Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Opony zimowe 2013 ... Nokian WR D3 vs. Matador MP 92 vs. Falken HS-449 [205/60 R15]

  1. #1
    bbulet
    Gość

    Domyślnie Opony zimowe 2013 ... Nokian WR D3 vs. Matador MP 92 vs. Falken HS-449 [205/60 R15]

    Mam zamiar kupić cztery opony i teraz nie wiem co wybrać.
    Aktualnie mam opony Kleber, ale miałem z nimi niemiłe przygody i teraz pytanie co innego kupić Nokian, Falken czy Matador?

    Nokiany zimowe miałem kiedyś w samochodzie dostawczym i powiem że były rewelacyjne.
    http://www.nokian.info.pl/nokian/wr_d3/

    Matadory miałem w aucie żony, też zimówki i powiem że spisywały się też bardzo dobrze.
    http://www.matador.info.pl/matador/mp_92_sibir_snow/

    Falkenów nie znam bo nigdy nie miałem styczności.
    http://www.falken.org.pl/falken/eurowinter_hs_449/

    Oponki kupuje w rozmiarze 205/60 R15 do 156 SW 1.9 JTD 140 KM z tym, że jeździ nim żona więc nie patrzcie na to, że będzie jeździć po 200 km/h bo nie będzie.

    Wiem też że Falkeny to klasa opon do aut szybkich i nie są to żadne budżetówki, Nokiany wiem że dobrze spisują się na śniegu i też do budżetówki nie należą, a co z Matadorem?
    Co wybrać, pomóżcie. Każda podpowiedź mile widziana.

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarna AR 156 1,8T.S. S.W.
    Postów
    172

    Domyślnie

    Tylko Nokiany,miałem w poprzednich autkach,rewelka! Aktualnie,męczę się na Matadorach.To,jakaś kpina nie opona zimowa.3cm śniegu,nie mogłem ruszyć z parkingu.Całą zimę jeżdziłem z duszą na ramieniu.Mimo,że nowe,bardzo dobry stan,chyba na zimę kupie Nokiany.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wador
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD CF2
    Postów
    252

    Domyślnie

    Też polecam nokiana na WR A3 jazda rewelka

  4. #4
    bbulet
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał wador Zobacz post
    Też polecam nokiana na WR A3 jazda rewelka
    Czyli Nokian WR A3 jest lepszy niż WR D3? Masz jakąś opinię odnośnie tych opon?
    Znalazłem opinie innych tutaj:
    http://www.nokian.info.pl/nokian/wr_a3/

    Wynika z nich, że są to dobre opony. A coś o oponach Falken?

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarna AR 156 1,8T.S. S.W.
    Postów
    172

    Domyślnie

    W sumie,obojętnie,jakie Nokiany na zimę,aby nie były za stare.Przerabiałem te gumy na przestrzeni kilku lat,różne typy.Obojętne,wszystkie rewelka!Patrz cena i data produkcji. o dziwo,kiedyś miałem Kormorany i zdały egzamin,szczególnie w ciężkich warunkach /kopny śnieg,breja,itp/.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Nokian fiński więc wiedzą co robią, od lat w czołówce zimowek tylko u nas nie są popularne choć coraz więcej tego w sklepach.

  7. #7
    bbulet
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko jasne. Falken i Matador odpadają. Zostaje Nokian. Znalazłem trzy modele opon tego producenta. WR D3 i WR A3 o których już rozmawialiśmy i dodatkowo widzę w ofercie W+ (http://www.nokian.info.pl/nokian/wplus/).
    Wydaje mi się, że najlepiej chyba będzie porównać wartości na etykietach wszystkich tych modeli.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Koniecznie mają być 205/60 R15 ?
    Sporo tańsze są 195/65 R15.
    Na zeszły sezon szukałem i wybrałem mniejsze. A index prędkości i tak jest chyba do 180km/h.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Tylko Nokian
    Opony Nokian WR D3 mają wyrzutnik błota (slush blower), który wyrzucając błoto pośniegowe i wodę zapobiega aquaplaningowi. Dodatkowo wykonane są niskotemperaturowej mieszanki z dodatkiem oleju rzepakowego i krzemionki, które zwiększają przyczepność na mokrej nawierzchni i w zimowych warunkach oraz zmniejszają ścieranie w zmiennych warunkach.

    Ja bym się nie rozwodził i kupował Nokian'y

    Obecnie jeżdżę na GY (dostałem od kolegi za niewielką odpłatnością) ze skandynawskiego rynku (kolce wydłubałem) i muszę przyznać że sprawują się rewelacyjnie zarówno w kopnym śniegu jak i na błocie po śniegowym

  10. #10
    bbulet
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzabek Zobacz post
    Koniecznie mają być 205/60 R15 ?
    Sporo tańsze są 195/65 R15.
    Na zeszły sezon szukałem i wybrałem mniejsze. A index prędkości i tak jest chyba do 180km/h.
    Jak Ci się jeździło na rozmiarze 195/65 R15?

Podobne wątki

  1. Sprzedam opony zimowe Nokian WR 215/45 R17 91V (215/45/17)
    Utworzone przez cassiel w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory