Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Ostatni kluczyk, prośba o poradę.

  1. #1
    deevee
    Gość

    Domyślnie Ostatni kluczyk, prośba o poradę.

    Sprawa wygląda tak: mam 2 kluczyki: pierwszy z imo bez pilota (idealny do odtworzenia, zęby ostre, niestarte). Drugi, złamany gryf w środku układ nie naruszony z imo z pilotem (gryf zjechany, zęby ledwo widać). Ten drugi nie działa, ani pilot, ani uruchomienie auta (kontrolka keycode). Wszystko powiedzmy byłoby OK, ale jakiś czas temu przekręciłem zamek w drzwiach kierowcy, dlatego później otwierałem auto już tylko od strony pasażera. Wczoraj jednak i w tych drugich drzwiach coś się zblokowało i nie mogę zamknąć auta. Nie chciałem robić nic na siłę, żeby nie przekręcić zamka jak w drzwiach od strony kierowcy. Może dziś tam coś wpuszczę, bo to może tylko jakieś zatarcie. Moje pytanie brzmi, co wg. Was byłoby najlepiej teraz zrobić? Myślałem nad skopiowaniem kluczyka tego dobrego i wzbogacić go o opcję pilota (jaki to może być koszt, gdzie?), czy skopiowanie tego dobrego klucza bez pilota, żeby mieć po prostu kopię, a w aucie wymienić wkładki w zamkach drzwi i nosić 2 kluczyki. Proszę o poradę, bo wchodzenie do auta przez bagażnik słabo mi się widzi kiedy za plecami mam płytowce pełne wrednych sąsiadów

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar aquarius01
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003
    Postów
    614

    Domyślnie

    Odpowiem krótko - najtaniej będzie skopiować działający klucz aby mieć rezerwę. Klucza z pilotem nie jesteś w stanie dorobić po za ASO co z automaty skazuje całą operację na niepowodzenie ze względu na koszty a pilot, który posiadasz i tak nie działa, choć możliwe, że to kwestia zaprogramowania go w centralce alarmu, ale takiej gwarancji nie ma. Najtaniej będzie kupić nowy sterownik centralnego zamka i zamontować go w aucie. To najszybsza i najtańsza opcja. Można pokusić się przy tym o dorobienie kluczy typu scyzoryk co nie jest żadnym problemem.
    Pozdrawiam
    Zbyszek
    Lancia Phedra 2.2 JTD 2003 była AR 145 1.6 TS 1997

  3. #3
    deevee
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius01 Zobacz post
    Odpowiem krótko - najtaniej będzie skopiować działający klucz aby mieć rezerwę. Klucza z pilotem nie jesteś w stanie dorobić po za ASO co z automaty skazuje całą operację na niepowodzenie ze względu na koszty a pilot, który posiadasz i tak nie działa, choć możliwe, że to kwestia zaprogramowania go w centralce alarmu, ale takiej gwarancji nie ma. Najtaniej będzie kupić nowy sterownik centralnego zamka i zamontować go w aucie. To najszybsza i najtańsza opcja. Można pokusić się przy tym o dorobienie kluczy typu scyzoryk co nie jest żadnym problemem.
    Coś się pogubiłem ... jeżeli skopiuje kluczyk to i tak muszę go zaprogramować w ASO, nie ? Nie odniosłeś się nic do zamków w drzwiach.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Kolego, idziesz do pierwszego lepszego zakładu od kluczy i dorobią Ci z zakodowaniem za jakieś 150-200zł (w 145 jest jeszcze CODE II i nie ma problemu - poprawcie jak się mylę), nawet może trafisz na oryginalny czerwony klucz AR. Do tego za 50-100zł w zależności od wyglądu pilota kupisz nową centralkę zamka i samamu montaż albo 50zł u elektryka. I masz w pełni sprawne 2 kluczyki i centralny

    Robiłem tak w 146, dorabiałem klucz za 160zł w budce w tesco, a centralkę kupiłem na allegro z ładnym metalowym pilotem i logiem AR i zamontowałem sam - koszt ok 110zł wtedy (2010r.)
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

Podobne wątki

  1. [147] Prośba o poradę
    Utworzone przez mich123cz w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 19:05
  2. 147 prośba o poradę
    Utworzone przez pan bebek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 10:04
  3. [145] Zlamany ostatni kluczyk
    Utworzone przez mencnar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 13:24
  4. AR 164 2.0TB - prośba o poradę
    Utworzone przez darbo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-01-2011, 11:44
  5. GTV - prośba o poradę
    Utworzone przez akiryz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 10:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory