Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [156] Wyciek płynu chłodniczego ze zbiorniczka

  1. #1
    binio_vfr
    Gość

    Domyślnie [156] Wyciek płynu chłodniczego ze zbiorniczka

    Nie znalazłem na forum takiego przypadku więc napiszę nowy temat, a sprawa jest poważna bo za dwa dni jadę do Polski i mam do zrobienia 1000km No więc jak w temacie - ucieka mi płyn chłodniczy w miejscu, w którym krótki wężyk jest wciśnięty na zbiorczniczek (na górzy od tyłu). Płyn zaczyna cieknąć od razu po lekkim rozgrzaniu silnika (ok 65 stopni) i leci go naprawdę dużo. W zbiorniczku płyn jest czyściutki, nie ma żadnych śmieci czy oleju. Chłodnica zalana do pełna. Tak na chłopski rozum jest to spowodowane cisnieniem w zbiorczniczku i teraz: 1. Uszkodzony korek? 2. Uszkodzony wężyk? 3. Uszczelka głowicy? Ale najważniejsze pytania to (trochę mi wstyd) co to za wężyk, gdzie idzie, jaką spełnia rolę? Dzięki za odpowiedzi!

    - - - Updated - - -

    No dobra, pospieszyłem się z założeniem tematu. Pomyślałem na spokojnie i stwierdziłem, że jeśli płyn ucieka właściwie jeszcze na chłodnym silniku to nie może to być wina ani korka ani uszczelki głowicy. No i znalazłem pęknięcie - w miejscu, w którym znajduję się wypust na który nałożony jest gumowy wąż. Od dołu jest pęknięcie i przez nie ucieka płyn. Nie wiem czy uda mi się kupić nowy zbiorniczek do czwartku, jeśli nie muszę to skleić. Może ma ktoś z tym jakieś doświadczenie i może polecić odpowiedni klej? Kolejna sprawa - gdzie mogę znaleźć schemat układu chłodzenia?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Pewnie jakiś do plastiku, może epoksydowy albo na gorąco.
    Schematy są w eper. Tutaj linkiem służy Google.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar RAV1986
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Korczyna koło Krosna
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 KM 1999 r.
    Postów
    54

    Domyślnie

    Kiedy u mnie zaczęło cieknąc zdjąłem wężyk i też na króćcu było pęknięcie, ale w króćcu zauważyłem, że jest włożona rureczka miedziana i delikatnie się wysunęła więc ją wsunąłem i dla pewności na zewnątrz posmarowałem króciec sylikonem wysokotemperaturowym i spokój do tej pory a to już rok. Może trochę mało profesjonalna naprawa ale pomogła.

  4. #4
    binio_vfr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAV1986 Zobacz post
    Kiedy u mnie zaczęło cieknąc zdjąłem wężyk i też na króćcu było pęknięcie, ale w króćcu zauważyłem, że jest włożona rureczka miedziana i delikatnie się wysunęła więc ją wsunąłem i dla pewności na zewnątrz posmarowałem króciec sylikonem wysokotemperaturowym i spokój do tej pory a to już rok. Może trochę mało profesjonalna naprawa ale pomogła.

    Właśnie sobie kupiłem jakiś klej wysokotemperaturowy i elastyczny do między innymi takich rzeczy i będę się zabierał za klejenie. Powiedz mi tylko dokąd mniej więcej ta metalowa rurka powinna dochodzić? Bo też zastanawiałem się nad wepchnięciem jej dalej ale jeszcze nie zdemontowałem zbiorniczka i bałem się, że ułamię platik do końca.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar RAV1986
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Korczyna koło Krosna
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 KM 1999 r.
    Postów
    54

    Domyślnie

    Przepraszam że dop. teraz odpisuje. Ja osobiście wepchnąłem tą rurkę tak, że zrównała się z plastikiem krućca. U mnie pęknięcie jest w połowie króćca, więc po wepchnięciu rurki usztywniło się i niby jest spoko, ale będę musiał niedługo tam zajrzeć i może też jakimś lepszym specyfikiem to poprawić. Jak nazywa się ten środek do klejenia który Ty kupiłeś?

Podobne wątki

  1. [159] Korek zbiorniczka płynu chłodniczego
    Utworzone przez mpiotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2019, 17:43
  2. [MiTo] Wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 22:32
  3. wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez Cater3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 16:47
  4. [145] Wyciek płynu ze zbiorniczka wspomagania
    Utworzone przez AlfaRosso w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 19:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory