Strona 168 z 183 PierwszyPierwszy ... 68118158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,671 do 1,680 z 1826

Temat: Zaślepienie EGR

  1. #1671
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar sthil007
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    alfa romeo gt 1.9jtd 2004
    Postów
    5

    Domyślnie

    No i egr zaslepiony Zaslepka z blachy stalowej ocynkowanej moc wrocila tylko MCSF pozostał...

  2. #1672
    Użytkownik Świeżak Avatar ktoś ŁDZ
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +
    Postów
    71

    Domyślnie

    Swoją jak kupiłem to EGR był już zaślepiony, po podpięciu do kompa pokazywał błąd z EGR, ale problemów czy różnorodnych negatywnych objawów z tym związanych nie było. Od dłuższego czasu EGR wymazany z ECU

  3. #1673
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mqriusz
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V
    Postów
    10

    Domyślnie

    EGR mam już zaślepiony 2 lata. W zimie samochód nagrzewa się po 15-20 km. Ale cieszę się że nie dostaje syfu

  4. #1674
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Zastanawiam sie, czy w starym, poczciwym 1.9jtd 115km ze sprawnym egr nie wyjac zaslepki na zime, co by porównać czasy nagrzewania.
    Czy w ogole jest wieksza roznica w jezdzie miejskiej.

  5. #1675
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maras14
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 16V
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Zastanawiam sie, czy w starym, poczciwym 1.9jtd 115km ze sprawnym egr nie wyjac zaslepki na zime, co by porównać czasy nagrzewania.
    Czy w ogole jest wieksza roznica w jezdzie miejskiej.
    Tylko rzetelne testy poprosimy Ta sama temp otoczenia + poziom nawiewu/obciążenia i ze stoperem patrzysz czy jest różnica

  6. #1676
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    No własnie. Przydałby się taki rzetelny test.

  7. #1677
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    I. Układ z działającym EGR:
    spaliny z dolotu są chłodzone w chłodniczce spalin, trafiają do komory spalania i obniżają temperaturę spalania w cylindrach silnika. To pozwala na dopalenie NOx i po to jest EGR.

    II. Układ z zamkniętym EGR:
    Spaliny nie dostają się do komory spalania. Temperatura spalania w cylindrach jest wyższa niż w przypadku działającego EGR. NOX-y nie są dopalane.

    Odpowiedzcie sobie na pytanie, w którym przypadku temperatura wzrośnie szybciej. Podczas spalania z niższą temperaturą w cylindrach, czy z wyższą temperaturą ?

    A, tu taki mały wykres temperatur zależnych od % otwarcia EGR obrazujący jak to wygląda. Jak widać gdy EGR ma 0% otwarcia temperatura jest wyższa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	egr_EGT.png
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	21.7 KB
ID:	217288
    Ostatnio edytowane przez @sdero ; 14-12-2016 o 21:48
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #1678
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Jakbyś jeszcze podał o ile temp. spalania wzrasta po zaslepieniu zaworu egr to już byłoby super.
    Ogolnie Jtd to nie sa na zime
    @Sdero- lecz powiem Ci, że podczas upałów i długiej trasy (kilkaset km nonstop) i jezdzie w terenach pagorkowatych gdzie zapinasz biegi 2 i 3 to silnik grzeje sie niesamowicie temp. oscyluje blisko 100st. C
    Dodam, że nowy płyn i olej już nie bylejaki.
    Natomiast nie wiem jak tutaj sprawa ma sie z Egr w tym przypadku? Czy np. w lecie możo bardziej grzać silnik za sprawą wiekszej temp spalania?
    Tutaj wracamy własnie do pytania pierwszego.
    Jeszcze mam pytanie przy jakich obrotach silnika ten zawór zamyka się całkowicie jeżeli pedału gazu nie wciskamy do oporu, tylko spokojnie przyspieszamy?

  9. #1679
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Jakbyś jeszcze podał o ile temp. spalania wzrasta po zaslepieniu zaworu egr to już byłoby super.
    ...
    Natomiast nie wiem jak tutaj sprawa ma sie z Egr w tym przypadku? Czy np. w lecie możo bardziej grzać silnik za sprawą wiekszej temp spalania?
    Tutaj wracamy własnie do pytania pierwszego.
    Jeszcze mam pytanie przy jakich obrotach silnika ten zawór zamyka się całkowicie jeżeli pedału gazu nie wciskamy do oporu, tylko spokojnie przyspieszamy?
    Różnice są właściwie pomijalne. Ta cała sprawa szybszego grzania z działającym zaworem, to po prostu czyjeś "gdybanie" i jak to bywa na forach bezmyślnie powtarzane.
    Na przykład w nowszych układach zawór EGR nie otwiera się do chwili gdy silnik nie osiągnie odpowiedniej temperatury. Po co ? Żeby się wolniej nagrzewał ?
    Jeśli chodzi ci o obawy przed zbyt wysoką temperaturą, bo rozumiem, że o to chodzi, to w lecie silnik tak jak w zimie osiągnie swoją właściwą temperaturę, o którą zadba układ regulacji temperatury cieczy chłodzącej. Zauważ, że przecież w górnym zakresie obrotowym EGR jest cały czas zamknięty i nie ma to skutków ubocznych. Jadąc powiedzmy autostradą z silnikiem pracującym w zakresie powyżej 3000 obr. EGR jest cały czas zamknięty. Temperatura silnika jest utrzymywana w normie, a obciążenie jest przecież znaczne. Owszem jest dodatkowo czynnik chłodzący powietrza, czego nie ma na niższych obrotach ale na niższych obrotach obciążenie z kolei jest niższe. I tak się koło zamyka

    Jeśli pytasz o normalną jazdę bez gwałtownego wciskania gazu, to wygląda to tak jak na poniższym rysunku. Przedstawia on mapę EGR z samochodu AR 159. Jak widać granicą bezwzględnego zamknięcia EGR jest 3250 obrotów. W 159 na wolnych obrotach zawór jest zamknięty.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EGR159.png
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	57.2 KB
ID:	217355
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #1680
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    147 1.9 JTD 85kW
    Postów
    3

    Domyślnie Zaślepienie programowe EGR

    Dzień dobry. Mam takie może głupie pytanie. Na stronie kolegi CONMIR przeczytałem że jest u niego możliwe programowe zaślepienie EGR-u przez OBD. Wiem z dobrego źródła że po założeniu mechanicznej blokady EGR-u zdarza się że samochód nie przechodzi przeglądu. Czy przy zastosowaniu programowego wyłączenia również jest takie ryzyko? Dziękuję za odpowiedź

Podobne wątki

  1. [159] zaślepienie nowego egr
    Utworzone przez mamel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 18:53
  2. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 21:37
  3. Zaślepienie egr!
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 17:59
  4. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez grafex w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 06:20
  5. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory