Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: [156] odmrażanie - regulacja z panelu sterowania

  1. #1
    bmw535i89
    Gość

    Domyślnie [156] odmrażanie - regulacja z panelu sterowania

    Mam taki problem ze po przełaczeniu na ostatnia pozycje czyli odmrazanie nie wlacza sie wentylator tylko wlacza sie klima i ogrzewanie tylnej szyby. Na innych biegach w tym tez na 4 wentylator chodzi. W czym moze byc problem? Mam naprawiany rezystor dmuchawy(wymienione dwa mosfety) czy to moze byc od tego czy to inny problem?. Notabene juz drugi raz naprawiam rezystor dmuchawy

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Kolego problem możesz mieć własnie w rezystorze
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #3
    bmw535i89
    Gość

    Domyślnie

    A ktos mial podobny problem? czy to na pewno od rezystora? Bo wszystkie biegi auto, 1,2,3,4 dzialaja tylko na odmrazaniu nie wlacza sie wentylator na pewno rano nie wiem jak po nagrzaniu ale chyba tez nie.

  4. #4
    RUDA
    Gość

    Domyślnie

    w pozycji na odmrazaniu wetylator zalacza sie dopiero po jakims czasie - jak dlugim - to zalezy jak mocno jest zimno - u mnie po ok. 5 min czasem szybciej.

  5. #5
    bmw535i89
    Gość

    Domyślnie

    czy to nie jest bez sensu? wsiadam do samochodu i wlaczam odmrazanie zeby go odmrozic czyli na zimnym

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar mar3kos
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Somonino
    Postów
    9

    Domyślnie

    ...wyobraź sobie sytuacje ze jak masz zimny silnik to on sam od siebie nie będzie dmuchał odrazu cieplym powietrzem (no chyba ze masz Webasto) podejrzewam ze właczając tzw. rozmrażanie zamykaja sie na chwile wszystkie nawiewy po to by szybciej nagrzał sie silnik a dopiero wtedy czyli jak mój przedmówca wspomniał czasami nawet po 5 minutach w zależnosci od tego jak jest na zewnątrz, stopniowo zaczyna dmuchać, a włączanie sie ogrzewania tylnej szyby i dodatkowo klimatyzacji to standard, bo jesli tylko odpali spręzarka od klimy to ona pomoże w odparowaniu szyb, a grzana szybka zrobi ci widocznosc do tyłu.

    To jest moje spostrzeżenie na tą sytuacje.
    dużo częsci do AR 156 sedan - SPRZEDAM TANIO!!!

  7. #7
    RUDA
    Gość

    Domyślnie

    nie nerwuj sia = zlosc pieknosci szkodzi odmraza sie nawet nie dmuchajac lodowatym powietrzem. Nie jest to bez sensu - w tej chwili sie nawet nad tym nie zastanawiam - pamietam jak kiedys byl w domu w czasie budowy polonez i wytyczne meza, zeby pamietac ze auto nadmuchy szybciej sie rozgrzewaja jak ida na najnizszych i najzimniejszych :shock: kiedys dla zabawy mierzylismy czas w miedzy czasie nawalajac sie sniezkami i lepiac balwana - swietny patent na pozbycie sia nadmiaru sniegu z podjazdu - na tym zimnym poldzio potrzebowal ok 16 minut na rozgrzanie sie a na goracym 22 minuty - zreszta aby szybko rozmrozic mieso wrzucasz je do zimnej wody a nie goracej

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar mar3kos
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Somonino
    Postów
    9

    Domyślnie

    RUDA jest Ok ja sie nie denerwuje, a mój punkt widzenia tej sprawy jest dokładnie taki jak Twój i dlatego pewnie przez chwile wentylator wogóle nie pracuje. Musi troszeczkę się rozgrzać i wtedy dopiero zaczyna dmuchać najpierw na 1 biegu, potem na 2 itd itd :wink:
    dużo częsci do AR 156 sedan - SPRZEDAM TANIO!!!

  9. #9
    qualin
    Gość

    Domyślnie

    ale to jest przeciez max odparowanie szyb a nie odmrazanie
    a klima wlacza sie wtedy po to zeby osuszyc powietrze lecace na szybe, efektem czego jest szybsze odparowanie szyby.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Moim zdaniem to rezystor. MI tez cos takiego sie zdarzylo ze 2 - 3 razy. Krece na pozycje 5 a tu nic. Tzn wlaczyla sie klima i grzanie tylnej szyby a dmuchawa cisza. Przelaczylem pare razy w lewo i prawo pokretlem (sily nawiewu) i za drugim czy trzecim razem zatrybilo.
    Tak wiec nie ma tutaj na pewno zadnego mechanizmu ktory celowo tak robi. Dmuchawa na 5 pozycji ma sie wlaczyc (notabene na MAX) zawsze przy kazdej temperaturze i koniec.

Podobne wątki

  1. Odnowa panelu sterowania szyb.
    Utworzone przez arturd4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 05-05-2018, 08:04
  2. [159] Wyświetlacz panelu sterowania nawiewem...
    Utworzone przez elgritone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 17:52
  3. [MiTo] podświetlenie panelu sterowania nawiewem
    Utworzone przez Kali_33 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 21:24
  4. Zmiana panelu sterowania nawiewem AR 156 FL
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 21:01
  5. [155] Demontaż panelu sterowania nawiewem
    Utworzone przez rrybski22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 16:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory