Strona 132 z 144 PierwszyPierwszy ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,311 do 1,320 z 1436

Temat: “Motor Control System Failure” - co z tym zrobić

  1. #1311
    Użytkownik Świeżak Avatar E-mil85
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 159 Ti 1.9 JTDm 16V ,Alfa 147 1.9 JTD. Była: Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportpack
    Postów
    53

    Domyślnie

    Lanney dzięki za podpowiedź,tak też zrobiłem tzn wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania na nowy Bosch. Narazie jest spokój, więc to chyba było to. Zdecydowałem się na nowy bo podobno czyszczenie nie zawsze się sprawdza. Stary czujnik rzeczywiście był mocno zasyfiony

  2. #1312
    Użytkownik Świeżak Avatar Lanney
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 1.9 JTDm & Gulietta 1.4 MA
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał E-mil85 Zobacz post
    Lanney dzięki za podpowiedź,tak też zrobiłem tzn wymieniłem czujnik ciśnienia doładowania na nowy Bosch. Narazie jest spokój, więc to chyba było to. Zdecydowałem się na nowy bo podobno czyszczenie nie zawsze się sprawdza. Stary czujnik rzeczywiście był mocno zasyfiony
    Jeśli czujnik nie jest przepalony, uszkodzony mechanicznie (ten języczek w środku) to w większości może pomóc przeczyszczenie zachowaj sobie na zapas, albo komuś odpal bo podejrzewam, że może być sprawny.

  3. #1313
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Tak na marginesie, ten języczek, to czujnik temperatury powietrza doładowanego. Czujnik ciśnienia jest w środku.
    Na ogół czyszczenie tego czujnika na nie długo pomaga. Jeśli na logach czujnika w dolnym zakresie jest rozjazd ciśnień, to można czujnik powiesić na ścianie jako pamiątka
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #1314
    Użytkownik Świeżak Avatar E-mil85
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa 159 Ti 1.9 JTDm 16V ,Alfa 147 1.9 JTD. Była: Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportpack
    Postów
    53

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze ten czujnik starego typu tzn bez języczka, przeczyściłem i leży w zapasie, kto wie może jest sprawny

  5. #1315
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Posiadam Alfę Romeo 147 1,9, 150KM, również u mnie pojawił się problem z MCSF. Dodatkowo nasilił się on przy mrozach, bez ciepłego nadmuchu w okolicach filtra paliwa nie było mowy o odpaleniu. błąd pokazywał się głównie przy mocniejszym przyspieszaniu (zwłaszcza przy wyprzedzaniu i redukcji biegów). Oczywiście po wyłączeniu auta kontrolka świeciła się, ale auto jechało normalnie, bez różnicy, aż do ponownego przejścia w tryb awaryjny. Po wymianie filtra paliwa zjawisko zaczęło się nasilać, także odstawiłem auto do pierwszego mechanika. odczytany błąd to brak ciśnienia paliwa (za małe), nie pamiętam dokładnie kodu błędu, a nie chcę nikogo wprowadzać w złe informacje. Mechanik dość szybko (i jak się okazało później) pochopnie stwierdził, że winny jest zawór wysokiego ciśnienia na pompie paliwa. Zadzwonił po mnie, wziął swoje, jednak objawy nie przeszły, a wręcz nasiliły się. Wkurzyłem się dość mocno, ale cóż pozostało mi robić, odstawiłem do kolejnego. Facet był na tyle uczciwy, że mając wątpliwości co do wadliwości danego elementu, "wstawiał" w jego miejsce element używany, który miał "na stanie" w swoim warsztacie. Tym sposobem przejrzał cały układ zasilania. Rozpoczynając od pompy paliwa, przez czujniki, szynę CR, na wtryskach kończąc (pomijam fakt, że gdyby każdy z mechaników) stwierdzał po kolei, ze to dany element jest nawalony i wymieniał na nowy, już dawno poszedłbym z torbami. O dziwo, na każdym z elementów, błąd pokazywał się ten sam, jednak na "podmienionej" pompie auto wcale nie chciało odpalić. To zwróciło jego uwagę. Okazało się, że moja oryginalna pompa jest nie tyle co uszkodzona, ale cała zasyfiona (a konkretnie sitka w króćcach). Króćce wprasowane, co dalej? Jego znajomy "pompiarz" polecił wymontować króćce markowe i wmontować (w sposób nieoryginalny) nowe. Po tej operacji jeździ super, lepiej odpala, a mnie osobiście wydaje się, że od czasu, kiedy to posiadam, auto nie miało takiej mocy. Mam w każdym razie deklarację mechanika, że gdyby problem się pojawił to zaprasza ponownie.

  6. #1316
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa romeo 147 FL 1.9 16V
    Postów
    20

    Domyślnie

    Kuzyn miał podobny problem w 147 1.9 JTD 16V. Na początku czyścił czujnik ciśnienia doładowania i na pare dni był spokój. Potem się wkurzył i pojechał do mechanika. Ten wymienił mu przepływomierz na pierburga i przez tydzień był spokój, później znowu to samo. W ostateczności wykręcił turbinę, rozpołowił i w tam gdzie jest ta zmienna geometria poczyścił z tej sadzy (było jej bardzo malutko a mimo to to go bolało) i ma spokój do tej pory. Następnym razem zaczynajcie od najtańszych rzeczy, bo w przypadku kuzyna niepotrzebnie kupił przepływomierz.

  7. #1317
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cześć, potrzebuje pomocy... Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115km

    Problem wygląda następująco - przy ok. 2,2 tys obrotów gaz w podłogę i po chwili MCSF, po odpuszczeniu gazu błąd gaśnie - wymieniany był już filtr paliwa, czyszczony EGR - w co dalej uderzyć? Błąd P0235 - czy winowajcą jest wskazywany czujnik, czy szukać przyczyny gdzie indziej?

    Pozdrawiam

  8. #1318
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał JokerACM Zobacz post
    Cześć, potrzebuje pomocy... Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115km

    Problem wygląda następująco - przy ok. 2,2 tys obrotów gaz w podłogę i po chwili MCSF, po odpuszczeniu gazu błąd gaśnie - wymieniany był już filtr paliwa, czyszczony EGR - w co dalej uderzyć? Błąd P0235 - czy winowajcą jest wskazywany czujnik, czy szukać przyczyny gdzie indziej?

    Pozdrawiam
    Sprawdź przewody podciśnieniowe od overboosta. Jeśli nie to, to sama geometria jest do czyszczenia.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #1319
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Sprawdź przewody podciśnieniowe od overboosta. Jeśli nie to, to sama geometria jest do czyszczenia.
    W takim razie spróbujemy z tymi przewodami, a geometria czyli po prostu w/w czujnik?

  10. #1320
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał JokerACM Zobacz post
    W takim razie spróbujemy z tymi przewodami, a geometria czyli po prostu w/w czujnik?
    "Nigdy nie mów nigdy" Ale najczęstszą przyczyną tego błędu są jednak przewody podciśnieniowe. Wykluczyć geometrii, a nawet czujnika się nie da. Tym bardziej jak dysponujesz tylko kodem błędu bez logów z pracy silnika.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Motor Control System Failure w 2.0 JTS
    Utworzone przez podo w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 29-11-2017, 18:30
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  3. Motor Control System Failure - co oznacza? co z tym zrobić?
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 23:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory