Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Problem ze skrzynią biegów

  1. #1
    bocian739
    Gość

    Lightbulb Problem ze skrzynią biegów

    Od paru dni ze skrzyni biegów na luzie czy tez na biegu (zwłaszcza podczas hamowania silnikiem, oraz przyspieszania) wydobywa się dźwięk prawdopodobnie padniętego łożyska (wniosek wyciągnięty z przeczytanych podobnych postów), podczas wciskania sprzęgła dźwięk ustaje. Dodam że przed wystąpieniem tych dźwięków pojawiał się czasem problem z ciężko wchodzącym biegiem 1 i 2 (domniemam ze to za sprawą synchronizatorów).Silnik pracuje bdb, nie odczułem żadnych anomalii podczas jazdy typu braku mocy szarpania, wyrzucania biegów itp. Stan oleju był w porządku, i teraz pytanie : Czy wymiana oleju na nowy w tym przypadku może przynieść jakąkolwiek poprawę jeżeli chodzi o ten nurtujący dźwięk ? Czy też nie ma co się łudzić i oddać do mechanika na regenerację skrzyni ? Czy posiada ktoś namiary na fachowca od skrzyń w woj. Łódzkim ?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kusior007
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szadek, Poland
    Auto
    AR 156 SW FL 1,9 jtd 16v m-jet.
    Postów
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian739 Zobacz post
    Od paru dni ze skrzyni biegów na luzie czy tez na biegu (zwłaszcza podczas hamowania silnikiem, oraz przyspieszania) wydobywa się dźwięk prawdopodobnie padniętego łożyska (wniosek wyciągnięty z przeczytanych podobnych postów), podczas wciskania sprzęgła dźwięk ustaje. Dodam że przed wystąpieniem tych dźwięków pojawiał się czasem problem z ciężko wchodzącym biegiem 1 i 2 (domniemam ze to za sprawą synchronizatorów).Silnik pracuje bdb, nie odczułem żadnych anomalii podczas jazdy typu braku mocy szarpania, wyrzucania biegów itp. Stan oleju był w porządku, i teraz pytanie : Czy wymiana oleju na nowy w tym przypadku może przynieść jakąkolwiek poprawę jeżeli chodzi o ten nurtujący dźwięk ? Czy też nie ma co się łudzić i oddać do mechanika na regenerację skrzyni ? Czy posiada ktoś namiary na fachowca od skrzyń w woj. Łódzkim ?
    Masz tmin w łodzi, najlepsze spece od alfy,albo elteam.Jest jeszcze Dybka w sieradzu.

    Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
    "What We Do In Life, Echoes In Eternity"

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Remont skrzynie jest bardzo drogi,lepiej poszukać dobrej używanej,ale najpierw rzeczywiście spróbuj wymienić olej.

  4. #4
    bocian739
    Gość

    Domyślnie

    Wymieniłem dzisiaj olej w skrzyni (TUTELA Car ZC75 Synth) 2L 98zł, ale niestety nie dało to efektu. Spuszczony olej był z metalicznym pobłyskiem, na korku znać było delikatne opiłki. Mam nadzieję ze ten nowy olej pozwoli jej jeszcze trochę popracować. Będę jeździć póki się nie rozsypie, a po wszystkim przyjdzie czas na szukanie używki bo wymiana przynajmniej dwóch synchronizatorów plus łożyska lub łożysk faktycznie się nie opłaci :/ Dzięki za namiary na mechaników.

    A tak apropo, ile opcjonalnie najechanych kilometrów powinna wytrzymać skrzynia biegów ?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Na korku spustowym który jest z magnesem zawsze będzie trochę opiłków,takie jest jego zadanie by wychwytywać zanieczyszczenia.

    - - - Updated - - -

    A co sie tyczy wytrzymałości skrzyni wszystko zależy od tego jak jest eksploatowana reguły nie ma.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Dżeju
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    218

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian739 Zobacz post
    A tak apropo, ile opcjonalnie najechanych kilometrów powinna wytrzymać skrzynia biegów ?
    Nie ma reguły, napiszę tylko, że moja ma ponad 255 tys. i nie była jeszcze robiona. A noga u mnie ciężka i dynamiczna

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    I znowu dylemat kupić używkę nie wiedząc co się kupuje czy wymienić elementy i mieć pewną skrzynię.
    Z drugiej strony czy łożysko skrzyni jest skomplikowanym manewrem? (pytam bo nie wiem). Ciężko wchodzące biegi nie muszą być oznaką padającego synchronizatora ale mechanizmu zmiany biegów.
    Ostatnio edytowane przez Avari ; 14-02-2013 o 07:45


  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    A może przyczyną ciężko wchodzących biegów jest mechanizm zewnętrzny,sprawdzałeś go?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kusior007
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szadek, Poland
    Auto
    AR 156 SW FL 1,9 jtd 16v m-jet.
    Postów
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANET Zobacz post
    A może przyczyną ciężko wchodzących biegów jest mechanizm zewnętrzny,sprawdzałeś go?
    Dokładnie,ja tak miałem, zapiekla się jedna gumowa uszczelka na takim stalowym trzpieniu na mechanizmie-nie fachowo pisze, ale jak ktoś rozbierze to od razu się zorientuje i biegi wchodzily strasznie ciężko, wymienilem i po problemie.

    Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
    "What We Do In Life, Echoes In Eternity"

  10. #10
    bocian739
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie mam warunków aby spojrzeć pod auto (brak kanału) :/. Wskazując na padnięte synchronizatory opierałem się tym że na wyłączonym silniku biegi wchodzą pięknie bez oporu, oraz tym że ta 1 i 2 nie zawsze ciężko wchodzi podczas jazdy, bywa różnie, raz przejadę spory kawałek i jest ok, drugim razem na pierwszych światłach muszę już z tym walczyć.
    Ogólnie ciężki temat, w najbliższym czasie pojadę na oględziny do "tmin" w Łodzi. Po wstępnej rozmowie raczej odradzali remont skrzyni (jak wiadomo zamienniki tylko z ASO).

Podobne wątki

  1. Problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez radoshliv w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 17:54
  2. Problem ze skrzynią biegów 1.8 TS
    Utworzone przez lukass_92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 17:58
  3. [159] Problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 19:31
  4. Problem ze skrzynią biegów.
    Utworzone przez raph w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 14:28
  5. Problem ze skrzynią biegów
    Utworzone przez BART145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-02-2007, 11:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory