Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Kontrolka poduszki powietrznej

  1. #1
    Gino
    Gość

    Domyślnie Kontrolka poduszki powietrznej

    Temat popularny i wałkowany jednak nie znalazłem odpowiedzi. W trakcie czyszczenia na myjni prawdopodobnie naruszono kable od poduszek pod siedzeniami i po wyjeździe zapaliła się kontrolka airbag. Sprawdzałem łącza i wydaje się wszystko ok , rozłączyłem również i nic nadal się pali kontrolka. Czy błąd trzeba skasować przez kompa czy powinno samo zgasnąć jeśli kable są ok? :shock:

  2. #2
    starnaw
    Gość

    Domyślnie

    hej błąd poduszki trzeba skasować na kompie.... to że kable spowrotem są podpiete nic nie da ja mam to samo... naprawiałem fotel i rozpiołem poduszke kontrolka sie świeci do dziś dnia bo jeszcze nie pojechałem na kompa)) mam program i kabel diagnostyczny ale jakoś nie mogę tego zainstalowac i zrobić samemu... pzdr no chyba ze ktoś zna obejście ale nic takiego nie znalazłem jak tylko ratowanie się kompem....

  3. #3
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    No tak trochę to nieszczęśliwe rozwiązanie za każdym razem jeździć i płacić za skasowanie błędów! Hmm... chociażby wyjęcie fotela wiąże się zapaleniem airbagu bo rozłączą się kable paranoja.A przy okazji czy słyszał ktoś o takim zabiegu jak odłączenie kabli akumulatora następnie zwarcie ich ze sobą na ok 15 sek i ponowne podłączenie. Ponoć to resetuje wszelkie niedomagania? Tak słyszałem od pewnego mech. zrobił tak jak pewna osoba miała problem z obrotami silnika w Fordzie nie można było tego wyregulować a ten zabieg wszystko usunął i auto śmiga jak nowe?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    alfa 156 ts, interfejs VAG KKl za 74 zł z alegro od viakena + darmowy program KWp71 + noteobook zony ( sąsiada, znajomej, kolegi ).

    alfa to nie Ford, jak tak zrobisz na pewno auto wyladuje w ASO.

  5. #5
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    w przypadku poduszek foteli rozłączenie układu powoduje zapalenie kontrolki , ponowne połączenie układu - zgaszenie kontrolki (temat przerabiałem w 156SW z 2000 roku gdy wymieniałem fotele na oryginalne skórzane i w obecnym GT gdy szyłem skórę - w tym drugim wypadku nawet jeździłem kilka dni bez fotela pasażera i po jego włożeniu kontrolka zgasła)

    to że podłączyłeś kostki nie oznacza jeszcze że zamknąłeś obwód - styki mogą być zaśniedziałe , inny opór i centralka odczytuje jako brak podpięcia , radą na wiecznie zapalający się błąd poduszek foteli jest wycięcie kostek i zlutowanie przewodów na stałe , zajmuje to 10 minut i masz spokój 4ever

  6. #6
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc jak znajdę chwilę czasu zajmę się tym

  7. #7
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Czy jazda z zapaloną kontrolką airbagu może grozić niekontrolowanym ich odpaleniem? :shock:

  8. #8
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Nie.

  9. #9
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    To dobrze bo ktoś mnie nastraszył, że może tak się zdarzyć :? dzięki

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR 166 2,4 JTD
    Postów
    175

    Domyślnie

    Witam jezeli pali ci sie kontrolka airbagu to w razie kolizji poduszki w ogole nie zadzialaja tak samo nie zadzialaja napinacze pasow bezpieczenstwa. Tak wiec sie zastanow czy warto ryzykowac.

Podobne wątki

  1. Kontrolka poduszki powietrznej AR 156
    Utworzone przez sigma w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 12:48
  2. Kontrolka od poduszki powietrznej
    Utworzone przez SynapticXX w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 18:34
  3. Kontrolka Poduszki powietrznej
    Utworzone przez KorniXPL w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 22:38
  4. [145] kontrolka poduszki powietrznej
    Utworzone przez lakersfan86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 08:35
  5. Kontrolka Poduszki Powietrznej
    Utworzone przez dropas w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 15:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory