Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Cisnienie oleju

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    alfa 156 sw jtdm 140
    Postów
    52

    Domyślnie

    No nic, trzeba bedzie zmierzyc to nieszczesne cisnienie i sie okaze co dale....dziwi mnie tylko to ze wszystko chodzi poprawnie. tzn nie ubywa oleju, silnik nie kopci ladnie pracuje cichutko itd przespieszenie ma i ogolnie wszystko jest w normie. Mialem przed chwila troche czasu i przyjrzalem sie sprawie i jedna rzecz mnie troszke meczy. Jak silnik sobie pracuje spokojnie na wolnych obrotach to czasami choc nie zawsze slychac jakby z dolu silnika takie dziwne odglosy....po dodaniu gazu zanikaja i powracaja przy nizszych obrotach tj. 1500-1000 i przy powiedzmy 750-850 czasem ten dzwiek powraca. Brzmi on tak, jakby lancuch sie naciagal, cos w tym rodzaju. Oczywiscie to tylko moje prywatne spostrzeżenie. przy obrotach powyzej 1000 nigdy ich nie ma i wystepuje tylko przy nabieraniu/spadaniu obrotow w zakresie 1000-1500. Moze to pompa oleju? podobno jest tam jakis lancuch ktore ewentualnei mzoe byc przyczyna? A filtr oleju mam UFI takze chyba odpowiedniej jakosci do wloskich auteczek. Na wolncyh obrotach brzmi to jak "cyk cy cyk" zgodnie z obrotami silnika. Ale zaznaczam ze wtey i tylko wtedy. podczas jazdy tego nie ma

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol0910 Zobacz post
    Olej ma okolo 10 tysiecy pelen syntetyk 5w30 total ecs (cos tam co tam)......
    Jeszcze jedno olej zalecany do tego silnika to pełny syntetyk 5W40 dedykowany do diesla (czyli API: CF, a nie SM/CF)
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    alfa 156 sw jtdm 140
    Postów
    52

    Domyślnie

    Tak więc na taki tez zmienie po czym zmierze ciśnienie. Nie wiecie koledzy co moze oznaczac wyzej opisane przeze mnei zjawisko ?

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar lukash
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v 2006/AR 156 FL 1.9 JTD 8v 2003
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol0910 Zobacz post
    dziwi mnie tylko to ze wszystko chodzi poprawnie. tzn nie ubywa oleju, silnik nie kopci ladnie pracuje cichutko itd przespieszenie ma i ogolnie wszystko jest w normie.
    Po własnych doświadczeniach powiem Ci że mnie to w ogóle nie dziwi. U mnie było to samo.


    Mialem przed chwila troche czasu i przyjrzalem sie sprawie i jedna rzecz mnie troszke meczy. Jak silnik sobie pracuje spokojnie na wolnych obrotach to czasami choc nie zawsze slychac jakby z dolu silnika takie dziwne odglosy....po dodaniu gazu zanikaja i powracaja przy nizszych obrotach tj. 1500-1000 i przy powiedzmy 750-850 czasem ten dzwiek powraca. Brzmi on tak, jakby lancuch sie naciagal, cos w tym rodzaju. Oczywiscie to tylko moje prywatne spostrzeżenie. przy obrotach powyzej 1000 nigdy ich nie ma i wystepuje tylko przy nabieraniu/spadaniu obrotow w zakresie 1000-1500.
    Znowu powiem że miałem to samo... niestety oznaczało to padniętą turbinę ... spowodowało to niskie ciśnienie oleju.

    Moze to pompa oleju? podobno jest tam jakis lancuch ktore ewentualnei mzoe byc przyczyna?
    Nie wiem czy dobrze mówię, ale u Ciebie chyba nie ma łańcucha. Łańcuch przy pompie oleju jest w 2.4, w 1.9 8v łańcucha nie ma, natomiast nie wiem jak to wygląda z 16v.



    Niestety chyba trzeba się będzie przyjrzeć panewkom.
    Ostatnio edytowane przez lukash ; 17-11-2013 o 15:55



    Jest:
    - Alfa Romeo 159 1.9 JTD 150 KM 2006 r

    Była:
    - Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM 2003 r
    - Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM 2001 r

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    alfa 156 sw jtdm 140
    Postów
    52

    Domyślnie

    Remont silnika raczej nie ma racji bytu w dzisiejszych czasach Taniej wychodzi zrobic swap silnika, nawet 2,4 jtdm jezeli takowy znalazby sie w razsadnej cenie i stanie rzecz jasna. Nie wiem tylko czy skrzynia i poloski by podeszly. w 2,4 jtdm tez jest 6 biegowa skrzynia, nie wiem tylko czy pasuje do 1,9 i czy jest mozliwe. W kazdym razie remont razczej jest nieuzasadniony ekonomicznie, ale dzieki za spostrzezenia

    - - - Updated - - -

    Chyba ze samo turbo jest zepsute bez panewek, no ale jezeli wiekszosc wskazuje na panewki no to sprawa wydaje sie byc rozwiazana

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Czytam post za postem i aż mi się włos jeży na głowie... Całkowity brak elementarnej wiedzy o ciśnieniu oleju w silniku i zmienności tego ciśnienia pod wpływem czynników...
    Kontrolka ciśnienia oleju to nie jest byle jaka od spalonej żarówki... Tego się nie bagatelizuje
    To że gaśnie na obrotach świadczy raczej o tym, że czujnik działa prawidłowo.
    A zależność jest prosta. Zimny silnik -> zimny olej -> gęsty olej -> wysokie ciśnienie oleju -> kontrolka gaśnie
    Silnik się rozgrzewa, olej robi się bardziej gorący, a przez to bardziej płynny -> ciśnienie maleje
    Zwiększysz obroty silnika -> zwiększysz ciśnienie oleju, ale co z tego, skoro zamiast oleju masz wodę?
    W jtd 16v kontrolka zapali się tylko na biegu jałowym i na solidnie rozgrzanym oleju (no ale teraz za oknem przecież raptem kilka stopni, a poza tym, jtd 16v ma chłodnice oleju), wtedy gdy ciśnienie spadnie solidnie poniżej 1,0bar

    Zwiększając wtedy obroty tylko przyśpieszasz zużycie silnika. Kategoryczny zakaz jazdy! O ile już nie jest za późno...

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    alfa 156 sw jtdm 140
    Postów
    52

    Domyślnie

    Wybacz za "brak wiedzy" ale mniemam, ze kazdy wie, ze konrolka oleju/ cisnienia oleju czy jak to sobie nazwiesz nie zapala sie od tak sobie TAKZE...Szanowny Kolego cuoreventi gdybys odrobine pomyslal swoja nadludzka inteligencja, to bys wywnioskował jedna zasadnicza rzecz....czy autko idzie do remontu tudzież naprawy danego elementu/elementów czy do zyda!!!
    I wszystko jasne Dziwi mnie tylko FAKT ze autko ma 185 tys przebiegu udokumentowanego, pewnego przebiegu i idzie do do ZYDA lub na zlom? zwlaszca 1.9 JTDM? Dziwne....ale Fakt pozostaje faktem ze słychać od dolu silnika niepokojace dziwieki ktore nawet dla mnie ( doswiadczonego amatora ze tak to nazwe) zdaja sie byc jednoznaczne? Hmmm pozostaje mi jedynei zatwierdzic NIEZNISZCZALNOSC JTDm badz nie (M)

    - - - Updated - - -

    Takze jednym slowem..bedac obiektywnym to trzeba zajrzec do konkurencji np francuskiej ktora posiada silniki wytrzymujące wieksze przebiegi, a zwlaszcza powyzej 185 tysiecy. Kilka samochodow przerobilem ale nigdy nie zdarzyal mi sie taka wtopa jak teraz ku mojemu zaskoczeniu. Takze francuskie silniki F3P itp sa nie do porownania mimo ze benzynowe

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Witam!PANOWIE nie ma co przekomarzać się o tym i o owym.Pierwsza podstawowa sprawa:pomiar ciśnienia czujnikiem zegarowym to sprawa podstawowa.Pozwoli wykluczyć usterkę czujnika(a takie się zdarzają).Jeśli czujnik jest ok. to dopiero można dyskutować o powodach spadku ciśnienia oleju.Nie ma tu też znaczenia wskazywany przebieg,rocznik,czy typ silnika i to czy jest to francuz czy chińczyk.Nigdy nie wiemy co ktoś kombinował przy naszym silniku i jak go obsługiwał jeśli nie mamy auta od nowości.Pozdrawiam Tomasz
    P.S Oczywiście do czasu pomiaru tak jak napisał kolega powyżej ZAKAZ RUCHU

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    alfa 156 sw jtdm 140
    Postów
    52

    Domyślnie

    OTOZ: na 99% czujnik cisnienia oleju, ten co jest za miska olejowa. Wymieniajac olej zauwazylem ze jest tam odwalona niezla żeźba z kabelkami (poizolowane tasma itd) i czesto gesto nie swieci mi sie kontrolka oleju na zaplonie co ustaje z niewiadomych przyczyn i zapala sie i gasnie we wlasciwych momentach, takze mozna z duza doza prawdopodobienstwa stwierdzic ze to jest przyczyna calego zamieszania. Zmienilem olej na doradzony 5w40 co tez polepszy prace silnika. Klarowniej chodzi sam z siebie ale to tez zasluga ze olej jest swiezy. Temat mozna chyba uznac za zamkniety. Dzieki za wszelka pomoc i wskazowki. Pozdrawiam

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    alfa 156 sw jtdm 140
    Postów
    52

    Domyślnie

    Gwoli ścisłości. Diagnoza: po ściągnięciu miski olejowej widać było, że rurka od smoka doslownie wisiała, tzn nie byla odpowiednio przymocowana przez co przy wyższej temp oleju nie byla w stanei pociagnac go w odpowiedniej ilosci i cisnieniu do silnika. Dla swietego spokoju wymienilem tez czujnik i nawet w najwyzszych mozliwych wariantach temperatury kontrolka ani mrugnie i wartosc cisnienia pozostaje przynajmniej w normie.

Podobne wątki

  1. Cisnienie oleju
    Utworzone przez lemione w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 06:34
  2. Cisnienie oleju w silnikach 156
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-06-2010, 19:24
  3. [155] Cisnienie oleju
    Utworzone przez byniek11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 20:51
  4. Cisnienie oleju
    Utworzone przez kawonczyk2312 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 17:57
  5. 155 Cisnienie oleju
    Utworzone przez FlaY w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 21:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory