Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Brak komunikatu o zaciągniętym ręcznym i działające szyby po wyłączeniu zapłonu

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie Brak komunikatu o zaciągniętym ręcznym i działające szyby po wyłączeniu zapłonu

    Witam
    Wczoraj zauważyłem dziwne zachowanie samochodu, a mianowicie zawsze po wyłączeniu zapłonu szyby elektryczne przestawały działać a tu wczoraj po wyjęciu kluczyka ze stacyjki mogę normalnie zamykać i otwierać szyby. Czy to normalne zachowanie?

    Druga sprawa to zawsze po zaciągnięciu ręcznego wyskakiwał na komputerze komunikat o zaciągniętym hamulcu, a do tego przy próbie ruszenia na nim pikanie. Od wczoraj komunikatu na komputerze brak przez co przypadkiem ruszyłem na ręcznym i jak się okazało nic nie pikało. Jest jakiś czujnik odpowiedzialny za to? W którym miejscu i jak ewentualnie można by spróbować usunąć tą usterkę?

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Co do pierwszego to ja mam od zawsze tak, że po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka to dopuki nie otworzę drzwi to mogę domknąć szyby z panelu.

    Co do drugiego to czujnik jest tylko ten lewarku ręcznego - zdejmik mieszek to go zobaczysz. Obwód jest domyślnie rozwarty (lewarek na dole), po zaciągnięciu ręcznego przycisk wciskany i zwiera obwód (masę).
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Artur75
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD M-Jet 20V, Alfa Romeo 166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    597

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Co do pierwszego to ja mam od zawsze tak, że po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka to dopuki nie otworzę drzwi to mogę domknąć szyby z panelu.
    Tylko przez jakiś czas bo później już nie można

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    No właśnie zdawało mi się, że dawniej po zgaszeniu zapłonu szyby przestawały reagować i wczoraj mnie zdziwił ten fakt, że mogę zamykać i otwierać i też pomyślałem, że tylko może chwilę po zgaszeniu, ale sprawdzałem jeszcze z 1min po i nadal działały Ale widocznie jest tak jak mówicie i nie zwróciłem na to po prostu uwagi. Ostatnio przez jakiś czas jeździłem przedliftową a tam jest chyba tak, że musi być zapłon do zamykania szyb i może stąd ten nawyk żeby włączać zapłon w FL

    Co do ręcznego to ostatnio samochód stał dosyć długo bez ruchu i po tym miałem problem z popiskiwaniem hamulcy w tylnym kole. Po gwałtowniejszym hamowaniu lub przy upałach zdarzało się, że hamulce popiskiwały, po zaciągnięciu ręcznego na jeden ząbek ucichało. Wczoraj jechałem trasą i słyszałem, że znowu coś delikatnie popiskuje w hamulcach, ale zatrzymałem się sprawdzić czy nie grzeje mi się koło i było wszystko ok więc jechałem dalej. I po dojechaniu zauważyłem, że coś z czujnikiem ręcznego jest nie tak. Czyżby zbieg okoliczności, czy może popiskiwanie w kole ma coś wspólnego z czujnikiem?

    Dodam, że kontrolka od ręcznego przy licznikach działa prawidłowo, brak tylko komunikatu na komputerze pokładowym.
    Ostatnio edytowane przez dyymianek ; 02-09-2013 o 11:38

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar KKamil
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Helmond, Holandia
    Auto
    156 2.0 JTS SW
    Postów
    56

    Domyślnie

    Ten komunikat wyświetla mi się tylko gdy zaciągnę ręczny jeszcze podczas ruchu auta.
    Gdy się zatrzymamy następnie zaciągając ręczny, żadnego komunikatu nie zobaczysz

    A Szyby po wyjęciu kluczyka u mnie, można otwierać i zamykać do woli, dopóki nie otworzymy drzwi KIEROWCY.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    U mnie pojawia sie komunikat ale po czasie ... sprawdze to jeszcze.

    Wyklepało S3 mini!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    U mnie komunikat pojawia się często, ale nie zawsze

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar dyymianek
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa 156 FL SW 1.9 JTD 115KM@140KM
    Postów
    106

    Domyślnie

    Fakt szyby do otwarcia drzwi działają, za dużo ostatnio widocznie w przedliftowej a tam szyby działają tylko z zapłonem. A co do ręcznego to fakt jak w czasie ruchu zaciągnąłem ręczny to zapika, ale też nie zawsze więc ten czujnik chyba żyje własnym życiem. Chociaż dawniej to prawie zawsze pikał, a teraz rzadko. No, ale dzięki że rozwialiście moje wątpliwości

Podobne wątki

  1. brak reakcji po podłączeniu akumulatora,brak zapłonu
    Utworzone przez krzys-krzys w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 22:13
  2. Silnik pracuje po wyłączeniu zapłonu 2.4 JTD
    Utworzone przez janek27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 00:27
  3. Nie działające tylne szyby
    Utworzone przez karolsgn w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 14:41
  4. Piszczy (pika) po wyłączeniu zapłonu ?
    Utworzone przez Wili w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 18:43
  5. [GTV] Nie działające podgrzewanie tylniej szyby.
    Utworzone przez pszelerski w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 05:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory