Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Eibach B12 Sportline?

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar lechita
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Gostyń(okolice)
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V 140KM + chip, 2004r
    Postów
    16

    Domyślnie Eibach B12 Sportline?

    Czy ma ktos na swoim aucie zamontowane takie zawieszenie? Ewentualnie Pro-Kit? Najlepiej gdyby wrzucil ktos fotki ze "147" do tego jtd ale niekoniecznie
    Pozdrawiam
    http://www.eibach.pl/eibach-alfa-rom...-22-pi-10.html

    - - - Updated - - -

    Chodzi mi glownie o to, czy nie bedzie zbyt nisko przy feldze "18" co skutkowaloby obcieraniem

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Ja piernicze!.. naprawdę chcesz wydać tyle siana na standardowe zawieszenie z obniżeniem? poza tym pisałem Ci pw na 100% będzie Ci obcierać, choć nie odpisałeś mi jakie masz parametry felg..

    18" w 147 nie obciera albo jak jest standardowo wysoka.. albo na dobrym gwincie, ułożonym już i bez zbędnego obciążenia.. w przeciwnym razie będzie obcierać z tyłu.. bo spójrz jak zwęża się tylny zderzak do nadkola.. poprostu 18" za bardzo wystają i są za szerokie żeby nie zawadzać..

    wkońcu ten rozmiar to widzi mi się ludzi.. w katalogu Alfy 147 nie miała przewidzianych 18".. dopiero po lifcie gdzie zderzak i nadkola są innaczej troszkę poprowadzone.. a do tego 18" są specjalnie węższe i mają ET takie żeby chować się głebiej..

    Jeśli chcesz wyrzucić tyle siana to ja bym Ci proponował gwint z regulacją twardości.. co zapewni Ci odpowiedni komfort.. wysokość jaką tylko chcesz a jednocześnie zabezpieczy na 90% przed ocieraniem.. pozostałe 10% to jak postanowisz doładować auto ludźmi lub bagażami i wtedy może obcierać ja jak jadę na lato na wakacje to podwyższam o 1,5cm patrząc po gwincie w górę i mam spokój a wygląda nadal jest super..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar lechita
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Gostyń(okolice)
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V 140KM + chip, 2004r
    Postów
    16

    Domyślnie

    Jest jeszcze taka opcja ale nie ma regulacji twardosci
    http://www.mapet-tuning.com/vip/alfa...m-p-10322.html

    - - - Updated - - -

    ET felgi to 35, poza tym 8J/18/H2 najprawdopodobniej bo strasznie zamazane

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Skoro już się bawisz w takie sumy..

    To ja bym polecił:
    http://www.fk-automotive.de/Gewindef...3ec9a%2fmd5%7d

    FK Silverline X.. zrobiony z nierdzewki, zbudowany na amortyztorach Koni Sport z regulacją twardości..

    lub taki sam zestaw tyle że stal ocynkowana.. mam taki u siebie:

    http://www.fk-automotive.de/Gewindef...3ee45%2fmd5%7d

    To jest FK Konigsport.. stal ocynkowana, amortaztory Koni Sport z regulacją twardości..

    Bo ja większego sensu nie widzę w pakowaniu do auta zestawu "Zwykłych" amortyzatorów z mega obniżającymi sprężynami w dodatku za ponad 3000zł.. przy tych kwotach i chęci takiego obniżenia moim zdaniem tylko gwint.. bo jednak zawsze masz wybór jak okaże się żę jest za nisko to sobie podniesiesz.. a jak kupisz B12 albo Eibacha pro kit to co zrobisz? zwrócisz bo za niski? nikt by nie przyjął takiego zwrotu..

    A zgodnie z Twoimi danymi felg.. nie ma szans żeby użytkować auto "normalnie".. skoro chcesz mieć ten rozmiar to musisz pogodzić się z pewnymi minusami.. albo totalny standard zawieszenia czyli wysoko wtedy nic nie będzie tarło.. albo nisko i gwint + pilnowanie ile osób/bagażu do danego ustawienia wysokości.. Czasem warto też uważać jakie wyboje na drogach są bo jak się trafi jakiś mega że amortyzator mocno odbije do góry też może przytrzeć..

    Ja mam tego Konigsporta i sobie chwalę.. jeżdzę po Wawie i całej Polsce i jest ok.. a mam 18" i na lato i na zimę..
    Ostatnio edytowane przez wheelerwasp02 ; 30-01-2013 o 16:56
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

Podobne wątki

  1. Sprężyny Eibach sportline, 147
    Utworzone przez kucharz w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 17:23
  2. Sprzedam spręzyny Eibach Nowe, Pro-KIT, Sportline, do kazdej Belli NOWE
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 19:31
  3. Eibach Pro-kit w 75
    Utworzone przez radosuaf w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory