Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Właczaja sie wentylatory przy przekreceniu zaplonu

  1. #21
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD
    Postów
    14

    Domyślnie

    Gdzie go kupiłeś ?
    Ja nadal poszukuję. Zraziłem się do tych niby z ASO, efekt był taki, że w upalne dni wentylator nie wyłączał się wcale. Teraz szukam używek i nie mogę znaleźć pasującego. Ostatnio zakupiłem presostat o nr 544274000 i nie pasuje gwintem do mojego przyłącza. Ostatnio kupiony w ASO miał nr 544274100. Proszę o podpowiedź gdzie na oznaczeniu presostatu jest rozmiar gwintu ? Czy oznaczenie B837 ?

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mati145
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Była AR 156 SW 2.4JTD 140KM 2000r. / Jest AR 156 SW 1.9JTD 16V 140KM FL 2004r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Ja swoj kupilem na allegro uzywany Magneti Marelli, a kod to B837, nr 544274100.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Odświeżę temat, mam u siebie źle działający presostat i muszę go wymienić, ponoć nówki kupione w serwisie, (magneti marelli) nie działają poprawnie dlatego mam pytanko jaki presostat kupić? Wiem, że są dostępne w sklepie np. denso lub inne zamienniki mało znanych firm, ale nie wiem czy jest sens zawracać sobie nimi głowę z używkami również nigdy nic nie wiadomo.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Odgrzewam temat, bo mam opisane tu objawy. AR156 2.4 JTD 10V 110KW silnik AXC 841000 a więc CF3 - generalnie FL wnętrza, rocznik 2002.

    Po włączeniu zapłonu startuje od razu pierwszy bieg wentylatora, a następnie po kilku sekundach 2 bieg (oba kręcą się na maksa). Przeczytałem wątek i udałem się do garażu. Po odkręceniu osłony halogenu od strony pasażera (prawy przód) znalazłem pod zderzakiem presostat, po odchyleniu plastikowego zabezpieczenia wtyczka po kilku próbach zeszła z presostatu. Następnie włączyłem zapłon i cisza - wentylatory nie ruszają.
    No więc mam winowajcę - presostat Magneti Marelli z logiem Fiat/AR - a więc działający od nowości (14 lat) o numerach 544274000, a więc na 3 cyfrze od końca ma zero zamiast jedynki, w przeciwieństwie do silników 2.4 JTD 10V 103kW (140KM).

    I teraz kilka pytań - nowych presostatów nie widzę na allegro - tylko używane od lancii lybry za 30 PLN - polecacie kupić używkę?
    Druga sprawa - czy powinienem jeździć z odpiętą wtyczką od presostatu, czy może z zapiętą i non stop działającymi wentylatorami dla bezpieczeństwa?
    Trzecia sprawa - czy wymiana presostatu samemu w warunkach garażowych nie spowoduje rozszczelnienia układu i zniszczenie osuszacza, bo pochłonie od momentalnie wilgoć z otoczenia i będzie do wymiany?

    Idą mroźne dni i muszę temat ogarnąć, bo nie uśmiecha mi się palić samochodu na mrozie z włączonymi na maksa wentylatorami.

    Prośba o opinie/pomoc.

    L.
    Ostatnio edytowane przez Ludvigus ; 23-11-2016 o 23:24

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Czujnik temperatury płynu chłodzącego.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturR_1975 Zobacz post
    Czujnik temperatury płynu chłodzącego.
    Podepnę dziś pod kompa i to sprawdzę, ale coś czuję, że to presostat, bo przez jego piny wycieka olej/czynnik/jakiś_płyn, a wtyczka po zdjęciu jest mokra.

    Znalazłem wątek o wymianie presostatu, więc spróbuję go zdemontować nie uszkadzając gwintu -> http://www.forum.alfaholicy.org/156/...9jtd_16v_.html

    Ponawiam natomiast pytanie - czy po odłączeniu wtyczki z presostatu (żeby wiatraki przestały się kręcić bez powodu) klima będzie działać? Czy wówczas może przechodzi w tryb bezczynny, tzn nie będzie działać(ECU nie pozwoli jej się włączyć)?


    L.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Ponawiam natomiast pytanie - czy po odłączeniu wtyczki z presostatu (żeby wiatraki przestały się kręcić bez powodu) klima będzie działać? Czy wówczas może przechodzi w tryb bezczynny, tzn nie będzie działać(ECU nie pozwoli jej się włączyć)?
    Podzielę się informacją, może się komuś przyda. Odpiąłem wtyczkę od presostatu (chyba 5 PIN) i jeździłem tak kilka miesięcy. Wentylatory nie włączały się w ogóle - chyba, że było gorąco i mocno zagrzał się silnik - wówczas włącza się awaryjnie II bieg, by schłodzić silnik. Klima nie chłodziła (śnieżynka pozwalała się włączyć, ale nie czuć było chłodu).
    Zakupiłem używany presostat na allegro o tych samych numerach, który miałem na samochodzie (śruba go trzymająca to nr 19), wykręciłem stary presostat - nie było przy wykręcaniu żadnych odgłosów spuszczanego ciśnienia (być może jego duża część zdążyła wydostać się przez stary-uszkodzony presostat), następnie wkręciłem używkę z allegro, zapiąłem wtyczkę. Po przekręceniu zapłonu cisza. Włączyłem silnik i w kabinie przycisk AUTO + MONO na 20 stopni C - włączający automatyczną klimę(śnieżynka się zaświeciła). Po kilku chwilach, gdy silnik się trochę zagrzał, zakręciły się wentylatory standardowo na I biegu i poczułem jak klima najzwyczajniej chłodzi.
    Po rozgrzaniu silnika i przejażdżce wypróbowałem odmrażanie szyby, następnie chłodzenie do 19 stopni - działa!

    Lada dzień umawiam się na serwis klimy, po których zakładam, wszystko wróci do normy :-)

    ps. używane czujniki(presostaty) znajdziecie tutaj https://allegro.pl/listing?string=544274000

    L.
    Ostatnio edytowane przez Ludvigus ; 05-09-2017 o 11:30

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta, bo nastało lato, a klima przestała się włączać, choć nie ma żadnych błędów, diody w kabinie ładnie się świecą, tylko nie słychać startowania kompresora, klima nie chłodzi, nie startują też wiatraki ani I ani II biegu - wymuszenie testowe przez MES/VAG-KKL kręci wiatrakami, oraz odpięcie wtyczki od czujnika temperatury na termostacie staruje wentylatory.

    Odpiąłem wtyczkę od presostatu i okazuje się, że używany czujnik nie wytrzymał ciśnienia - dosłownie:



    No więc poszperałem i zamiennik (5 PIN) dla mojego modelu/rocznika/silnika to OE Numer 60625482: Przełącznik ciśnieniowy klimatyzacji.

    Producentów jest wielu a generalnie zasada działania presostatu jest w każdym taka sama - przy pewnych ciśnieniach zwiera odpowiednie pary PIN przez co klima może bezpiecznie pracować, bo chłodzą ją wentylatory.

    https://www.autoczescionline24.pl/oe.../60625482.html

    Zamawiam, zakładam i dam znać co dalej.

    ps. dodam tylko, że przy wykręcaniu starego nie było słychać ubytku ciśnienia, z drugiej strony nie wiem czy w układzie coś jest, ale skoro jesienią było nabite to powinno.

    L.
    Ostatnio edytowane przez Ludvigus ; 30-05-2018 o 14:16

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Powinno coś być - chyba że tak jak u mnie "zderzak przetarł rurkę"
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

Podobne wątki

  1. Po przekreceniu kluczyka strzelaja przekaźniki
    Utworzone przez Mytek w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-12-2017, 22:22
  2. pomoc przy 2.4 jtd - wentylatory
    Utworzone przez Lethal_PL w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 12:46
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 13:21
  4. cykanie po przekreceniu kluczyka AR 156 1,6
    Utworzone przez majkkel w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-12-2012, 18:58
  5. Airbag, po przekreceniu kluczka bez prędkościomierza
    Utworzone przez Piiotr w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory