Strona 32 z 183 PierwszyPierwszy ... 22232425262728293031323334353637383940414282132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 1826

Temat: Zaślepienie EGR

  1. #311
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    A nie znalazłeś w tym temacie tego obrazka????

    Specjalnie nawet został zamieszczony skrót dla bystrzaków:
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob..._poradnik.html
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  2. #312
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    147 JTDm / GT JTDm
    Postów
    46

    Domyślnie

    Wielki SZACUNEK dla Kolegi Maćka.
    Czytałem ten temat z przerwami przez prawie cały dzień zanim dotarłem do tej strony i jestem pod wrażeniem cierpliwości Kolegi, który po raz "setny" odpowiada na te same pytania - "neverending story".

    ...A tymczasem po kilku postach wiadomo już wszystko, jeśli tylko mamy chęć poczytać wstecz!

  3. #313
    Użytkownik Rowerzysta Avatar A_S_K
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    SO
    Auto
    156 JTD 20V
    Postów
    59

    Domyślnie

    Alfa uczy cierpliwości.
    Sorki za OT, nie mogłem się powstrzymać.

  4. #314
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 116 PS Distinctive
    Postów
    56

    Domyślnie

    Dzięki kolego Maciek-156 za odpowiedź Przestudiowałem temat, wiele wersji już widziałem no i jest wiele nieścisłości co do tego rozwiązania. Fiat podobno zaleca umieszczenie uszczelki(zauważcie że to częściowa uszczelka a nie całkowita) tutaj...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	egr.jpg
Wyświetleń:	5803
Rozmiar:	21.5 KB
ID:	10645
    Więc...jak widać. Sam już nie wiem czy lepiej zaślepić całkowicie czy częściowo i sam już nie wiem jaki sposób byłby "zdrowszy" dla silnika... Czy WIE(nie że WYDAJE SIĘ) ktoś może jak w końcu ma być najlepiej i czy WIE(nie że WYDAJE SIĘ) ktoś może jak się ma rodzaj i usytuowanie uszczelki do osiągów samochodu...?? Z góry dzięki i pozdrawiam

  5. #315
    Majkel_S
    Gość

    Domyślnie

    Ja osobiście mam całkowicie zaślepiony EGR. Wiążę się z tym krótka historia, która postaram się Wam opisać.

    Otóż moja Alfa 147 JTDm 16V ma na chwilę obecna 4 lata i nalatane 56 tys km. Ubiegłego lata skusiłem się na rozwiązanie zaproponowane przez Maćka-156 i zamontowałem zaślepkę zaworu EGR oraz gruntownie wyczyściłem wszystkie związane z tą operacją elementy. I tak jeździłem a wszystko wyśmienicie się spisywało. Aż do marca. Otóż w zasadzie z dnia na dzień auto całkowicie straciło moc poniżej 2500 obrotów. Miałem problem z ruszeniem z miejsca, silnik się wręcz dławił, mogłem trzymać pedał gazu w podłodze a auto ledwo się rozpędzało do wspomnianych 2500 obrotów i dalej dostawało normalnego "kopa" i wyrywało do przodu. Zero dymienia i innych objawów. Oczywiście od razu zacząłem buszować po forum celem znalezienia rozwiązania - odpiąłem przepływomierz i jakoś mi się zdawało, że jest lepiej. Zakupiłem więc nową sztukę, podpiąłem dalej to samo. Postanowiłem udać się do mojego znajomego w Gliwicach aby podpiąć auto pod interfejs diagnostyczny i sprawdzić co jest nie tak. Pojeździliśmy trochę i diagnoza kolegi Marcina była natychmiastowa zawór EGR wyzionął ducha. Nie była to dobra informacja ponieważ znałem już koszty nowego zaworu. Jednak Marcin podsunął mi inne rozwiązanie - żeby zaślepić całkowicie EGR a następnie "wyciąć" go z mapy silnika tak by komputer go nie widział (usuniecie programowe zaworu EGR w przypadku Multijet-ów jest konieczne gdyż samo zaślepienie spowoduje permanentny Motor Control System Failure na desce rozdzielczej; po zabiegu wycięcia zaworu z programu sterownika nie ma absolutnie żadnych błędów z tym związanych) i przy okazji usprawnić trochę poruszanie się mojej Alfy po drodze. Zgodziłem się bez chwili wahania. Po dniu zabawy kolegi Marcina z softem, jazdach testowych, logowania dynamicznych i całodniowej wizycie na hamowni efekty tej operacji okazały się bardzo sympatyczne - 177 KM mocy i 365 Nm momentu obrotowego. Cała operacja została wykonana przez złącze diagnostyczne bez otwierania sterownika. Obecnie sprężarka ładuje 1,5 bara.

    Gorąco Wam polecam takie rozwiązanie w przypadku gdy wasze EGR-y odmówią współpracy. Dokładając niewiele więcej gotówki można przy okazji usprawnić odrobinę wigor naszych Alf. W przypadku gdybyście byli zainteresowani taką modyfikacją odezwijcie się do mnie, podam Wam namiary na kolegę Marcina.

    P.S. Normalnie podczas awarii EGR-u auto powinno mocno dymić. U mnie jednak dymu nie było ponieważ moja Alfa ma filtr cząstek stałych DPF i cała sadza poszła w filtr. Przy okazji przeprowadzona została procedura reaktywacji filtra (przeczyszczenia).

  6. #316
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Witam,
    Ja dla odmiany nie będę pytał gdzie zaślepić EGR

    Historia przypadku:

    Przy kupnie samochodu wyszedł między innymi błąd P0401 - czyli Układ recyrkulacji spalin - wykryty niewystarczający przepływ. Błąd został wykasowany a ja olałem sprawę, bo autko jeździło super. Jednak jakiś miesiąc temu pojawił mi się komunikat "Have Engine Checked". Podjechałem do ASO, żeby sprawdzili o co chodzi i zleciłem sprawdzenie, w przypadku gdyby powodem komunikatu okazał się EGR, czy nadaje się on do wyczyszczenia. Zgodnie z przewidywaniami na wydruku z kompa pojawił się błąd P0401 i informacja ze strony niezbyt miłego pana z serwisu, że zawór nadaje się do wymiany (jedynie 950zł ). Nawiasem mówiąc to aż dziwne, że błąd nie pojawił się wcześniej, bo przejechałem prawie 1000km. Poczytałem trochę w domu - http://www.obd-codes.com/p0401 no i nie do końca byłem przekonany, że nic nie da się z nim zrobić. Oddałem furę do innego mechanika, żeby zaślepił EGR i sprawdził stan samego zaworu. Przy odbiorze dostałem informację, że stan śrub wskazywał na to, że zawór raczej nigdy nie był rozkręcany, a już na pewno nie dwa tygodnie wcześniej w ASO. Generalnie był mocno zabrudzony i został wyczyszczony. Niestety po kilkudziesięciu kilometrach powrócił znajomy komunikat Have Engine Checked więc wygląda na to, że jednak trzeba będzie wymienić. O ile to błąd P0401 jest powodem tej info, ale to sprawdzę jutro bądź pojutrze bo właśnie zakupiłem kabelek i sam będę mógł zdiagnozować problem.

    A teraz do sedna - chodzi mi o wiarygodność ASO - z racji tego, że wyszedł błąd jaki wyszedł to czy to normalne, żeby od razu sugerować wymianę zaworu, czy najzwyczajniej w świecie chcą zarobić i nie dbają o klienta. Cena zaworu na allegro chociażby to jakieś 2x taniej - na wyczyszczeniu raczej by nie zarobili za wiele.

  7. #317
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    147 JTDm / GT JTDm
    Postów
    46

    Domyślnie

    Polecam sklep K-TAK (wcześniej na forum wspominany).
    Zakupiłem od nich zaślepkę. Przesyłka ekspresowa! Do zaślepki dołączona jeszcze instrukcja montażu!!! Tak więc obsługa sklepu bardzo profesjonalna! Polecam!

    Jutro montuje zaślepkę i oczekuje rezultatów.

  8. #318
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek13 Zobacz post
    Witam,
    ....A teraz do sedna - chodzi mi o wiarygodność ASO - z racji tego, że wyszedł błąd jaki wyszedł to czy to normalne, żeby od razu sugerować wymianę zaworu, czy najzwyczajniej w świecie chcą zarobić i nie dbają o klienta. Cena zaworu na allegro chociażby to jakieś 2x taniej - na wyczyszczeniu raczej by nie zarobili za wiele.
    ASO nie ma żadnego interesu w zaslepianiu i czyszczeniu zaworu EGR - lepiej skroić klienta za wymianę kompletnego - bo koszt usługi jest już konkretny. W zaworze EGR właściwie nie ma się co popsuć - jedyny przypadek to całkowite spalenie elektromagnesu gdy jego ruch zostanie zablokowany przez sadzę. Dlatego tak ważne jest czyszczenie i zaslepienie(obranicza przepływ a tym samym osadzanie się sadzy) - operację trzeba wykonywać co 40tys km. Co do sprawdzenia samego zaworu to łatwo go sprawdzić podpinając "na krótko" do akumulatora - widać czy elektromagnes pracuje czy nie
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #319
    Użytkownik Świeżak Avatar grzegi90
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Cieszyn - Wielkopolskie
    Auto
    AR 159 SW 2.0JTDm Alfa 147 TI 1,9JTD - była
    Postów
    29

    Domyślnie

    a co z wersja 1,9 JTD 8v?

  10. #320
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegi90 Zobacz post
    a co z wersja 1,9 JTD 8v?
    A przeczytałeś wszystko od początku? W zależności od mocy iwerscji silnika są różne zaslepki
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. [159] zaślepienie nowego egr
    Utworzone przez mamel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 18:53
  2. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 21:37
  3. Zaślepienie egr!
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 17:59
  4. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez grafex w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 06:20
  5. Zaślepienie EGR
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory