Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: Korozja 156 po FL

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar E2200_V12
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    GD/WLKP
    Auto
    156 JTD & W140 V12
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    podłoga jest z warstw blachy (ruskiej z tego co wiem, marnej jakości)
    a skąd wiesz, że akurat ruska , a nie np z białorusi , albo mozambiku ? Jakiś przepity druciarz Ci tak powiedział u którego naprawiasz auto? Gdyby to była ruska blacha to by było auto na wieki. Tutaj winowajca korozji jest nieprawiodłowe zabezpieczenie antykorozyjne w fabryce , a nie wina blachy. Ze ruska to że niby czemu gorsza? Z plasteliny zrobiona? Przeciez blachy mają swoje parametry technologiczne, grubosc twardosć itp itd wiec przestań siac zamęt i robic ludziom wode z mózgu. Gdzieś ześ wyczytał na google , że mercedes bierze blachy od ruskich i że te rdzewieja i udajesz mądrego. Przyczyna rdzewienia mercedesów to równiez oszczeności w procesie produkcji. W fabryce. A blachy dostarcza firma ThyssenKrupp- wybitnie ruska firma Dostawca blach nie ma tu nic do powiedzenia. Huta dostaje katre technologiczna i robi taka blache jakasobie życzy producent.
    Jakby to była polska blacha to dopiero by to było gówniane auto.
    Ostatnio edytowane przez E2200_V12 ; 20-09-2013 o 08:20

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał aquarius6 Zobacz post
    a skoro jak mowisz rdzewieje od środka o po co konserwować blachy zewnętrzne?
    No i po to jest ten śrubokręt, żeby zobaczyć czy jest jeszcze co robić

    Cytat Napisał E2200_V12 Zobacz post
    a skąd wiesz, że akurat ruska , a nie np z białorusi , albo mozambiku ? Jakiś przepity druciarz Ci tak powiedział u którego naprawiasz auto? Gdyby to była ruska blacha to by było auto na wieki. Tutaj winowajca korozji jest nieprawiodłowe zabezpieczenie antykorozyjne w fabryce , a nie wina blachy. Ze ruska to że niby czemu gorsza? Z plasteliny zrobiona? Przeciez blachy mają swoje parametry technologiczne, grubosc twardosć itp itd wiec przestań siac zamęt i robic ludziom wode z mózgu. Gdzieś ześ wyczytał na google , że mercedes bierze blachy od ruskich i że te rdzewieja i udajesz mądrego. Przyczyna rdzewienia mercedesów to równiez oszczeności w procesie produkcji. W fabryce. A blachy dostarcza firma ThyssenKrupp- wybitnie ruska firma Dostawca blach nie ma tu nic do powiedzenia. Huta dostaje katre technologiczna i robi taka blache jakasobie życzy producent.
    Jakby to była polska blacha to dopiero by to było gówniane auto.

    Co do jakości ruskich blach, masz rację potrafią robić dobrą jakościowo blachę, ale potrafią też odlać dziadowstwo, które w połączeniu z pomysłem robienia podłogi z kilku płatów i tak jak piszesz dziadowskim zabezpieczeniem nie za bardzo wyszło. Widziałeś chociaż blachę jaką masz pod nogami, bo ja tak w starej Alfie i cudo to to nie jest
    Z wujkiem google to ty się chyba lepiej znasz
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 20-09-2013 o 14:28

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    .... czy jest ruda czy nie jest śrubokręt i stukanie nim w podłogę, a to z tego powodu że podłoga jest z warstw blachy (ruskiej z tego co wiem, marnej jakości), a nie z jednego kawałka i potrafi rdzewieć od środka. Jedyną opcją jaka zabezpieczała przed rdzą było dbanie poprzednich właścicieli i konserwacja co 3-4 lata
    Kolego coś tam słyszałeś i nie wiesz do końca co i gdzie..... Sprawa zasiarczonych rosyjskich blach dotyczy fiatów i alf protukowanych w latach 70tych i 80tych - może dotyczyć AR33. Autem z koncernu fiata który miał przełamać opinię o rdzewieniu tych aut już w fabryce był fiat Tipo (auto znakomite, ale niedocenione przez rynek), który pojawił się na ryku w roku 1987 - z nadwoziem (wykonane już z innych blach) całkowicie ocynkowanym i elementami (klapa tylna) z tworzywa sztucznego. Tyle historii, a jeśli chodzi o podłogę w AR156 to najczęściej przyczyną jest nadgorliwość w zabezpieczaniu antykorozyjnym..... W podłodze są otwory (takie trójkątne przetłoczenia) które umożliwiają odpływ wody która może dostać się do wnętrza (np. topniejący śnieg wniesiony na butach) - czesto te otwory są zalepione "barankiem" zabezpieczającym - efekt jest taki że pod wykładziną podłogi stoi non stop woda i korozja gotowa. Ja w swoich AR156 po wyjeździe z salonu najzwyczajniej wkrętakiem udrożniłem te otwory i żadnego problemu z korozją podłogi nie miałem.
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jankes1979
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    GOSTYŃ
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150KM+Fiat Idea 1.3 jtdm,FURA ŻONY;-)
    Postów
    372

    Domyślnie

    Miałem kiedyś Tipo 93r,masz Maćku rację,auto bardzo dobre i wbrew opinii o tym aucie wcale nie było/jest awaryjne,ale podłoga wyglądała identycznie jak w 156,miała tak samo zaklejone identyczne odpływy i....rdzewiała dokładnie w tych samych miejscach co podłoga w 156 z tym,że zdecydowanie intensywniej,do tego był problem z tylnymi nadkolami więc śmiem powątpiewać w to całkowite ocynkowanie.Bravo/Brava cierpiały też na tą podłogową chorobę.
    Po prostu tak jak piszesz,jeśli w porę interweniujemy to problemu nie ma.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jankes1979 ; 20-09-2013 o 14:36

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar E2200_V12
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    GD/WLKP
    Auto
    156 JTD & W140 V12
    Postów
    65

    Domyślnie

    kylo zdążył zedytowac swój post " o leszku milersie w silniku" więc nie będę drażył. Kylo odpowiadam więc na pytanie jakie zadałeś mi jak to mówisz rok temu o czym pamiętasz. Odpowiedź brzmi " nie, gdyz iż ponieważ sądzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz"

    Wracając do tematu popieram przedmówce i twierdzę nadal , że siejesz zamęt o tych "podobno ruskich blachach". Nie możesz mieć wiadomości tego typu , chyba, że ktoś z Twoich znajomych pracuje jako konstruktor w fabryce AR, co biorąc pod uwagę Twoja bujna wyobraznie jest całkiem możliwe.

    PS blachy się nei odlewa tylko toczy w formie wielkich roli ( coś jak wielka rolka srajtaśmy z metalu) i dopiero w fabryce specjalne prasy robia poszczególne elementy karoserii, ktora to potem w fabryce jest cynkowana czy tam jakos inaczej zabezpieczana.
    Ps i nie stresuj sie tym co pisze. Więcej otwartości na krytyke, bo z tymi ruskimi blachami to pojechałeś po bandzie. I miłego weekendu Ci życze.
    Ostatnio edytowane przez E2200_V12 ; 20-09-2013 o 14:41

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Moja bujna wyobraźnia wygląda tak ze samochód z 2000 roku nie ma żadnej oznaki rdzy pod podłogą bez konserwacji, kosztowało 1/4 tego co Alfa, a Alfy z 2000 roku bez konserwacji pod spodem mają co najmniej rudy nalot, tak więc z pewnością to wina zatkanych kanalików, a blacha jest świetna
    A co do wywodów o Tipo, to tak tak był niedoceniony, ale ZX był niedoceniony przez rynek, też miał plastikową klapę i w odróżnieniu od Tipo w ogóle nie znał pojęcia rdzy, tak wiec te wasze gatki o wyższości Włochów są do bani
    Łap dalej za słówka, a ja czekam na tą odpowiedź i według mnie to ty mało wiesz,a w googlach znaleźć nie możesz, a i co do moich ulepów to czekam na chociażby jedna fotkę Meśka lub Alfy

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar wkamil
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 SW 2.4 JTD Ti '05, 159 SW 2.0 '11
    Postów
    796

    Domyślnie

    A te rdzewiejące ruskie blachy to się tylko w alfach po 2000 roku spotyka, przed 2000 to sam Berlusconi klepał?

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar Mariano1980
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Stąporków, Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 105, 1999,
    Postów
    152

    Domyślnie

    Trudno jest zdemontować tapicerkę w tej części przedniej w okolicy zmiany biegów? Mam małe ognisko w okolicach tylnych foteli oczywiście trzeba to zrobić a nie chcę aby mój mechanik mnie za demontaż kasował, są jakieś reperaturki naprawcze do kupienia? połowa forum na to cierpi więc ktoś może kupował?

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mieszkooo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    56

    Domyślnie

    Czyli po konserwacji najlepiej sprawdzić czy wszystkie kanały są drożne? W razie potrzeby wkrętakiem je udrożnić jak dobrze rozumiem?

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Masz takie półksiężyce nacięte w podłodze i trzeba je odgiąć lekko tak, aby w razie czego woda ściekała.

Podobne wątki

  1. Korozja w 166 ?
    Utworzone przez Masa625 w dziale 166
    Odpowiedzi: 125
    Ostatni post / autor: 08-09-2019, 09:16
  2. [GTV] GTV a korozja
    Utworzone przez Damian w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-10-2017, 17:51
  3. Ale korozja!!!
    Utworzone przez djslavko w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 00:54
  4. KOrozja nadkoli
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 08:09
  5. Korozja
    Utworzone przez Arek 146 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 16:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory