Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jaki pobór prądu na postoju V6 ?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie Jaki pobór prądu na postoju V6 ?

    Ciąg dalszy moich wojaży z padaniem akumulatora. Zmierzyłem pobór prądu na postoju, oczywiście wszystko powyłączane, nawet lampkę bagażnikową odpiąłem. Wyszło 0.2A, wg. mnie to dość sporo (standardowo auto na postoju powinno pobierać jakoś max 0.05A z tego co kojarzę).
    Pytanie: mierzył ktoś w swojej 166 pobór prądu? Ile zwykle wychodzi?
    Przy tym moim 0.2A to lekko licząc jak autko postoi tydzień to nie ma szans zapalić, ostatnio zdechło po 2 dniach... Póki co odpinam klemę po jeździe...

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Maxsymalny pobór prądu wszystkich urzadzeń po wyjęciu kluczyka podobno nie może przekroczyć:
    0,6 mA*pojemność aku (Ah)= X mA.

    Kiedy ja szukałem co pobiera prąd (ponad 2A) to wyjmowałem po kolei bezpieczniki. Jak znalazłem odpowiedni (a właściwie dwa) to pobór spadł do zera na prostym mierniku (takim do dwóch miejsc po przecinku). Po naprawieniu ICS i wymianie alternatora - dalej pokazuje 0.00A na postoju (tylko, że ten miernik kosztował całe 19zł)

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał kelpin Zobacz post
    Maxsymalny pobór prądu wszystkich urzadzeń po wyjęciu kluczyka podobno nie może przekroczyć: 0,6 mA*pojemność aku (Ah)= X mA.
    No to zgodnie z tym wzorem u mnie ostro przekroczone (tak z 4x). I to przy wyłączonym alarmie, który też zapewne lubi prądzik...

    Cytat Napisał kelpin Zobacz post
    Kiedy ja szukałem co pobiera prąd (ponad 2A) to wyjmowałem po kolei bezpieczniki. Jak znalazłem odpowiedni (a właściwie dwa) to pobór spadł do zera na prostym mierniku (takim do dwóch miejsc po przecinku). Po naprawieniu ICS i wymianie alternatora - dalej pokazuje 0.00A na postoju (tylko, że ten miernik kosztował całe 19zł)
    Mój miernik to też taki chińczyk multimetr za 20zeta, ale wygląda na w miarę wiarygodny i cośtam reaguje na zmiany (przy zapalonej żarówie z bagażnika pokazywał ponad 1A). Zrobię w takim razie badanie z wydłubywaniem bezpieczników, mam nadzieję że to jakaś pierdoła jest...

    A słyszałem też, że czasem lubi uciekać prądzio gdzieś przy diodach przy alternatorze, wie ktoś jak toto zdiagnozować?

  4. #4
    ptrw11
    Gość

    Domyślnie

    jezeli chodzi o alternator to najlepiej odkrec przewod (+) najgrubszy z alternatora. Jezeli pobor pradu spadnie to musisz zmienic najprawdopodobniej mostek diodowy.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ładna pogoda to poszedłem pomierzyć. Okazuje się, że te 0.2A to ciągnie czasowy wyłącznik oświetlenia bagażnika (w skrzynce bezpieczników w bagażniku jest po prawej stronie na górze). Jak zasymulowałem zamkniętą klapę (śrubokrętem zatrzasnąłem zamek w klapie), to ten wyłącznik się dezaktywował i pobór prądu spadł do.... no właśnie nie wiem do ilu, bo mój chiński miernik wymiękł . Na zakresie 20A pokazuje 0.03A, a na zakresie 200mA pokazuje poza zakresem . Tak że będę to dalej badał jak dorwę porządny amperomierz.
    Ale chyba w takim razie nadmierny pobór prądu nie jest powodem mojego padniętego aku, to musiało być coś innego. Możliwe, że zgłupiało oświetlenie wewnętrzne i się nie wyłączyło, albo coś w tym stylu...

Podobne wątki

  1. [159] Pobór prądu, 3.2 jts
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 14:41
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 19:27
  3. Pobór prądu na postoju
    Utworzone przez DeDe92 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-03-2013, 14:42
  4. Pobór prądu na postoju.
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 21:27
  5. [166] pobór prądu
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2008, 09:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory