Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: problem ze spalaniem i kopceniem w 147 JTD 16V

  1. #1
    rafalps
    Gość

    Domyślnie problem ze spalaniem i kopceniem w 147 JTD 16V

    Witam wszystkich na forum

    Problem jak w temacie - podwyższone spalanie (7,5-8l/100km 80% spokojna jazda na trasie na tempomacie, 20% miasto też w miare spokojnie liczone przy dystrybutorze bo komputer pokazuje 4,5l) i kopcenie na czarno. Najpierw wyskoczył MCSF przy przyspieszaniu na wolnych obrotach, niesprawny okazał się EGR, więc zaślepienie i czyszczenie tego syfu co się tam nazbierał(niestety powoduje to ciągły MCSF, więc w najbliższym czasie wymiana bądź programowe usunięcie EGR). Kopcenie nieznacznie się zmniejszyło. Po prześledzeniu forum moje typy to przepływomierz i overboost. Cięgno od zmiennej geometrii co prawda rusza się ale powoli, a nie dynamicznie (w fiatecuscan test nie daje żadnych efektów), raz zdarzyła się też sytuacja, że wcale się nie ruszało i było to czuć w przyspieszaniu(samo wróciło do normy). Ogólnie samochód nie jest jakoś zamulony, chociaż mogłoby być lepiej Wrzucam logi i mam pytanie czy można z nich ocenić stan przepływki, bo masy trochę się różnią od docelowych. Może jeszcze mnie na coś nakierujecie? Wymieniać overboost? Czyścić turbinę?
    Attached Files Attached Files

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jin147
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alff 147 JTD
    Postów
    101

    Domyślnie

    EGR zaślepiłes pełną zaślepką czy z otworami ??

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    EGR śmiało możesz zamawiać nowy. Tłoczek jest całkowicie zawieszony. Non stop FES pokazuje 1%

    Ciśnienie doładowania ładniutkie, więc overboost możesz sobie odpuścić.
    To samo ilość paliwa ślicznie nadąża za pedałem gazu.

    Ja bym się przyjrzał przepływce bo zdaje się że fiksuje przy ostrym traktowaniu.
    A przy tej okazji sprawdź wszystkie doloty czyli ewentualne nieszczelności w gumowych rurach - tej do silnika i pod silnikiem

  4. #4
    rafalps
    Gość

    Domyślnie

    EGR zaślepiony pełną zaślepką, nie wiem czy ten 1% to nie wina ciągłego MCSF, bo po usunięciu błędu jakoś tam działa ten EGR, aczkolwiek wiem, że jest do wymiany, chociaż bardziej skłaniam się ku programowemu usunięciu i zaślepieniu na stałe. W takim razie zacznę od przepływki
    A, czy może mi ktoś powiedzieć jak się mają te pomiary przepływki w stosunku do całkowicie zaślepionego EGR, wiem że na wolnych obrotach przez to różnią się masy mierzone od docelowych, ale czy przy obciążeniu ma to jakiś wpływ na pomiary?
    Ostatnio edytowane przez rafalps ; 07-06-2011 o 11:04

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jin147
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alff 147 JTD
    Postów
    101

    Domyślnie

    Na 99 % bedzie to wina przepływki

    Nie kupuj nowego EGR nigdy w życiu ; D druga sprawa masz 16 V wiec u Ciebie zaślepia się blachą z otworami, a nie pełną.

    Wrzuc logi z przepływki najlepiej tak obroty sil, ilosc powietrza podawana, ilosc powietrza docelowa, temp powietrza z przpelwyki, sygnal od powietrza, sygnał od temperatury i temperatura silnika. Logi zrób podczas jazdy najlepiej zapnij 4 na trasie i od dołu przeciągnij do końca w sumie dodaj jeszcze dawkę paliwa, oraz docelową dawkę paliwa.
    Ostatnio edytowane przez Jin147 ; 07-06-2011 o 11:10

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    W tym silniku na pewno zaslepia sie EGR blaszka z otworami bo inaczej blad MCSF murowany...

  7. #7
    rafalps
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, że zaślepia się blaszką z otworami, ale przy sprawnym EGR na razie mam zaślepione całkiem, bo nie chcę wymieniać EGR tylko usunąć go programowo, ale najpierw muszę zrobić porządek z tym spalaniem i kopceniem. Jak będę miał chwilę czasu to zrobię te pomiary pod kątem przepływki. Dzięki za odpowiedzi!

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jin147 Zobacz post
    Nie kupuj nowego EGR nigdy w życiu ; D
    A niby to czemu?

    Cytat Napisał Jin147 Zobacz post
    Wrzuc logi z przepływki najlepiej tak obroty sil, ilosc powietrza podawana, ilosc powietrza docelowa, temp powietrza z przpelwyki, sygnal od powietrza, sygnał od temperatury i temperatura silnika. Logi zrób podczas jazdy najlepiej zapnij 4 na trasie i od dołu przeciągnij do końca w sumie dodaj jeszcze dawkę paliwa, oraz docelową dawkę paliwa.
    No przecież wrzucił w pierwszym poście...

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jin147
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alff 147 JTD
    Postów
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    A niby to czemu?


    No przecież wrzucił w pierwszym poście...

    Bo to komercyjne dziadostwo w charakterze chronienia środowiska i tylko zamula auto i stwarza same problemy..

    ale nie wszystko wrzucil ..

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    No ale do póki nie wytniesz EGRa programowo musisz mieć do dziadostwo na pokładzie.
    A jak jest zepsute i czyszczenie nie pomaga to musisz kupić nowe.
    I w buty sobie możesz wsadzić eko przekonania.


    Wrzucił test przepływki.
    No ale po co Ci do tego testu temperatura silnika to nie wiem.
    MAF ok, temperatury z przepływki potrafię zrozumieć że też, choć nie jest to niezbędne do prawidłowej diagnozy

Podobne wątki

  1. 1.9 jtd 115 km - problem ze spalaniem
    Utworzone przez dawidkarim w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 17:38
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 23:00
  3. 147 problem ze spalaniem
    Utworzone przez gizu w dziale 147
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 09:41
  4. [146] 2.0 Td problem ze spalaniem
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 06:09
  5. [145] mam problem ze spalaniem
    Utworzone przez dstas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-12-2007, 13:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory