Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [155] Wentylator

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sigma
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 156 1.9 JTD S Wagon i AR 155 2.0 TSpark, AR 147 1.9 JTD 03 FL
    Postów
    50

    Domyślnie [155] Wentylator

    Witam mam taki problemik w swojej 155 a mianowicie po przejechaniu w mieście ok 20 minut i zagrzaniu autka ale nie przegrzaniu temp pow-90 zatrzymałem się i wyłączyłem silnik wentylator nadal chodził co mnie nie zdziwiło. Ale po pierwszych 15 minutach wentylator dalej chodził przekręciłem kluczyk temperatura po niżej 90 stopni i niestety chodzi do dziś muszę wyciągać bezpiecznik czujnik chłodnicy sprawdziłem jest ok

    Dodaje że moja 155 z 94 roku 8V ma 2.0silnik i klimatronik po wykluczeniu czujnika chłodnicy podejrzewam klimatyzacje bo wiem że i ona załącza wentylator tylko ni wiem z którego miejsca może ktoś miał podobny problem proszę o odpowiedz najlepiej na e-maila sigmapo@op.pl i tutaj
    Pozdrawiam i z góry dziękuje

  2. #2
    Piotrek3006
    Gość

    Domyślnie

    Podłącze się do tego tematu miałem podobny problem że wentylator się nie wyłączał na szczęście problem minął ale chętnie się dowiem co jest nie tak podobnie jak u kolegi w mojej alfie jest klima automatyczna

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 8v 1993r
    Postów
    65

    Domyślnie

    Hmm a wcześniej nic takiego się nie działo? Ja jak byłem z wizytą u blacharza to szukaliśmy gdzieś kodu lakieru. A na przednim pasie była nalepla nie wiem czemu po niemiecku i głosiła uwaga może działać po wyłączeniu silnika. przy chłodnicy ta wlepka była. Może tak poprostu ma być mi akurat się jeszcze nie zdarzyło żeby po wyłączeniu silnika wentylator pracował.
    Pozdro

  4. #4
    ViP Romeo Avatar Mdx
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Volvo V60 D4 2015r.
    Postów
    532

    Domyślnie

    Też podłącze się do tematu bo w 155 brata pojawił się ten sam problem!!

    Dosłownie przed chwilką Darknes przyjechał pod blok i dzwoni do mnie żebym zszedł na dół bo wentylator w jego alfie się nie wyłącza! Zszedłem i faktycznie non stop pracuje więc popatrzyłem na temp, wskaźnik poniżej 90 :shock: Brat mówi że podczas jazdy powrotnej do domu wskaźnik temp cały czas poniżej 90 był. ;//

    Jedyne co przyszło mi do głowy to wyłączyć go poprzez wyjęcie bezpiecznika i tak też zrobiłem!

    i teraz pytanie do was co może być ??

    może przekaźnik się zblokował czy coś ??
    Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej.... wtedy zaczyna się Kyokushin

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    ja bym radził sprawdzić przekaźnik.
    AR 155 1.8 8V & AR 156 2.5 V6

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    93

    Domyślnie

    Witam,

    Jakiś czas temu miałem dokładnie ten sam problem - wiatrak nie wyłączał się nawet po 15 minutach na wyłączonym silniku. Przyczyny zazwyczaj są dwie: przekaźnik albo czujniki. Zakładam, że sprawdziłeś przekaźnik i wymieniłeś czujnik chłodnicy - też tak zrobiłem i problem nie zniknął. 155ka ma 3 czujniki temperatury sprzężone ze sobą: w chłodnicy, w termostacie i bloku silnika. W moim przypadku pomogła wymiana tego od chłodnicy i bloku silnika ale jak się okazało tylko ten drugi był uszkodzony.

    Uważaj bo w parze z nie wyłączającym się wiatrakiem pojawia się problem z włączaniem wiatraka przy odpowiedniej temperaturze - ja w ten sposób zagotowałem swoją Alfę.

    Powodzenia!

Podobne wątki

  1. Wentylator
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 19:21
  2. Wentylator chlodnicy
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 23:31
  3. [166 jtd] Wentylator
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 15:32
  4. [156] Wentylator
    Utworzone przez jaro2503 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-08-2008, 23:32
  5. [156] Wentylator
    Utworzone przez Bucz2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 13:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory