Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Temat: Wykresy pracy i parametry przepływomierzy

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo SW 156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    W logach nie widzę problemu.

    Bąk przy depnięciu to normalna sprawa. W momencie gdy ty depniesz na gaz, to ECU gwałtownie zwiększa dawkę paliwa. W tym czasie turbina nie jest w stanie nagle zwiększyć doładowania do tego stopnia aby zapewnić właściwą dawkę powietrza niezbędną do spalenie tego co zostało już wtryśnięte. Powstaje dym i to jest normalne. 156 nie ma DPF-a aby wyłapać ten moment dymienia. Dymienie ci się zwiększyło wraz ze wzrostem temperatury powietrza otoczenia. Im powietrze jest cieplejsze tym jego gęstość mniejsza, a więc i zmniejsza ilość tlenu.
    Alfę mam już trzeci rok i w poprzednich latach nie zauważyłem takiego dymienia, stąd moje podejrzenia, że jednak coś się dzieje. Skoro wykresy przepływki wyglądają OK, to zostaje dolot, a potem zobaczymy. Dzięki wielkie za odpowiedź.

  2. #32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Co do ciężkiej nogi to raczej nie...Jeżdżę w miarę ekonomicznie i mój styl jazdy się nie zmienił od 4 miesięcy wiec nie wiem gdzie może leżeć problem..A możne termostat w zimę auto nie grzeje jak powinno możne to jest przyczyną ??Ale interesuje mnie też zmierzona masa powietrza dlaczego tak odbiega od oczekiwanej? Jakie logi zrobić i czego bo nie jestem w tym temacie za bardzo obeznany...Dziękuję za odpowiedzi

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam jest ktoś w stanie napisać mi jakie seryjne wartości powinna pokazywać przepływka w logach statycznych jak i dynamicznych auto to alfa gt 2.0jts

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hgvuhbnk Zobacz post
    Witam jest ktoś w stanie napisać mi jakie seryjne wartości powinna pokazywać przepływka w logach statycznych jak i dynamicznych auto to alfa gt 2.0jts
    Można policzyć, jak wszystko. Kwestia formuły.
    - ECU wyznacza volumetric efficiency i je uwzględnia.
    - Policzona oczekiwana masa powietrza dla Volumetric Efficiency == 100%, dla silnika 4-cyl, o pojemności 1970. W jednostkach scfm, aby uzyskać kg/h trzeba pomnożyć wartości przez 2,04, ale to dla 21 st. C temp. powietrza i 750 mmHg ciśnienia atmosferycznego. Mnożnik będzie zmienny. Ponieważ silnik ma bezpośredni wtrysk i zmienne fazy rozrządu i VIS, Volumetric Efficiency chyba będzie wyższe niż 100%. Trzeba to policzyć jakie. Na razie nie potrafię, bo nie wiem jak oszacować BSFC. Przyjęłam wartość tabelaryczną dla 4-cylindriwego silnika wolnossącego z AFR i closed loop, jako 0,51. Ale wartość tą można pewnie wyliczyć. Nie potrafię też zrobić skryptu uwzględniającego i VE, i przelicznik dla scfm z uwzględnieniem IAT oraz ciśnienia atmosferycznego.

    100%_VE_Airflow = 120.21 * EngineRPM / 3465
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100%_VE_Airflow_dla stand. warunków temp. powietrza i ciśnienia atmosferycznego.png
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	20.0 KB
ID:	235064  

  5. #35
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    - Dla dwóch BSFC: 0,51 i 0,48 odpowiednie VE. Moc przeliczana z kW na HP, z krzywych podanych w elearn. Problem jest taki, że BSFC nie jest stałe, a zmienne dla obrotów. Znam trend krzywej BSFC w funkcji obrotów, ale wartości dla różnych konstrukcji mogą być inne. Można wyznaczyć BSFC dla obrotów, przeliczając fuel flow rate na kg/hr. Niemniej jednak będzie to wartość wyliczona, która nie musi być zgodna z oczekiwaną. Można wyliczyć niezależnie Volumetric Efficiency z MAF oraz oszacowanego BSFC i porównać. Czy byłyby takie same?

    VEreq = 9411 * HP * BSFC / 120.21 * EngineRPM;
    - Masy powietrza z uwzględnieniem IAT można policzyć w scfm. Jak uwzględnić ciśnienie atmosferyczne – nie wiem. Z tego można wyliczyć aktualne Volumetric Efficiency (VE).
    T1 = 459.67 + 32;
    IATF = IAT * 1.8;
    T2 = 459.67 + IATF + 32;
    T3 = T1 / T2;
    d = T3 * 0.0808; // gęstość powietrza
    MAF1 = MAF * 0.1323;
    AVF = MAF1 / d; // actual Airflow

    TAF = 120.21 * EngineRPM / 3456; // Teoretical Airflow dla 100% VE

    Actual VE = AVF / TAF * 100;
    Tylko czy sens jest liczyć, skoro sterownik pokazuje moment obrotowy z uwzględnieniem MAF, inject time i spark advance?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elearn_wykres.png
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	146.0 KB
ID:	235405   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Volumetric Efficiency_tab.png
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	11.4 KB
ID:	235406   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Volumetric Efficiency.png
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	15.9 KB
ID:	235407  

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    gt 1,9JTD 150km
    Postów
    22

    Domyślnie

    hej niedawno wymieniałem przepływomierz i nie jestem pewny czy nowy firma "pierburg" pracuje prawidlowo mógłby ktoś rzucić okiem na wykresy https://megawrzuta.pl/download/13505...c3cc284d3.html
    https://megawrzuta.pl/download/932f1...14166add3.html

  7. #37
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Wygląda, że działa prawidłowo. O ile to pomiary na zmodyfikowanym oprogramowaniu lub przeładowującej turbinie
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #38
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    gt 1,9JTD 150km
    Postów
    22

    Domyślnie

    znaczy się coś jest nie tak ? przeładowującej ... żadnych błędów nie mam, tylko że na biegu jałowym pokazuje mi 500 zasysanego powietrza na 300 zadane, i zawór overbost jest otwarty w 75% nie wiem czy tak ma byc czy coś jest nie tak, coś w sofvie musiało być modyfikowane bo na hamowni jak byłem to wypluła 168km i 370nm a powinna mieć mniej, czy to coś z tym przeładowaniem może być ? ale wtedy bym miał jakiś błąd czy co ?
    Ostatnio edytowane przez suskidamian88 ; 05-03-2018 o 20:59

  9. #39
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Normalnie ta przepływka ma niższe odczyty. O to chodzi. Pokaż jak wygląda doładowanie i wszystko będzie jasne
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    gt 1,9JTD 150km
    Postów
    22

    Domyślnie

    podałem tam dwa linki w jednym jest przeplywka w drugim doladowanie ^ no i zauważyłem że dużo kopci na biało teraz ... ;/ a nic nie kopcił
    Ostatnio edytowane przez suskidamian88 ; 06-03-2018 o 16:18

Podobne wątki

  1. parametry pracy silnika -logi
    Utworzone przez 1mmaattii w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2015, 22:00
  2. Parametry pracy silnika 2.4 JTD 136KM
    Utworzone przez gcredhot18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 11:02
  3. Jakie parametry pracy
    Utworzone przez mazzi w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 17:04
  4. [1.9jtd 150] Parametry pracy, logi
    Utworzone przez damyan90 w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2015, 22:23
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 21:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory