Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Lista elementów do sprawdzenia i sposoby w ALFIE 147 (przed zakupem)

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1,9jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Witam!!!!!!kórcze kryteria które zostały poruszone na dzień dobry wyeliminowuja wiekszość aut używanych !!!!!ja swojej 147ki szukałem około 2 miesecy!!!!!wkońcu udało mi sie kupić pod tak zwnym nosem bo 6km od domu a ze mam kolege mechanika na ogledziny pojechaliśmy z komputerem i zapytalismy pana czy możemy podłaczyć niebyło najmniejszego problemu wszystko było ok !!!!jedna boczna szyba jest z innym rocznikiem ale to jest 7 letnie auto wiec nawet niewnikałem w szczeguły drobna ryska.......jedz pod market !!!!!w gratisie dostajesz ryske a nawet wgniotek !!!!!!pytam pana czy mimo to mozemy podjechac autem do aso .....niema problemu !!!!!oczywiscie po kontroli w aso wyskoczyło ze jakas tam guma na wachaczu i cos tam jeszcze bzdurnego !!!!!! Negocjacje cenowe byly minimalne facet wiedział co sprzedaje twardy zawodnik opuscił mi na ten wachacz 400zł i ani grosza wiecej !!!!!!jezeli chodzi o szyby niewspomne juz o przedniej ale o bocznych czy tylnej koledzy handlarze znajda szybe z tym samym rocznikiem !!!ksiazka serwisowa ......do kupienia na allegro.......postaraj sie w aso zeby sprawdzili ci auto po vin-ie !!!!tam powinna byc historia auta !!!!!!życze udanego zakupu !!!!!!!!!

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR 147 1.6 105KM
    Postów
    75

    Domyślnie

    Prawda jest taka że większość aut jest lakierowana i nie musi to oznaczać jakiegoś mega dzwona.
    Jeśli ktoś nie oszczędzał na materiałach i robił zgodnie ze sztuką to nic później się nie dzieje. Co innego jak robił na tanich materiałach albo u "garażowca" to po 2-3 latach sa problemy.. z łuszczeniem się lakieru matowieniem itp.

    Ja w swojej miałem samą maskę lakierowaną i zderzak. Błotniki całe słupki i dach też OK.

    Tak samo nie widzę problemu w tym że były kiedyś wywalone poduszki. One już przy drobnych stłuczkach .. czasami dzwonie w krawężnik potrafią wystrzelić. To jest taka sama część zamienna jak lampa czy zderzak.

    Nie mówię tu o jakiś mega dzwonach oczywiście.
    Po Tarnowie jeździ od niedawna "igiełka" 159 w sedanie - a miała takiego dzwona że podłużnica potrafiła zrobić dziurę w obudowie skrzyni biegów !! (widziałem skrzynie, drzwi i felgę z tego auta).

    Takiego auta nikomu nie życzę.

    Ale nie ma co panikować jeśli chodzi o drobne stłuczki

    Pewnie 90% aut importowanych z zachodu było mniej lub bardziej bitych i kręconych przebiegowo.
    Na chwile obecną większość komisów niemieckich czy włoskich już "koryguje" przebiegi na miejscu, zanim auto przekroczy granice. Znajomy handlarz przywiózł Passka 2002 rok w TDI do Włocha z komisu z przebiegiem 95 tyś !! i stwierdził że musi go "odkręcić" bo mu w to nikt nie uwierzy

    Prawda jest taka że naprawdę ciężko trafić na dobre auto.

    Szukaj po forum, pytaj w ASO
    Może ktoś z klientów sprzedaje Alfe.

    I przygotuj się że w najbliższym czasie włożysz około 2-3 tyś (rozrząd, zawieszenie)
    Każde auto to skarbonka mniejsza lub większa.

    Jak to do mnie powiedział szef ASO ostatnio: " Teraz każdy samochód MA się psuć - tak są robione żeby na nich zarabiać. Era dobrych aut i marek się skończyła ." Poczytajcie sobie np o silnikach VW 2.0 TDI albo tych nowych Turbo Benzynach. ZGROZA !!
    Na ich tle Alfki wychodzą bardzo dobrze
    Ostatnio edytowane przez witek-tarnow ; 23-12-2011 o 19:38
    Alfe kupuje się sercem a nie rozumem

  3. #13
    evanduril
    Gość

    Domyślnie

    Swój post będę edytowal. Post soleka w wielu punktach zbyt ogólnikowy, żeby ktoś mniej obeznany z mechaniką mógł skorzystać. Dzięki wszystkim.

Podobne wątki

  1. [159] Domowe sposoby na sprawdzenie automatu przed zakupem
    Utworzone przez Lumpt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2015, 13:01
  2. Warsztat do sprawdzenia ar159 przed zakupem
    Utworzone przez mamel w dziale Lubuskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 23:56
  3. Koszt sprawdzenia auta w ASO przed zakupem
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 16:53
  4. gta z allegro wiecie coś o tej alfie pomocy przed zakupem
    Utworzone przez slavik10 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 23:27
  5. Lista i opis sprawdzania elementów przy zakupie
    Utworzone przez evanduril w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 23:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory