Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: głośna praca silnika

  1. #1
    Nielot
    Gość

    Domyślnie głośna praca silnika

    Witam. od niedawna miałem problem z turbo ponieważ wchodził mi w tryb awaryjny i głośno chodził... z czasem do głośnego chodzenia doszedł jeszcze głośny świst i syczenie, więc już wiedziałem co mogło się stać. wymontowałem cały układ idący od turbo(rura) intercooler oraz drugą rurę idącą do kolektora ssącego. rura dolna nie miała dziur ani nic więc odłożyłem. intercooler wyczyściłem bo z zewnatrz był brudny i sprawdziłem szczelność(był jak nowy). na końcu wyczyściłem rurę do kolektora i okazało się że jest rozcięta na długości 2cm zaraz za kolektorem ssącym. Uznałem że na szybko<bo była to sobota po południu> skrócę tą rurę (bo i tak jest wystarczająco długa;D). zmontowałem wszystko do kupy i oczywiście okazało się że samochód odzyskał kopyto i bez kłopotów na autostradzie rozkulałem go do 200km/h. martwi mnie tylko jedna rzecz: pomimo że chodzi nieco ciszej i nie śwista i nie gwiżdże to dlaczego nadal słychać tubalny podźwięk w rurach od ic? kiedy dodaję gazu to już w ogóle jest głośny aż mnie denerwuje(kiedy mam otwarte okno lub drzwi i dodaję gazu... ) na początku myślałem że mam gdzieś dziurę w wydechu no ale się myliłem... (szczelny). zauważyłe jedną dodatkową rzecz: rura górna jak dodam gazu puchnie i to dość znacząco bo w oczach rośnie. czy te objawy znaczą że rury po prostu mówią papa? czy coś nie tak z turbiną? dodam jeszcze że turbo łopatki ma całe i nie tknięte a w wężu nie zbiera mi się olej a jedynie śladowa ilość oparu(w normie). miał ktoś kiedyś taką przypadłość??

    zależy mi na tym żeby rozwiązać ten problem a przynajmniej dokładnie zdiagnozować;]. pozdrawiam

  2. #2
    Nielot
    Gość

    Domyślnie

    nie ma nikogo kto by wiedział coś w tym temacie? proszę o pomoc

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar gechu
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    konin,bełchatów
    Auto
    156 1.8ts
    Postów
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nielot Zobacz post
    zauważyłe jedną dodatkową rzecz: rura górna jak dodam gazu puchnie i to dość znacząco bo w oczach rośnie. czy te objawy znaczą że rury po prostu mówią papa?
    po dodaniu gazu powinna robić się twarda




    Alfa, czyli walka serca z rozumem

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Musi puchnąć bo tam turbo ładuje ciśnienie, czyli normalka. A rurę masz oryginalną? Mam na myśli średnicę

  5. #5
    Nielot
    Gość

    Domyślnie

    tak rura jest oryginalna. po dodaniu gazu jest bardzo twarda... tzn i tak zamierzam kupić rurę z czasem tą którą skróciłem bo moim zdaniem powinna być oryginalnej długości(teraz jest trochę naciągnięta i budzi to moje zastrzeżenia). ale skąd się bierze taki niski dźwięk tubalny jak daje gazu?(dobiega on perfidnie z tych rur) co to może być?

  6. #6
    Nielot
    Gość

    Domyślnie

    ponawiam temat bo wpadłem ostatnio na pewien pomysł... i liczę na wasze zdanie. ostatnio zastanawiało mnie ciągle skąd ten głośny dźwięk tak jak by włumik miał dziurę trochę(ale to nie tłumik bo jest szczelny- 3 razy sprawdzałem) a hałas pochodzi z rur od turbo... kiedyś znajomy mechanik mi mówił że ma taki dźwięk jak by rura ktoras albo ic było zatkane... idąc tym tropem wyjałem rury oraz ic. znalazłem dziurę której się pozbyłem. pozakładałem wszystko spowrotem i moc wróciła ale dźwięk pozostał... ostatnio zastanawiałem się co mogło zostać pominięte i wpadłem na pomysł(kiedyś mój tata zobowiązał się że mi wyczyści zawór egr i kolektor ssący... ale że on słynie z poglądów minimalistycznych i tak robi jak by mu się nie chciało więc zapytałem go czy na pewno wyczyścił to o co mówił i czyna pewno czyścił kolektor ssący. odpowiedział mi że nie wyczyścił kolektora bo to było za dużo rozkręcania, ale mnie zdenerwował tym, mógł od razu powiedziec mi a nie ukrywac taką info) i teraz mam pytanie: czy głośny dźwięk może pochodzić z zatkanego kolektora ssącego?? a następnie niesie się po rurach?? proszę o pomoc

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    a kolektor sam w sobie szczelny? Może tatusiek zaczął rozkręcać i sie poddał


  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Kolektor ssący nie może się zatkać , co najwyżej możesz mieć zatkane kanały dolotowe EGR. Jeżeli na postoju słychać ten głośny dźwięk to ja bym szukał przyczyny w dolocie. Tam są różne rezonatory powietrza i jak będzie nieszczelny to może dawać dziwny dźwięk syczenia. Aha jak ojciec czyścił EGR to sprawdź czy wszystko zostało poprawnie tam skręcony i uszczelnione.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Nielot
    Gość

    Domyślnie

    to sprawdzałem i jest szczelne. tyle że mnie nier martwi syczenie tylko taki bardziej niski dźwięk z rur idących do kolektora. mysle ze wyczyszcze ten kolektor i zobacze jak się będzie zachowywał;D tylko nie wiem czy to bedzie to... no i myslalem zeby wyczyscic vgt bo czasem sie zacina takie mam wrażenie. a miał ktoś z Was zapchany kolektor?? nie było innego dźwięku z rur niż dotychczas??

    - - - Updated - - -

    chyba że winna jest częściowo końcówka wtrysku bo jedna mi puszcza...

    - - - Updated - - -

    na postoju slychac ten dźwięk ale jak dam gazu to jest bardzo głośno...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Kolego zastanawiam się jak ty skróciłeś tę rurę od olektora o 2-3cm? Ona jest dopasowana kształtem do położenia silnika w komorze, więc po skróceniu musiałeś ją przegiąć żeby połączyć intercooler i kolektor... Jesli dała się przegiąć to pewnie się gdzieś załamuje i stąd ten dźwięk, a i pewnie jej elastyczność pozostawia dużo do życzenia
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [145] Głośna praca silnika
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 13:57
  2. Katalizator a głośna praca silnika
    Utworzone przez lukash0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 14:02
  3. głośna praca silnika
    Utworzone przez chudy w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 09:46
  4. Głośna praca silnika
    Utworzone przez Vosch w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 21:57
  5. [155] Głośna praca silnika AR155 2,5 TD
    Utworzone przez adamz35 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 11:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory