Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: AR 1.9JTD 105KM+wysokie ciśnienie paliwa+odpalanie autka

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie AR 1.9JTD 105KM+wysokie ciśnienie paliwa+odpalanie - SOLVED!

    Witam

    I zaś kolejny problem z autkiem, a w zasadzie kilka problemów :/

    Po pierwsze: słabo odpala, z rana trzeba kilku, kilkunastu obrotów wału aby silnik odpalił (ok. 3-4 sekundy kręcenia rozrusznikiem). Nie ma mrozów, temperatury u nas ok. 3-4st C. Zauważyłem chyba problem z grzaniem świec, mianowicie kontrolka świec po przekręceniu kluczyka świeci się dosłownie ok. 1s może ciutke dłużej, słychać jakby działał przekaźnik świec ale np. po wentylatorze nie słychać aby spadło napięcie podczas grzania świec. Podłączyłem pod kompa i standardowo błąd EGR (zaślepiony) i błąd czujnika doładowania (do czyszczenia). Sprawdziłem także temperaturę otwarcia termostatu i mam go do wymiany, bo otwiera już przy 75st C i tak dumam, czy czujnik temperatury w termostacie ma jakiś wpływ na załączanie świec żarowych podczas odpalania, bo wyczytałem, że one zaczynają grzać poniżej jakieś temperatury?

    Po drugie: podczas gwałtownego przyśpieszania i z pedałem w podłodze silnik ostatnio mi przy obrotach ok. 3800 szarpnął jakby mu odcięto paliwo i zszedł z obrotów, nie zgasł. Po tym zrobiłem trasę ok 800km i bez problemu, większość autostradami naszymi kochanymi. Wczoraj zauważyłem, że znów w okolicach 3500 obr. jakby zamulił silnik, na moment stracił moc, ale dosłownie na moment, potem już jechał normalnie. Dzisiaj wracałem z pracy, spod świateł depnąłem co by przekonać się czy nadal jakiś problem jest i przy 3800 szarpnął, silnik zgasł, zjechałem na pobocze, odpalił bez problemu. Wróciłem do domu, podpiąłem pod kompa i poza błędem EGR nowy błąd: Czujnik ciśnienia paliwa - za wysoki sygnał. Wybrałem się na wycieczkę z podłączonym FESem i zrobiłem pomiar ciśnienia na listwie CR, wykres poniżej (niestety w funkcji czasu, jakoś nie przyszło mi do głowy aby tam dorzucić obroty). Jak dla mnie, z tego co wyczytałem w necie, to za wysokie ciśnienie oznacza problem z regulatorem ciśnienia paliwa, a jak za niskie to problem z wtryskiwaczami - lejący wtrysk, dobrze rozumuję? 2 lata temu regulator był czyszczony na zasadzie wywalenia sitka które tam się znajduje i teraz dumam czy jest sens go czyścić czy od razu kupować nowy i czy w ogóle w tym problem leży?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez tytułu.JPG
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	76.3 KB
ID:	114397  
    Ostatnio edytowane przez Lukas-182 ; 01-12-2013 o 14:30

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    156
    Postów
    11

    Domyślnie

    u mnie regulator byl powodem zbyt niskiego cisnienia i auto nie odpalalo, po wymianie regulatora zagadal

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    No to nijak to się trzyma do tego co wyczytałem na necie, że wysokie ciśnienie to regulator, niskie że wtryski. Widać, na necie każdy pisze to co uważa za stosowne Od razu wymieniałeś czy wcześniej czyściłeś?

    ------------------------
    UPDATE

    Wymieniłem regulator ciśnienia paliwa w pompie wtryskowej i auto gada jak za dawnych dobrych czasów Odpala od strzała - szarpań przy wysokich obrotach także brak Koszt nowego regulatora BOSCHa 317zł.

    Po wymianie termostatu także kontrolka świec zaczęła jakby dłużej świecić i nie wiem czy to z powodu niższej temperatury na zewnątrz czy też nowy czujnik temperatury w termostacie, ale jest lepiej. Silnik wg. FESa trzyma temperaturę ok. 88st . Kupiłem termostat VERNET'a wraz z czujnikiem temperatury.
    Ostatnio edytowane przez Lukas-182 ; 01-12-2013 o 14:29 Powód: Aktualizacja

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar misiek718
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    strzelno
    Auto
    alfa romeo 156 1.9JTD 1998r
    Postów
    291

    Domyślnie

    Regulator jest odpowiedzialny za niskie i wysokie cisnienie pompe CR mam jak ktos by potrzebowal w 100%sprawna i felgi 17cali tanio tez sprzedam i fajnie ze problem rozwiazales

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-08-2017, 12:26
  2. [Brera] 2.4 JTDm- zbyt wysokie ciśnienie oleju
    Utworzone przez Exocet w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 21:44
  3. klima się nie włącza. wysokie ciśnienie w układzie.
    Utworzone przez Artursdz w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 15:47
  4. ciśnienie doładowania CF2 105km
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 16:01
  5. [146] Za wysokie ciśnienie w cylindrach
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 18:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory