Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: blokujący się pedał hamulca

  1. #1
    tomek156jtd
    Gość

    Domyślnie blokujący się pedał hamulca

    witam
    W moim autku po niepotrzebnym czyszczeniu cylinderka koła tylnego (przyczyna : zapieczone linki hamulca ręcznego- wymieniłem) i odpowietrzeniu układu hamulcowego pojawil się problem z blokującym się pedałem hamulca. Początkowo występował sporadycznie, spróbowałem odpowietrzyć układ hamulcowy i problem pojawiał się częściej. Podczas dojeżdżania do skrzyżowań i próby hamowania po pierwszym naciśnięciu hamulca wszystko było ok ale gdy próbowałem dohamowywać to pedał robił się twardy jakby coś blokowało, skuteczność hamowania bardzo słaba - samochód zwalniał bardzo wolno. Przy próbie wielokrotnego naciskania na hamulec i przytrzymywaniu go puszczało i pedał hamulca schodzil głębiej. Po kolejnym odpowietrzeniu całości problem pojawił się częściej... Pojechałem z tym do serwisu. Ich diagnoza: uszkodzone servo bo słychać jak syczy. Po zamówieniu i wymianie serva dzwonią i mówią, że w układzie pneumatycznym jest dobrze ale blokują sie koła. Dalsza diagnoza albo pompa hamulcowa, w najgorszym wypadku pompa ABS. Po ponad 3 tygodniach odbieram auto. Wymieniono servo 1400 zł., przewód elastyczny przedniego lewego koła i jedną rurke hamulcową, ponieważ mechanik uznał, iż jest obkręcona i może cieknąć na gwincie. Cały koszt naprawy to 2000 zł.

    Jazda próbna po odbiorze: stwierdzam, że pedał jest za miękki i wpada za głęboko podczas hamowania (prawie do końca). Informuje o tym serwisanta, przyznaje mi racje ale mówi, że sprawdzał w innym samochodzie kolegi i też tak jest, i sugeruje bym przejechał za jakieś 5000 km. bo sam jest ciekaw co będzie dalej. Według mnie źle odpowietrzono układ i jest powietrze w układzie lub źle spasowano pompe hamulcową z servem.

    Proszę Was o poradę czy wymiana serva w tym przypadku była konieczna? Moim zdaniem naciągnięto mnie na koszta a przyczyną wyżej opisanego problemu było tylko wewnętrzne rozwarstwienie się przewodu, który zresztą wymieniono. Czy mieliście podobny problem z układme hamulcowym i ewentualnie jak domagać się zwrotu kosztów niepotrzebnie wymienionego serva?

    Pozdrawiam wytrwałych alfaholików

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Miałem identyczną sytuację tęż cylinderek tylnego koła, też odpowietrzanie i dębowy (czasami) pedał hamulca. Ponowne parokrotne odpowietrzanie nic nie pomogło. Ja postawiłem na Vacu i kupiłem, wymieniłem i jest super.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    pewnie pompa vacuum padła albo masz gdzieś nieszczelność w układzie podciśnienia. Pedał może zrobić się twardy po kilkukrotnym naciśnieciu hamulca jeden raz po drugim. Normalne jest także to, że pedał wpada w podłogę jak się go długo i mocno naciska. Moim zdaniem Cię naciągnęli i jeszcze coś popsuli - hamulec w alfie powinien chwytać prawie od razu po naciśnięciu.

  4. #4
    tomek156jtd
    Gość

    Domyślnie

    oddałem auto ponownie do serwisu.jeszcze raz odpowietrzali i nie pomogło,teraz będą reklamować serwo to co założyli tak by dostać serwo razem z pompą w komplecie.normalnie porażka, dobrze że chociaż dają auto zastępcze.

  5. #5
    tomek156jtd
    Gość

    Domyślnie

    odebrałem auto. mówią że wymienili jeszcze raz serwo. co tu zrobić bo oni twierdzą ze musieli wymienic serwo

  6. #6
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem jaja z hamulcami. U mnie hamowało za mocno(po pewnym czasie hamulce same sie zaciskały). Okazało się że w serwie jest regulacja (taki bolec co naciska na pompe hamulcową). Bo jego wkręceniu było ok. Jak jest za mocno wkręcony to pedał chodzi do końca. Żeby to wyregulować trzeba ściągnąć pompę hamulcową (mi sie udało bez odkręcania przewodów, potem wcisnąć i zablokować pedał hamulca tak żeby bolec wysunął się i potem go wyregulować.

    Myślę że u Ciebie było uszkodzone serwo na początku (też mi sie uszkodziło jak próbowałem coś robić przy zaciskach hamulcowych). Potem wstawili Ci nowe serwo ale nie wyregulowali.
    Ostatnio edytowane przez Keeperek ; 21-04-2011 o 15:58

  7. #7
    tomek156jtd
    Gość

    Domyślnie

    może i rzeczywiście serwo nawaliło.wkońcu wymienili drugi raz na nowe(tak mówili) algo wyregulowali bo teraz hamulec bierze wysoko i od razu tylko jakby serwo słabo wspomagało ale już im nie dam do poprawy.przy tej wymianie coś nagrzebali bo tempomat mi się nie załącza.mają mi to zrobic ale juz im powiedziałem że auta nie zostawie bo niszczą (choćby popękana lotka przy lefrektorze ,pewnie kolanem mechanik docisnął, a oni nie chcą się przyznać. uwarzajcie na serwisy i radzę wam unikać szczególnie tego w poznaniu -antoninku na ul. gorzysława. mechanik który zajmował się moim aute był zastępca kierownikiem serwisu i miał tytuł: mistrz tylko napewno nie w naprawianiu auta.

  8. #8
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli nie działa Ci tempomat to pewnie wyłącznik nad pedałem hamulca lub sprzęgła szwankuje. Zerknij nad pedał , trzba wyszukać taki guzik (obracając całość da się wyciągnąć). Guzik ten sie reguluje (trzeba mocno wcisnąć lub wyciągnąć plastikowy bolec). U mnie bylo to samo po zabawie z hamulcami. (światła hamowania świeciły się non stop i nie działał tempomat).

  9. #9
    tomek156jtd
    Gość

    Domyślnie

    witam.sprawdzałem czujniki przy pedałach i okazał się ze ten na sprzęgle jest pęknięty,bolec regulujący złamany i widać że był rozbierany bo był klejony.pojechałem z tym do serwisu wcześniej dzwoniłem do dyrekcji i wymienili mi na nowy, a także podłaczyli pod komp bo sięnie załączał i teraz jest ok

    ---------- Post added at 10:54 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

    oczywiście nic nie płaciłem bo przed naprawą hamulcy było wszystko dobrze z tempomatem więć wzieli to na swój koszt

Podobne wątki

  1. miękki pedał hamulca
    Utworzone przez karolmaj w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 08:40
  2. Blokujący się pedał sprzęgła JTD
    Utworzone przez Sam07 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 12:09
  3. [145] Pedał hamulca
    Utworzone przez nenetom w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 11:34
  4. dziwny pedał hamulca
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 21:27
  5. [155] Twardy pedał hamulca
    Utworzone przez Gwiazdor w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory