Strona 137 z 144 PierwszyPierwszy ... 3787127128129130131132133134135136137138139140141142143144 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,361 do 1,370 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #1361
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Dobra wróciłem. Przyszedł dziś kabel KKL, znaczy musiałem po niego jechać bo awizo...
    No to wsiadam w Alfę no i sytuacja ta sama już chyba trzeci raz z rzędu. Wyjeżdżam z garażu, na podwórku jadę w stronę bramy, szarpnięcie, komunikat MFSC i dalej jakby nigdy nic Alfa jedzie dalej. 40km w obie strony na pocztę gdzie kabelek czekał, podpinam nówkę kabel wraz z MES 3.2 i co? Nico... brak błędów, parametry w normie. Alfa jakby nigdy nic aż rwie się do jazdy. Co za baba
    Brakuje mi pomysłów, zacznę chyba tak jak mówiłem od wszystkich kroków związanych z doładowaniem, przy okazji zaślepię EGR, pewnie do sdero trzeba będzie się odezwać A w drugiej kolejności wezmę się za czujniki położenia wału korbowego i wałka rozrządu, skoro one tez mogą za to być odpowiedzialne. Czy proponujecie inną kolejność skoro turbina po wyskoczeniu MFSC działa prawidłowo?

  2. #1362
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Ja mam 147 JTD 115KM i jeszcze 1-2 tygodnie temu jak tylko przekroczyłem 110 km/h i około 2100 obr/min to wyłączał mi się silnik podczas jazdy i świecił komunikat MCSF.
    A ostatnio jakbym nie jeździł to nic się nie dzieje tzn. czy jadę spokojnie czy z butem w podłodze jest cisza.
    Fajnie, że samo się naprawiło choć trochę to niepokojące hehe

  3. #1363
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar lufa
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Czerwienne
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2005, Crosswagon 1.9 JTD 16V 2005, GTV Spider 2.0 TS 1999, AR 166 3.0 V6 2002
    Postów
    274

    Domyślnie

    Miałem podobnie choć tylko dwukrotnie wywaliło mi komunikat. Raz kasowałem go kompem, ale mocy nie tracił, ale przy drugim razie i tankowaniu na innej stacji jakoś nie miałem czasu i z komunikatem jeździłem z dwa dni i rano po uruchomieniu auta wszystko wróciło ,,samo'' do normy bez pozostawienia błędu w pamięci.
    A dodam, że takie akcje zaczęły się od chwili jak rano wyjeżdżałem to czułem jak czasami auto zamula jak by nie dostawał paliwa, na zimnym dawałem gazu normalnie jadąc na 1-2 a on na sekundę tracił moc bez żadnych komunikatów. Potem właśnie akcja z pojawieniem się komunikatów na wyświetlaczu Motor Control System Failure , aż do momentu jak wyjeżdżałem jak zwykle a mam małe wzniesienie, dodając gazu auto zgasło całkowicie. Kręcenie rozrusznikiem 3x po 4-5 sekund auto zapaliło, zawróciłem i od razu zmieniłem filtr paliwa po miałem ( w końcu 3 alfy w domu więc takie rzeczy zawsze na zapasie) Po wymianie filtra już przelatałem 2000 tyś/km i problem nie wraca, żadnych błędów w pamięci.

  4. #1364
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Dziś jadę z Alfą do lekarza, na cały weekend Zamówione póki co dla sprawdzenia tylko czujniki położenia wału korbowego i wałka rozrządu. Założymy, zobaczymy co się przez weekend będzie działo, jak będzie OK to już wiadomo co jest nie tak a jak nie to to na szczęście mam możliwość zwrócenia czujników. Dalej zajmiemy się punktami z pierwszego posta i widzę, że warto też spojrzeć na układ paliwowy jakkolwiek to brzmi. Jestem świeżo po wymianie oleju i filtrów w tym paliwa więc dalej pewnie przeczyścimy listwę wtryskową i co tam się tylko da. I tak miałem zamiar w końcu za to się zabrać No i profilaktycznie nakarmię Alfę na jakiejś innej stacji

    Oczywiście dam znać co tam po weekendzie!

  5. #1365
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesoły_Kr
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    483

    Domyślnie

    Witam wszystkim !

    Kilka dni temu wyskoczyło mi MCSF. Po podpięciu pod kompa zapisały się dwa błędu. EGR oraz turbo. EGR został przeczyszczony a dwa błędy zostały skasowane. Po próbnej jeździe znowu to samo. Tryb awaryjny , spalanie dwa razy większe oraz nadmierne kopcenie. Dodam tylko że po wkndzie jadę na drugą w tym roku reklamacje turbiny ( nadmierny świst ). To może być główna przyczyna ?



    Pozdrawiam !


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #1366
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Hej hej! Lekka aktualizacja. W skrócie - po czyszczeniu EGR'a, ssącego, przepustnicy i sprawdzeniu w miarę możliwości czujników (są OK) problem ustąpił (mam nadzieję, że na dobre). EGR i ssący miały w cholerę nagaru taka prawda...

  7. #1367
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Ja dodam coś od siebie.
    Od samego kupna Alfy 147 JTD 8V miałem problem z systematycznie zapalającym się MCSF najgorsze jak kilka razy przy wyprzedzaniu tzn. chwilę po wyprzedzaniu jak już nie miałem wciśniętego pedału do gazu.
    Ogólnie w lato zapalał się przy ok 2500-3000 obr/min a akurat żona jeździ głównie w mieście i nigdy jej nie zgasło auto, a ja jak tylko wyjechałem w trasę to od razu.
    Ostatnio zrobiło się chłodniej i silnik gasł już nawet żonie w mieście i w zasadzie już powyżej 2000 obr/min.
    Powiedziałem dość i zacząłem czyścić egr, przepustnicę itp.
    Jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem zamiast metalowej uszczelki między egr a wlotem spalin do egr taką samą uszczelkę tylko bez jakiegolwiek otworu.
    EGR było całkowicie zaślepione "domowym sposobem" po wyczyszczeniu EGR (choć jeśli nie wpadały do niego spaliny to nie było co czyścić za bardzo) i reszty elementów, a następnie po zlożeniu wszystkiego do kupy auto jeździ super i nic się nie dzieje.
    Czasami debilizm niektórych osób mnie zadziwia.

  8. #1368
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Świebodzice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam, mam ten sam problem - komunikat jak w temacie i brak mocy. Po podpięciu pod kompa wyskoczyły 2 błędy: potencjometru przyśpieszenia i przepływomierza, potencjometr wymieniony na używkę (nowy 500zł ;( )... auto przejechało 20km i to samo, przepływomierz wymieniony na oryginał (czytałem trochę, że nie warto tu oszczędzać , jeździło 2 dni ... to samo ... moja wiara w Alfe słabnie (zwłaszcza że od zakupu minęły 2 miesiące a już pochłonęło jakieś 3tyś zł ...), może ktoś miał ten problem tez w benzynie bo tu w większości co czytam to JTD ?

  9. #1369
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar RedBitch
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI
    Postów
    51

    Domyślnie

    ja przy takim komunikacie miałem padniety czujnik ciśnienia doładowania w JTD 8v

  10. #1370
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    I problem sprzed miesiąca powrócił tylko, że teraz MCSF wyskakuje jak gwałtownie puszczam nogę z pedału gazu gdy jest powyżej 3000 obr/min.
    Choć jak auto jest już po dłuższej trasie to już jest ok.
    Strasznie dziwne bo jak silnik się zagrzeje i zrobię około 20-30 km to problem znika.

    Dziś po podpięciu pod kompa wyskoczyło:
    P0191 sterowanie ciśnieniem paliwa

    Czyli pewnie regulator ciśnienia do regeneracji/wymiany.
    Choć dziś MCSF wyskakiwało powyżej 4000 obr/min także to różnie z tym bywa.
    Ostatnio edytowane przez Seraf ; 19-01-2017 o 14:16

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory