Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Błąd P1206, wysokie spalanie, "przerywanie" przy delikatnym przyśpieszaniu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 8v
    Postów
    2

    Domyślnie Błąd P1206, wysokie spalanie, "przerywanie" przy delikatnym przyśpieszaniu

    Witam,

    Mam następujący problem z alfą 147 jtdm 8v 120hp. Autko ma 190k km przebiegu

    Wszystko zaczęło się od wymiany wysprzęglika i zrobieniu trasy 400km. Auto wypaliło dpf po 200km, pod koniec trasy po raz pierwszy pokazał się błąd P1206 - Particulate filter, too high signal.
    Po skasowaniu błędu szybko wraca, w losowych momentach np. podczas stania na biegu jałowym. Czujnik różnicy ciśnień pokazywał około 20mbar a i tak wyskakiwał błąd.

    Postanowiłem wypalić go serwisowo MES-em i na około 100km był spokój, błąd pojawił się znowu, w trakcie jazdy nie chciał wypalić się wcale w związku z tym postanowiłem wypalić go serwisowo po 400km jeszcze raz, niestety
    auto już nie pozwoliło na procedurę, ze względu na "zatkanie filtra".
    Posiłkując się innymi tematami o P1206 - wymieniłem zawór egr, był zapieczony. Następnie potraktowałem filtr sprayem do czysczenia dpf. Po zrobieniu tych dwóch rzeczy skasowałem błąd w trakcie jazdy na autostradzie,
    rozpoczęło się wypalanie i przebiegło ono poprawnie. Niestety dwa dni później błąd wrócił i dodatkowo zaczęły się pojawiać inne dolegliwości.
    Spalanie znacznie wzrosło z 6,7l/100 do 8.3l/100, ale faktyczne spalanie jest znacznie większe, a podczas przyśpieszania auto zaczyna przerywać, żabkować, w zakresie obrotów 1,5k-2,5k. W tym zakresie komputer pokazuję największą ilość,
    pochłoniętej ropy - 10-15l/100. Jeśli utrzymam go na obrotach, przy których przerywa spalanie powoli spada a przerywanie ustaje, dodatkowo raz na jakiś czas wpadnie błąd P1206.

    Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem?
    Wtryski się skończyły i leją? Zużycie paliwa i zapychający się dpf
    Zasyfiony kolektor wydechowy?
    Walnięty sterownik który nie wie co ze sobą zrobić?

    Załączam statystyki z mesa dotyczące wtrysków / powietrza. Za moment zrobię resztę statystyk.

    Z góry dziękuję za pomoc

    Edit:
    Auto nie dymi i chyba znalazłem winowajcę - MAP sensor, na wyłączonym silniku pokazuje ciśnienie 1114 mbar, a poczas jazdy MES pokazuje że ciśnienie podane przez czujnik jest większe o 80/200mbar od oczekiwanego przez ecu. Załączam statystyki z MAP sensora.
    Dobrze rozumuję, że skoro ECU myśli że ma więcej powietrza niż w rzeczywistości to leje więcej paliwa -
    co powoduje bujanie i ekspresowe zapychanie się filtra?
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez Wanderer ; 23-01-2024 o 13:31

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-11-2021, 11:23
  2. Delikatne szarpanie i "utrata"mocy przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 12:05
  3. [159] Przerywanie gazu przy delikatnym nacisku
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 10:52
  4. "obciera" przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez rodzyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 14:26
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 00:24

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory