Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Poduszki powietrzne w fotelach bez poduszek. Da rade ?

  1. #1
    Krolik
    Gość

    Domyślnie Poduszki powietrzne w fotelach bez poduszek. Da rade ?

    Witajcie
    Chcialem kupic sobie skorke do mojej alfy, ale problem polega na tym ze znalazlem ladna nie zniszczona ale fotele sa bez poduszek a ja w swojej mam z poduszkami. Da sie przelozyc poduszki do foteli bez poduszek ? Szkoda mi troche z nich rezygnowac bo zawsze to jakies wieksze bezpieczenstwo Wiadomo ze bedzie trzeba rozciac obicie fotele i wyciac dziure na poduszke ale to nie problem bo zrobil by to tapicer.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paczek.gsm
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Suwalki
    Auto
    156 SW 1.9 JTD
    Postów
    329

    Domyślnie

    Rade da ale czy jest to opłacalne poduszka z tego co kojarzę jest przykręcana do stelażu fotela. Ogarnięty tapicer powinien to zrobić i będzie wyglądać jak fabryka.

  3. #3
    Krolik
    Gość

    Domyślnie

    tylko czy w takim fotelu bedzie miejsce zeby to przykrecic... Fotele sa jak nowe nie nie pomarszczone dlatego sie tak nad nimi zastanawiam.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Ja osobiście bym odpuścił bo to aż prędzej czy póżniej zakończy sie krzywdą czyjąś...Nie zrozum mnie zle, ni emam nic osobiscie do Ciebie i dobrze że na forum piszesz o tym pomyśle swoim...
    Poszukaj skóry z poduszkami bo ja cienko to widze, taki air bag zakładany przez jakiegoś zenka tapicera albo innego idiote w odległości kilkunastu cm od ciałą swojego albo jakiegoś niewinnego pasażera to niebezpieczna sprawa...
    Szczeże to aż ręcę mi opadły jak to przeczytałem...
    Chesz sile lansować tanim kosztem to zrezygnuj z poduszek bo kogoś zabijesz...
    Albo dołoż 200 zl i kup fotele z poduszkami...

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Powiem tak: w razie odpalenia bocznej poduszki przydrutowanej do fotela bez poduszek seryjnie, jest duża szansa, że (w najlepszym wypadku) skończysz z kawałkami fotela w podstawie płuca, nerce i wątrobie + połamane przynajmniej 5 żeber.

    Fotel z poduszką ma zupełnie inną konstrukcję oparcia. Z foteli z poduszkami też nie możesz zrezygnować bez wymiany centralki od poduszek - więc albo montujesz skórę z poduchami, albo bez poduszek i wymieniasz centralkę.

  6. #6
    Krolik
    Gość

    Domyślnie

    w takim razie szukam dalej czegos ladnego z poduszkami.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Taka operacja to maksymalnie 2 godziny dla tapicera z wprawą i nie ma NIC wspólnego z pogorszeniem parametrów bezpieczeństwa. Poduszkę odkręca się wkładają rękę pod tapicerkę od dołu oparcia (dwie śruby na klucz 10), potem zdejmujemy zawleczki zagłówka blokujące bolce w ramie (też trzeba sięgnąć ręką do nich i wysunąć) i można wtedy spokojnie ściągnąć stare obicie. Dziurę w skórze wytnie Ci na wzór starego materiału i założy na Twój fotel. W razie pytań pisz na PM bo już kilka kompletów w 156 rozbierałem i nawet jest na forum temat ze zdjęciami.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Ciekawie prawisz, bo ja widziałem taki fotel przerabiany i efekt odpalenia poduszki "na placu". Oparcie, jego prawa strona bo to fotel pasażera, przesunęła się do środka o jakies 20cm.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Ciekawie prawisz, bo ja widziałem taki fotel przerabiany i efekt odpalenia poduszki "na placu". Oparcie, jego prawa strona bo to fotel pasażera, przesunęła się do środka o jakies 20cm.
    A możesz mi logicznie wytłumaczyć, co miało by spowodować takie zachowanie? Jak się o czymś pisze to trzeba mieć albo mocne argumenty albo doświadczenie w danej kwestii. Przecież wykręcenie całego Airbag'u z jego obudową i ponowne jej wkręcenie nie zmienia parametrów poduszki, mocy wybuchu i kierunku otwarcia poduszki!

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar M A R I O
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS, Alfa Romeo 159 2,4
    Postów
    203

    Domyślnie

    Ja też rozbierałem fotel z poduszką i bez. Fotel bez poduchy ma zupełnie inne oparcie (brak wycięcia na poduchę) ale można przełożyć opacie z fotela z poduchą da tego bez w skórze wyciąć skórę żeby zamontować poduszkę i na pewno nic się nie stanie

Podobne wątki

  1. Brak poduszek w fotelach
    Utworzone przez cj.slaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 20:46
  2. Poduszki powietrzne FL
    Utworzone przez PioWi w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 14:01
  3. [145] Poduszki powietrzne
    Utworzone przez Brzoza w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 20:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory