i czy ciśnienie nie za słabe ? Kabel posiadam więc nie ma problemu z podłączeniem.
    Jak nie bulgota to się nie cofa, możesz ściągnąć zasilanie paliwem pompy i sprawdzić czy zawór się nie zawiesił.

    Ciśnienie odczytasz np. FES'em. Podaj max wartość i po jakim czasie jest osiągana.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar sebaaaaaaaa
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105 KM Była Alfa Romeo 166 2.4 JTD Jest Alfa Romeo GT 1.9J
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    A jest to możliwe że dzieje się tak tylko przy minusowych wartościach temperatur ? Jak jest ciepło problem nie występuje, jak to jest z tym zaworem, jak jest ciepło będzie paliła nawet z zawieszonym zaworem ? Jutro jak będę odpalał rano samochód podłącze pod kompa i zobaczymy co wyjdzie...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2015, 14:54
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 10:53
  3. Alfa nie odpala
    Utworzone przez dobrzan87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 17:57
  4. Zimna odpala ciepla nie odpala nie slychac nawet rozrusznika
    Utworzone przez Chrzanek1994 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 21:55
  5. [146] Alfa 146 1.4 TS nie odpala
    Utworzone przez Bieznik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 09:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory