Strona 59 z 63 PierwszyPierwszy ... 9495051525354555657585960616263 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 625

Temat: Wszytkie informacje odnośnie termostatów silników JTD , TS i V !!!

  1. #581
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    W JTD. Mam termostat behr. Po sobie wiem, że jednak się okazało, wbrew wielu postom na tym forum, iż wcale nie jest poprawnie, gdy wskazówka utrzymuje się poniżej 90 stopni.
    Czy 1.8 TS ma inaczej ? Nie wiem tego na 100%, ale wątpię..

  2. #582
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    W JTD. Mam termostat behr. Po sobie wiem, że jednak się okazało, wbrew wielu postom na tym forum, iż wcale nie jest poprawnie, gdy wskazówka utrzymuje się poniżej 90 stopni.
    Czy 1.8 TS ma inaczej ? Nie wiem tego na 100%, ale wątpię..

    OK to w takim razie go wymienię, w JTD kupiłem Verneta i po wymianie działał dokładnie tak samo jak przed.

  3. #583
    Użytkownik Świeżak Avatar .Michał.
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '02r. 2.0 TS
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAJSU Zobacz post
    OK to w takim razie go wymienię, w JTD kupiłem Verneta i po wymianie działał dokładnie tak samo jak przed.
    Daj proszę znać jak wyjdzie, u mnie też jest nowy termostat i wskazówka lata jak chce.

  4. #584
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Ale termostat przecież działa, bo otwiera duży obieg. I pamiętaj, że tu kreska przed 90C to nie jest 70, tylko 80+.
    U mnie w 1.8 TS po nagrzaniu się silnika wskazówka zachowuje się podobnie, przynajmniej w pierwszym etapie. Dochodzi do 90C na zegarze (wg. kompa jest wtedy ok. 95C), otwiera się termostat, wskazówka spada na krótką kreskę przed 90C, a potem to już zależy. W trasie trzyma się między krótką kreską a kreską 90C (bliżej krótszej kreski). W mieście jest czasem o szerokość wskazówki przed 90C, czasem na 90C, a czasem i milimetr za - komp wskazuje wtedy ok. 103C., wtedy włącza się wiatrak i wskazówka nieco spada.

    Generalnie JTD pokazywał mi bardzo podobnie, tylko wskazówka rzadziej przekraczała 90C.

    Tylko, że komp raportuje temperatury, jakie mierzy czujnik, a czujniki tez potrafią pokazywać różnie. Ja bym się nie przejmował. U siebie planuję podmienić czujnik, i zobaczyć, czy będą jakieś różnice, ale na razie mi się nie chce .
    Osobiście lubię tę wędrującą wskazówkę, tam zawsze coś się dzieje i masz wskazania w real-time . We współczesnych autach wskaźnik pokazuje 90C pięć minut po uruchomieniu silnika i strzałka już tam stoi jak zabita, niezależnie od okoliczności. Ona ma pozycje 0-90-ALARM!, a w Alfie masz inaczej.

  5. #585
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Ale termostat przecież działa, bo otwiera duży obieg. I pamiętaj, że tu kreska przed 90C to nie jest 70, tylko 80+.
    U mnie w 1.8 TS po nagrzaniu się silnika wskazówka zachowuje się podobnie, przynajmniej w pierwszym etapie. Dochodzi do 90C na zegarze (wg. kompa jest wtedy ok. 95C), otwiera się termostat, wskazówka spada na krótką kreskę przed 90C, a potem to już zależy. W trasie trzyma się między krótką kreską a kreską 90C (bliżej krótszej kreski). W mieście jest czasem o szerokość wskazówki przed 90C, czasem na 90C, a czasem i milimetr za - komp wskazuje wtedy ok. 103C., wtedy włącza się wiatrak i wskazówka nieco spada.

    Generalnie JTD pokazywał mi bardzo podobnie, tylko wskazówka rzadziej przekraczała 90C.

    Tylko, że komp raportuje temperatury, jakie mierzy czujnik, a czujniki tez potrafią pokazywać różnie. Ja bym się nie przejmował. U siebie planuję podmienić czujnik, i zobaczyć, czy będą jakieś różnice, ale na razie mi się nie chce .
    Osobiście lubię tę wędrującą wskazówkę, tam zawsze coś się dzieje i masz wskazania w real-time . We współczesnych autach wskaźnik pokazuje 90C pięć minut po uruchomieniu silnika i strzałka już tam stoi jak zabita, niezależnie od okoliczności. Ona ma pozycje 0-90-ALARM!, a w Alfie masz inaczej.
    No właśnie ponad 50 stron o termostacie i opinie mocno podzielone W innych markach strzałka ma być centralnie w pionie i KONIEC ! A tutaj jakaś magia z tym wskaźnikiem

  6. #586
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    U mnie wskazówka wędruje. Temperatura zlogowana MES nie przekracza 85 stopni C. Podczas spokojnej jazdy jest to ok. 75-80 stopni. Otwiera się raczej prawidłowo. Nie stwierdziłem nagrzewania się węża z termostatu na chłodnicę przed normalnym otwarciem dużego obiegu. Wymieniać?

  7. #587
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Ja bym pewnie podmienił najpierw czujnik, używane chodzą za kilka złotych, to można sobie potestować. I sprawdziłbym wtyczkę do czujnika temp. Sam termostat to prosta rzecz, reaguje na temperaturę cieczy, a nie na wskazania czujnika, i może być całkiem OK. Jeszcze gdy miałem JTD, to ostatnio pokazywał różne temperatury, od 50C po dziesięciu kilometrach autostradą z prędkością 140 kmh, po ponad 90C po trzech minutach jazdy po mieście. Sam termostat wymieniałem na nowy rok wcześniej; winowajcą były kabelki idące do wtyczki czujnika, coś tam nie sykało poprawnie i wskaźnik wariował.

    We wszystkich znanych mi 156-kach wskaźnik wędruje. W 159 stoi na 90C.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 09-07-2018 o 20:51

  8. #588
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Raczej wymienię termostat na nowy. Teraz jaki wybrać? Mahle/Behr TI15588, czy sporo tańszy Vernet TH6826.88J?

  9. #589
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Tylko behr


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #590
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Chodzi o słabą żywotność czy o wyższą temperaturę otwarcia, która jest bliska temperaturze załączania I biegu wentylatora?

Podobne wątki

  1. alfa romeo 147 jtd 1.9 150 km ile termostatów ?
    Utworzone przez Naya w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 23:07
  2. Wszytkie Alfy... Znacie jakieś tricks & trips??
    Utworzone przez czesany w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 12:47
  3. [146]który z tych termostatów do mojej alfy??
    Utworzone przez mathewc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory