Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [Crosswagon] niedostępne przeguby wału napędowego

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    jaworzno
    Auto
    AR Crosswagon '05 były: 145 1.6 TS 01'; 156 2.0 TS selespeed 99'
    Postów
    85

    Domyślnie [Crosswagon] niedostępne przeguby wału napędowego

    Witam

    czy któryś z kolegów posiadających Crosswagona miał już do czynienia z nadmiernie zużytymi przegubami na wale napędowym? U mnie już są bardzo duże luzy i jest to o tyle denerwujące, że przenoszą się drgania na cały samochód. Mój wał był już w dwóch firmach i orzekli, że o ile nie ma najmniejszego problemu z krzyżakiem, to przeguby są nieosiągalne. Nie są w stanie zdobyć tego podzespołu. Największym problemem jest ilość zębów na wielowypuście, nie można nic dopasować.
    Kieruję więc do Was pytanie, czy ktoś już musiał serwisować ten element i jest w stanie podpowiedzieć gdzie szukać?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Jeżeli firma która się tym zajmuje nie może tego znaleźć, to wygląda że masz tylko 2 wyjścia jeżeli chcesz się pozbyć tych luzów.
    -wymiana wału co jest raczej nieopłacalne
    -wymiana przegubów razem z wieloklinami na coś bardziej standardowego i pasującego do mocowania do skrzyni i mostu.

    Ja miałem problem z wymianą łożyska. Mieli przerobić wał na rozbieralny (wspawanie wieloklinów) za całość z częściami zaśpiewali 1400zł. Na szczęście jak do tej pory przeguby mam w idealnym stanie. A przy okazji wymiany łożyska, wyczyścili i wrzucili nowy smar.


  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Syncro_GT
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    nysa
    Auto
    Crosswagon Q4
    Postów
    22

    Domyślnie

    witam , a czy może te firmy które stwierdziły ze nie ma problemu z krzyżakami wału potrafią wymienić podporę wału ? ... bo moja umarła .... a poszukiwania wału słabo idą ...

    - - - Updated - - -

    witam , a czy może te firmy które stwierdziły ze nie ma problemu z krzyżakami wału potrafią wymienić podporę wału ? ... bo moja umarła .... a poszukiwania wału słabo idą ...
    bo każdy kiedyś marzył o Alfa Romeo ... a tylko odważni realizuja marzenia....

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    solberg jeszcze jedna sprawa.. byłeś w Bielsku w R-Serwis? jak byłem u nich przyjechał gość z Wrocławia ze swoim wałem. Wyglądją na dobrą firmę i znającą się na rzeczy.

    Tobie syncro też ją polecam. Tym bardziej że właśnie z podporą byłem u nich. Zobaczył tylko czy mają taką i nie było problemu z wymianą.


  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    jaworzno
    Auto
    AR Crosswagon '05 były: 145 1.6 TS 01'; 156 2.0 TS selespeed 99'
    Postów
    85

    Domyślnie

    Co do firmy z bielska R-Service znalazłem ją w piątek wieczorem i niestety możliwy kontakt dopiero jutro ze względu na godziny pracy. Jestem optymistycznie nastawiony do tej firmy bo informują na stronie, że mają autoryzowane przedstawicielstwo producenta tychże przegubów. Może więc u nich coś uda się zdziałać.

    Syncro, chłop z Mysłowic (firma Welte Cardan Serivce, jakaś europejska ponoć) stwierdził, że ma już opanowaną wymianę podpory, ale nie pytałem o koszty. Jak byłem pierwszy raz w maju nie miał o tym zielonego pojęcia, ale mówi, że od maja zrobił już 6 sztuk i ten element nie stanowi problemu.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT Sportiva QV
    Postów
    147

    Domyślnie

    Witam. Czy firma R-Service opanowała problem? minęło sporo czasu. Jak wygląda obecnie możliwość serwisu/naprawy wału, podpór itp.? Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Podpora wału napędowego Crosswagon
    Utworzone przez Jack3516 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 12:29
  2. Przeguby zewnętrzne do q4 Crosswagon
    Utworzone przez Złoty w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 13:30
  3. [159] Wymiana podpory wału napędowego 159 3.2 JTS.
    Utworzone przez pieczen1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 11:17
  4. [CROSSWAGON] Zawiszenie zespołu napędowego
    Utworzone przez diodak w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 06:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory