Strona 11 z 207 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2065

Temat: Fiatdiag, TS Diag, Alfadiag

  1. #101
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Po tym resecie dalej zapala ci sie kontrolka wtrysków?.Wykres sondy nie jest poprawny,ale moim zdaniem przyczyny trzeba szukac gdzie indziej.A druga sprawa na niesprawnych elementach resetu niepowinno sie robic,bo pozniej sa problemy takie jak przy resecie w serwisie bosch.Jak wczesniej miałes poprawne obroty to niepotrzebne było resetowanie silniczka krokowego.Wystarczyłoby tylko zresetowac parametry adaptacyjne.
    W silnikach zasilanych LPG powinien być emulator sondy lambda.Moze on powoduje takie problemy.

  2. #102
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Srubkę wkręciłem i zrobiłem restet FD i FE ponownie. Potem poczekałem aż silnik się nagrzeja na wolnych obrotach. Pracuje prawidłowo. Pojechałem też na trasę by zapalić marchewę. W między czasie wrzucałem na luz by sprawdzić obroty. Falują, ale po jakimś czasie normują się. To już drobiazg z tym co było. Przy ok.5000obr zapaliła sie marchewa.Wywalając błąd 0325 czyli chyba czujnik spalania stukowego.
    FRA wskoczyło w międzyczasie na 1.044. Nie wiem tylko czy reset nie powinien być na ciepłym silniku. Sumując do wymiany zapewne sonda i czujnik.

  3. #103
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Przeciez pisalem Ci wczesniej ze reset param adapt robimy na gorącym silniku
    No ale jesli teraz wariowanie obrotow nie jest uciążliwe to powinno sie samo ustabilizowac

    fred

  4. #104
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    To może zrobię jeszcze raz na ciepłym? Tym czasem idę szukać tego czujnika.

  5. #105
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    300zł czujnik, 300 sonda. Piertole, nie robię! Pewnie co druga Alfa, jak nie każda ma jakiś błędy. Jeżdzi juz dobrze i w zasadzie jedna wada to pod kompem te dwa błedy wywala. Przynajmniej wiem już o co chodzi. Naprawię po wakacjach,o ile do tej pory nie sprzedam zakały.
    Polecam każdemu kabelek VAG KKL w każdym bądz razie i dziękuję za pomoc kolegom, którzy jako jedyni w Polsce znają się na diagnostyce Alfy, a z ich pomocą i ja już jestem wtajemniczony :wink:

  6. #106
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    nie śledziłem wcześniej wątku jednak ja upieram się przy czujniku położenia wału korbowego
    (falowanie po wyrzuceniu na luz i marchewa powyzej 5000) czujnik kosztuje 100zł a na prawdę czyni cuda:p

  7. #107
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Zauważyłem jeden problem podczas resetu paramametrów. Po resecie FD- FRA oraz TRA nadal są takie jakie były.Tak jakby ten reset nie udawał się. Dopiero po resecie FE zmieniają wartości odpowiednio na 1 i 0.
    Jeszcze jedno. Program oczywiście się wywala po wyłączeniu stacyjki na 60s, bo nie ma połączenia z ECU.

  8. #108
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Mała uwaga, żadne 60 sekung, 90 sekund i nie mniej.

    ECU wewnętrzny timer ma ustawiony na coś około 80 sekund, po takim czasie dopiero rozłącza piny od cześci analogowej i cyfrowej.
    jeśli się podłączymy wcześniej to ECU nie wykonana zerowania, ot i cała tajemnica nie udanych resetów.
    Włączamy w laptopie zegarek na pulpit i patrzymy jak czas upływa.
    Powodzenia.

  9. #109
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Bubu. Moja pomyłka, oczywiście zawsze czekałem 3 min. Tak dla pewności, czyli 2 razy dłużej. Może u innych też tak jest i tego nie wiedzą, bo potem resetujemy FE i ono dopiero resetuje FRA.

  10. #110
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Takie miałem podejrzenie ale czytają te tematy inni uzytkownicy i musiałem to naprostować.
    --
    Kilka uwag do programu Unidiagkpw2000, dodałem nową opcję na tę moją uwagę z innego tematu

    Kod:
    szkoda tylko ze w Unidiagu nie ma definicji dla  Lamba Regulation Row 1
    ( i tutaj jest wyższość Alfa Diaga i TS Diaga )
    nie trzeba byłoby wtedy jeżdzić na pomiar czystości spalin, a moze ktoś dopisze te definicję.
    autor obiecał instrukcję jak się pisze pliki definicji i jakoś jej nie ma.
    - nie miałem okazji sprawdzenia tego parametru a raczej wyników dawanych przez ten parametr.
    - parametr ten powinien być w przedziale 0.97 -- 1.03
    - z innych modyfikacji to poprawiłem nazewnictwo i dodałem synonimy.
    np.
    Lambda sensor integrator", 1, "Lambda sensor Pre-Cat Status
    Lambda sensor voltage", 1, "Lambda sensor Pre-Cat
    Calculated air flow rate", 1, "Required Idle air flow"
    Air flow rate up to 51 Cubic Meter per Hour", 1, "Air flow rate up to 51 Cubic Meter per Hour

    - tylko dla tego nie mam synonimu, oczekuję propozycji.

Podobne wątki

  1. Dziwny odczyt alfa diag.
    Utworzone przez mario333 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 08:42
  2. Diag w jeleniej
    Utworzone przez Azalgo w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 21:31
  3. v-scan multi diag działa z alfami?
    Utworzone przez tomkolp w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 16:12
  4. Test wtrysków w Alfa Diag?
    Utworzone przez Woland83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 15:55
  5. Problemy z podłączeniem ELM 327 usb diag...
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory