Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Lozysko przod numer SKF

  1. #1
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie Lozysko przod numer SKF

    Czesc

    Chodzi o lozysko przod w moim AR.
    Nie rozbieralem jeszcze tego rodzaju lozyska i mam pytania:

    Czy lozysko jest wyjmowane z tej "piasty" z czterema otworami?
    Jak tak to jaki jest numerek lozyska?

    Zczytalem,ze to jest np. SNR XBGB 40600,ale podaja to jako caly komplet, wiec wnioskuje, ze ta calosc przykrecana na cztery imbusy to lozysko?

    Hmm

  2. #2
    indorek1
    Gość

    Domyślnie

    tak jest to całość ostatnio wymieniałem za jakieś 260 zł na allegro z wysyłką i chyba taniej nie znajdziesz.
    co do wymiany to nie jest bardzo skomplikowane trzeba odkręcić zwrotnice zanieść do warsztatu z prasą oni zamienią łożyska i można montować

  3. #3
    marcinnn73
    Gość

    Domyślnie

    tak 260 to bardzo dobra cena za to lozysko pod warunkiem ze jest to SKF lub SNR to jest cena hurtowa za takie sklepy kupuja

    ---------- Post dodany o godzinie 18:32 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:31 ----------

    i oczywiscie to jest calosc przykrecana na 4 sruby

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974


  5. #5
    marcinnn73
    Gość

    Domyślnie piasta

    powiedz gdzie ci tu pisze SNR ??

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinnn73 Zobacz post
    powiedz gdzie ci tu pisze SNR ??
    Na łożysku.. :/


  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Na łożysku.. :/


    niektorzy nie dowidza moze

  8. #8
    marekkijonka
    Gość

    Domyślnie

    Witam... czy wymieniał może już ktoś sam łożysko koła przedniego(komplecik piasty z łożyskiem)? Zdejmuje koło, potem tarczę z klockami, odkręcam śrubę od przegubu no i dalej jest ta piasta z łożyskiem. Czy schodzi ona teraz lekko i samemu dam rade czy jakieś dodatkowe zabiegi są niezbędne. Aha na jaki moment potem przykręcić piastę(cztery śruby) i śrubę przegubu. Drugie pytanie: Czy polecacie to łożysko http://allegro.pl/lozysko-alfa-przod...611071442.html czy lepiej SKF. Gościu pisze że to oryginał na pierwszy montaż... Pozdrawiam

  9. #9
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem dokładnie jak w Alfie Ale myślę że opis będzie bardzo podobny
    Rozbijasz zabezpieczenia z nakrętki przegubu (masz dwa rowki na przegubie, na których powinna być zaklepana nakrętka przegubu), popuszczasz o jeden lub dwa obroty nakrętkę przegubu. Zdejmujesz koło, odkręcasz zacisk, tarczę, następnie popuszczasz śruby od amorka, końcówki drążka i wahacza dolnego. Śruby popuszczone? Więc następnie rozkręcasz od góry mocowanie amortyzatora ze zwrotnicą, drążek kierowniczy (który czasem ciężko wychodzi ) oraz sworzeń wahacza dolnego (również łatwo skóry nie sprzeda ).
    Pamiętaj o demontażu czujnika ABS (o ile jest we zwrotnicy ). Kostki połączeniowe w fiacie są koloru białego, jedna obok skrzynki bezpiecznikowej pod maską, druga nie pamiętam ale też gdzieś na drodzi (jedna - czyli prawa, druga czy lewa strona ).

    Wymiany łożyska z piastą nie polecam - drogo wychodzi, lepiej przetłoczyć łożysko na prasie (koszt około 20-30pln).
    Śrubę przegubu zawsze dokręcam na przedłużeniu około 75cm (stary klucz dynamomentryczny, zaspawany
    Co do piasty to polecam dokręcić do oporu + jakieś 1/4 obrotu do maksa.

    SKF idzie na pierwszy montaż, lepiej założyć SNR bo tańszy a równie dobry

    Ja zazwyczaj zakładam łożyska SNR, a trochę już samochodów mi przez ręce przeszło

    Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem

Podobne wątki

  1. lozysko
    Utworzone przez teky w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2009, 11:31
  2. [156] wymiana wachaczy przod-dol i gum stabilizatora przod
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 07:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory