Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Immo / ASR failure i miganie kontrolki silnika

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM
    Postów
    3

    Domyślnie Immo / ASR failure i miganie kontrolki silnika

    Witam koledzy Alfomaniacy.

    Wiem, że wiele osób opisywało już problemy z immobilizerem, ale mój wydaje się być nieco inny. Poza tym sprawdziłem już praktycznie wszystkie rzeczy, które zwykle radzicie sprawdzić w takich sytuacjach i nic nie pomaga. Ale może opiszę dokładniej w czym rzecz.

    Otóż kilka dni temu pojechałem swoją Alą w długą trasę (ponad 400km w jedną stronę). Dojechałem na miejsce, tam jeździłem nią po mieście, no i ruszyłem w trasę powrotną. Przejechałem jakieś 300km, zatrzymałem się na krótki postój i gdy chciałem ruszyć dalej - klapa! Alfa wyrzuciła na ekran komunikat "Immobilizer failure" razem z "ASR failure". Ponowne próby odpalenia nic nie dały, można było przekręcać kluczyk setki razy i nic to nie pomagało. Odpalenie auta procedurą awaryjną nie było możliwe, bo kontrolka silnika losowo - raz się świeciła, a raz nie. Drugi kluczyk też nic nie pomógł. Skończyło się na holowaniu do domu. Oto rzeczy, które udało mi się zaobserwować podczas holowania i dłubania w garażu następnego dnia:
    • po przekręceniu kluczyka rozrusznik nie chodzi - czasami słychać tylko "klikanie" przekaźników,
    • kontrolka silnika potrafi zabłysnąć po mocnym kopnięciu w pedał hamulca lub przy energicznym szybkim "pompowaniu" pedału hamulca; słychać wtedy też "kliknięcie" na którymś przekaźniku,
    • akumulator jest nowy, naładowany i sprawny, zresztą podpięcie pod inny aku nic nie zmienia,
    • przeczyściłem już wszystkie przekaźniki i bezpieczniki, żaden z bezpieczników nie był przepalony,
    • wyjmowałem kilka razy wszystkie złącza z ECU, łącznie z kostką łączącą antenę (cewkę) immo z ECU - nic to nie dawało i nie powodowało żadnych zmian,
    • sprawdzałem złącze przy antenie immobilizera i czyściłem samą antenę - żadnych zmian,
    • próbowałem ruszać wszystkimi wiązkami kabli, które idą pod kierownicą do ECU - nie było żadnych zmian.


    Także chyba wyczerpałem wszystkie "tradycyjne" możliwości, które zwykle pomagały. Od tamtej pory samochód ani razu nie odpalił, mimo licznych prób - wskazuje to na jakąś permanentną usterkę.

    Zastanawiają mnie dwie rzeczy:
    1. Czemu rozrusznik nie działa? Miałem kiedyś jednorazowy problem z immobilizerem - nie odczytał kodu z kluczyka i nie mogłem odpalić, ale wtedy rozrusznik kręcił. Teraz jest cisza.
    2. Czemu kontrolka silnika się nie świeci i zabłyska po uderzeniu lub pompowaniu pedału hamulca?


    Czy to możliwe, że czujnik hamulca (ten przy pedale hamulca) zepsuł się w czasie drogi i teraz powoduje takie problemy? Chciałbym wyeliminować tą możliwość, zanim zaciągnę samochód do jakiegoś specjalisty.

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr0zi Zobacz post
    Także chyba wyczerpałem wszystkie "tradycyjne" możliwości, które zwykle pomagały. Od tamtej pory samochód ani razu nie odpalił, mimo licznych prób - wskazuje to na jakąś permanentną usterkę.
    Tradycyjną możliwością jest podłączenia auta pod komp
    Drugą możliwością jest zainteresowanie kolegi bubu który i tak poprosi zapewne o te pierwsze.
    Ostatnio edytowane przez Avari ; 08-04-2013 o 06:32


  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - dziwne masz objawy w aucie.
    - uszkodzony czujnik pedału hamulca powoduje problemy z ASR.
    - widac ze prawdopodobna awaria czujnika hamulca zbiegła się z inna awaria.
    - tylko komputerowa diagnostyka coś podpowie.
    - a dobre masz biezpieczniki na akumulatorze.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    No oczywiście podpięcie pod kompa to najlepsza metoda Ale wiąże się to z holowaniem auta do jakiegoś speca, bo sam niestety nie mam kabla (ale chyba zaopatrzę się po tej przygodzie). Dlatego chcę wyeliminować wszystkie rzeczy, które można naprawić "domowymi" sposobami.

    Bezpieczniki przy akumulatorze są całe. Poprawiłem też masę na kablu, który przykręcony jest do nadkola w komorze silnika. Próbowałem też "pobujać" samochód na biegu, żeby ewentualnie odblokować/odwiesić rozrusznik - bez zmian. Wymienię ten czujnik hamulca, żeby wyeliminować błąd ASR i zobaczę co to zmieni. Jeśli nadal immobilizer będzie wariował, to oczywiście zaholuję auto do jakiegoś warsztatu.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - czy to miganie lampki MIl jest takie jednostajne , z jakąś czestotliwoscią, czy raczej chaotyczne.
    - regularne miganie jest oznaką bledu, tylko nie pamietam jakiego.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Chodzi Ci o kontrolkę silnika? Po przekręceniu kluczyka w ogóle się nie pali. Natomiast podczas holowania błyskała zupełnie nieregularnie - jakby czasami na ułamek sekundy gdzieś na stykach pojawiało się napięcie i wtedy błyskała. W garażu natomiast zauważyłem, że zapala się na ułamek sekundy po kopnięciu w pedał hamulca lub przy szybkim i mocnym "pompowaniu" hamulca. Wszystko wygląda jakby gdzieś nie było styku, jedynie chwilami się pojawiał. Ale próbowałem ruszać wiązkami kabli, odpinać kostki i wpinać na nowo i wtedy kontrolka wcale się nie zaświecała - gdyby problem był gdzieś tam to przynajmniej na chwilę kontrolka by się zapaliła, jak by złapało styk. No i nie mam pojęcia czemu rozrusznik się nie odzywa.

    Przed chwilą wymieniłem czujnik hamulca, ale sytuacja w ogóle się nie zmieniła. Nadal te same komunikaty: "Immo / ASR failure".

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - szkoda zę nie masz w podpisie z jakiej jesteś miejscowości, wtedy łatwiej coś pomóc.
    - może na forum regionalnym poprosic kogoś o podejście z komputerem..
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

Podobne wątki

  1. Sporadyczne miganie kontrolki świec żarowych.
    Utworzone przez RYCHU 156 1.9 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 14:49
  2. [159] pomocyy migajace kontrolki nie moge odpalic silnika
    Utworzone przez ziomek887 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 23:10
  3. Zapalily sie kontrolki VDC , Skrzyni i Silnika
    Utworzone przez sonic64 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 16:20
  4. sterownik immo i komputer silnika gdzie ??
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory