Strona 7 z 63 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 625

Temat: Wszytkie informacje odnośnie termostatów silników JTD , TS i V !!!

  1. #61
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Ale zastanawia mnie jeszcze jedno do ok. 70stopni wąż od termostatu do chłodnicy jest zimny, a więc nic nie puszcza. Przy wyższej temperaturze zapewne też ponieważ spadek temperatury nastepuję dopiero przy 88stopniach, jest to momentalny spadek do 68-72stopni, w 2 sekundy chyba nie może się schłodzić ten płyn? Chyba, że następuje to po prostu przez jego puszczenie.

    Może być taka sytuacja, że termostat po pierwszym otwarciu się już nie domyka,a po ponownym uruchomieniu silnika jest zamknięty? Chyba nie... Nie wiem jak tłumaczyć to, że po osiągnięciu 88stopni schładza się do tych 70 po czym wzrasta maksymalnie do 75-78, tylko jak pocisnę na wysokich obrotach to rośnie wyżej. Jak wcześniej osiąga bez problemu te 88stopni to później tym bardziej powinien.

    Nie chciałbym wymieniać termostatu jak to nic nie pomoże

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał krolik_AR156 Zobacz post
    .....

    Może być taka sytuacja, że termostat po pierwszym otwarciu się już nie domyka,a po ponownym uruchomieniu silnika jest zamknięty? ...
    Tak może tak być i to bardzo często
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #63
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Maciek-156 napisz mi jeszcze czy warto płacić 5 dych więcej za termostat Behra do T.S'a czy wystarczy tani Vernet? Zdania są tak podzielone na forum, że sam nie wiem. A Twoje doświadczenie na pewno mi pomoże

  4. #64
    alfinka
    Gość

    Domyślnie

    witam Moj jak dj lata ale wszyscy sie do tego przyzwyczaili,wentylator zalacza,cieplo jest wiec czego wiecej trzeba PZDR

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał krolik_AR156 Zobacz post
    Maciek-156 napisz mi jeszcze czy warto płacić 5 dych więcej za termostat Behra do T.S'a czy wystarczy tani Vernet? Zdania są tak podzielone na forum, że sam nie wiem. A Twoje doświadczenie na pewno mi pomoże
    Z Verntem bywa różnie - generalnie w TSach nie sprawiają problemu, ale trafiają się egzemplarze które powodują falowanie temperatury, bo działają 0/1 (prawdopodobnie się przycinają). dodatkowo Vernety są sprzedawane bez czujnika temperatury - sam sobie odpowiedz czy warto dawać 50zł więcej za Behra, który ma zamontowany czujnik temperatury
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #66
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Behra nie mogłem dziś znaleźć. Znalazłem firmy Gates za ponad 400zł w Inter-team'e (nie wiem czemu tak drogo może coś źle sprawdził ;/) i Vernet za 90zł w Vemie. Powiedzieli że Behra nie zamawiają bo podrożało ostatnio o 50% i kosztuje ok.250zł (nie wiem ile w tym prawdy). Kupiłem Vernet bo nie chciałem objeżdżać całej Warszawy.

    Czyli rozumiem, że Vernet może otwierać się całkowicie od razu i wtedy są wahania temperatury tak? Ciekawe w jakim zakresie temperatur są te wahania.

    A czy mój używany czujnik może już sprawiać jakieś problemy? Bo myślałem, że wystarczy przełożyć ten czujnik i będzie cacy

  7. #67
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Z tego co pisali koledzy to mieli wahania 70-90 (na wskaźniku kabinowym)Termostat wymienia się razem z czujnikiem, bo jeśli padł termostat to czujnik też już jest do wymiany, albo w niedługim czasie będzie i ta sama robota do wykonania.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  8. #68
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki. Zakupiłem ten czujnik temperatury tak jak radziłeś. Firma EPS. Z tego co widzę to niezależnie od tego czy 1,9jtd czy 3.2V6 to jest ten sam czujnik. Jadę w poniedziałek na wymianę bo za zimno samemu się z tym bawić.

    Kiedy spotkam Twoją Julkę w Warszawie? Rozglądam się i wypatrzyć nie mogę

    Pozdrawiam

  9. #69
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie temperatura jtd

    Witam

    W związku z tym, że temperatura pokazywana na wskaźniku w kokpicie niepokoiła mnie już od dłuższego czasu postanowiłem poczytać trochę na forum i wobec tych informacji skontrolować temperaturę na wskaźniku.

    Zacznę od informacji znalezionych na forum:
    1. z tego co ja zrozumiałem to jtd teoretycznie nie powinien się nagrzać do wyższej temperatury niż 90 stopni, a jeśli tak to nieznacznie i zaraz powinien wrócić do swojego normalnego zakresu. Wynika to z tego, że oryginalny termostat otwiera się przy temp już 78 stopni a maxymalne otwarcie następuje przy 86 stopniach. Źródło: strona #3 tego tematu.

    2. wskaźnik kłamie! Mało który właściciel napisał, że temperatura dochodzi mu do 90 stopni. Poza tym każdy mówi, że wskaźnik ten jest "bardzo orientacyjny" czyli ~10 stopni zaniża. Można to uznać bardziej jako fakt niż domysły.

    3. JTD trudno jest nagrzać na postoju przy temperaturze ujemnej.


    Z myślą o tych trzech rzeczach pojechałem przeprowadzić doświadczenie.
    (temperatury które podaje były odczytywane z wskaźnika)

    *Przejechałem około 5km jazdą w miarę płynną po czym zatrzymałem się by zobaczyć co się będzie działo a działo się tak: wskaźnik pokazał 69 stopni a po pozostawieniu na 6 minut i włączeniu nawiewu na max spadło do 63.
    *Pojechałem dalej jazdą średnio płynną około 3 km, wskaźnik pokazywał około 71 stopni.
    *Bez zatrzymywania pojechałem dalej 2 km za jakimś popaprańcem 40km/h - wskaźnik utrzymywał się między 69-72 stopnie.
    *Pojechałem dalej 7km jazdą płynną ~90km/h - temperatura bez nawiewu to 79-80 stopni, z nawiewem do połowy ~76, nawiew max ~74.
    *zajechałem pod dom i zostałem w aucie na kilka minut: temperatura utrzymuje się na poziomie 79-80 stopni. Po włączeniu nawiewu na max spada do 76.

    wnioski jakie można wyciągnąć z mojego doświadczenia to:
    1. W niskich temperaturach silnik JTD sam się nie nagrzeje, a przynajmniej nie do normalnej temperatury(to nie jest jakiś je...y vwagen czy inne wozidło) taka jest jego charakterystyka i tyle.
    2. Nawiew zabiera ciepło z układu chłodzenia.(no ale to przecież oczywiste)
    3. Jeżeli by dodać do każdej z tych temperatur te ~10 stopni, które wskaźnik miałby oszukiwać to wychodzi na to, że termostat jest w pełni sprawny a wskaźnik "prawie dokładny".

    Opierając się na opisanych wyżej rzeczach mam 90% pewności że mój termostat jest sprawny, ale dla pewności w tygodniu jeszcze pojadę podpiąć pod kompa aby sprawdzić rzeczywistą temperaturę.

    To jest moje zdanie i jak się mylę to mnie poprawcie.

    Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która mnie nurtuje.
    Jak popuszczam pedał gazu mniej lub bardziej lub wrzucę na luz temperatura spada. Niby to logiczne bo zmniejsza się obciążenie na silniku który to wtedy miałby produkować mniej ciepła. Trudno wyczuć. Jak by ktoś wiedział o co z tym chodzi to niech się wypowie.

    Pozdrawiam
    Tomasz

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Trzeba było jeszcze sprawdzać stopień nagrzewania rury górnej od chłodnicy - zaobserwowałbyś kiedy termostat się otworzył
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. alfa romeo 147 jtd 1.9 150 km ile termostatów ?
    Utworzone przez Naya w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 23:07
  2. Wszytkie Alfy... Znacie jakieś tricks & trips??
    Utworzone przez czesany w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 12:47
  3. [146]który z tych termostatów do mojej alfy??
    Utworzone przez mathewc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory