Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Bicie kół na kierownicy po wymianie kół

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ManiekMx3
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    139

    Domyślnie Bicie kół na kierownicy po wymianie kół

    Witam.2 tygodnie temu wymieniałem koła przed wymianą byłem jeszcze na sprawdzeniu zawieszenia lekki luz na górnym wahaczu reszta wszystko ok diagnosta mi powiedział żebym jeszcze wahacza nie wymieniał można spokojnie poczekać. Wymieniłem opony na zimowe 195/65/15 letnie miałem 185/65/15 i po wymianie opon czuć lekkie picie przy lekkim skręceniu kierownicą. Wróciłem do zakładu koła wyważyli jeszcze raz okazało się że na jednym kole było o 15 g za dużo na drugim o 5 . Koła założyli ale to lekkie bicie dalej jest przed wymianą opon tego nie było. Jak myślicie co to może być koła dalej są źle wyważone czy może coś z oponami ? Czuć to przy niższych prędkościach , powyżej 70 nic nie czuć.
    Ostatnio edytowane przez ManiekMx3 ; 10-11-2013 o 20:38

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wador
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD CF2
    Postów
    252

    Domyślnie

    posprawdzaj opony czy niema gdzieś wybrzuszenia ,bulwy a najlepiej przełożyć inne koła albo zamienić tył z przodem i zobaczyć czy dalej jest problem

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał wador Zobacz post
    posprawdzaj opony czy niema gdzieś wybrzuszenia ,bulwy a najlepiej przełożyć inne koła albo zamienić tył z przodem i zobaczyć czy dalej jest problem
    Dobrze pisze zamień koła na osiach, raczej bulwa.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    BMW E46 330i
    Postów
    220

    Domyślnie

    Pojedź na serwis gdzie mają wyważarkę z tzw "testem drogowym" np Hunter z serii GSP 9700 - rolka dociskająca oponę i będzie jasne czy opona do D, czy felga lekko krzywa czy co się dzieje. Koszt niewiele większy od klasycznego wyważania a sytuacja jest jasna, czasami wystarczy doważyć zachowanie opony pod obciążeniem a nie "na pusto" i jest ok.
    P.S. 195/65/r15 nie są wymienione na liście opon które można stosować przy 156, stosuje się 185/65 lub 205/60 (piszę o zaleceniach producenta), 195/65 mają większy obwód/średnicę felga+opona nawet niż oryginalne 17.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ManiekMx3
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    139

    Domyślnie

    przełoże tył na przód i zobacze . Jajca na oponie nie ma bo by bicie było cały czas ono jest tylko przy małym ruchu kierownicą lekko w prawo albo lekko w lewo nawet nie ćwierć obrotu. Dam najlepiej jeszcze wszystkie koła do wyważenia

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie

    Wyważanie wyważeniem, ale może zbieżność i geometrię trzeba by było sprawdzić?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    jesteś pierwszą osobą od której słysze że zmienia opony na zime na szersze, ale to tak poza tematem.

    Jeżeli chodzi o bicie na kierownicy, to u ciebie na 90% problem w oponie. Może być bąbel, ale raczej będzie spłaszczona od złego składowania. Używane masz czy nówki kupiłeś?


  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał ManiekMx3 Zobacz post
    przełoże tył na przód i zobacze . Jajca na oponie nie ma bo by bicie było cały czas ono jest tylko przy małym ruchu kierownicą lekko w prawo albo lekko w lewo nawet nie ćwierć obrotu. Dam najlepiej jeszcze wszystkie koła do wyważenia
    Przełożenie kół dobry pomysł.
    Ale stawiam na luzy w zawieszeniu .
    Miałem podobnie przy wybitych górnych wahaczach.
    Moja Bella

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ManiekMx3
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS
    Postów
    139

    Domyślnie

    Zbierzność jest zrobiona . Najpierw byłem sprawdzić zawieszenie,później zmieniłem opony i ustawiłem zbierzność tzn poprawiłem bo miałem spier*** i teraz jest ustawiona idealne. Co do opon to są to opony które wziąłem od ojca z Megana II. Jak ja kupiłem 2 lata temu to była tez na zimówkach 195 tylko że na 60. Pojade we wtorek przełożyć tył na przód i zobaczymy niech tez je jeszcze raz wyważą. Co do zawieszenia to wszystko było ok sprawdzane w stacji diagnostycznej jedynie tuleje lewego górnego wahacza mają lekki luz ale diagnosta powiedział mi żeby jeszcze tego nie wymieniać można poczekać spokojnie. Te lekkie drgania ustają przy prędkości 70 km/h i w górę .

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Myfavor
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    15

    Domyślnie

    U mnie było podobnie tyle ze ja mam alufelgi, winowajca - pierscienie centrujące. Kierownica drgała do 60 km/h.

    Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Podobne wątki

  1. Wyjące hamulce po wymianie kół i bicie przy skręcie
    Utworzone przez Luktoja w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 11:50
  2. [159] bicie na kierownicy
    Utworzone przez grzechu7 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 21:09
  3. Bicie na kierownicy po odjęciu gazu
    Utworzone przez piter_alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 18:58
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 21:38
  5. Wibracje, drgania, bicie na kierownicy-odpowiedź
    Utworzone przez czesany w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 13:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory