Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Probem z hamulcami. Prosze o pomoc.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie Probem z hamulcami. Prosze o pomoc.

    Witam. Mam swoją 156 od miesiąca u mechanika. Powodem pojechania do niego było to że hamulce słabo działały. Płyn został wymieniony,układ odpowietrzony. Po 2 dniach jazdy padło serwo (membrany i zawór kompletnie wszystko). Szukałem serwa na allegro ale niestety do JTD 16v nic nie znalazłem chociaż obdzwoniłem 30 zakładów z częściami, niestety numer części się nie zgadzał. Jedyne serwo z moim numerem znalazłem na ebayu a że nie mam zaufania do tej strony, to znalazłem zakład w Poznaniu który regeneruje serwa, bo 2000 za nówke to lekka przesada. U faceta który regeneruje wyszło że powodem rozwalenia serwa było to że uszczelniacze w pompie poszły się walić już wcześniej i podczas naciskania pedału hamulca po wymianie płynu nastąpiła awaria. Musiałem czekać tydzień aż przyjdzie serwo zregenerowane od razu zregenerował mi pompe. Mechanik zamontował, ja szczęśliwy że to trwało tylko 2 tyg, niestety dostałem telefon że serwo coś nie działa, spoko pojechałem po część i wysłałem do klienta. Klient powiedział że serwo działa poprawnie bo podłączył do stanowiska badawczego. Teraz czekam, aż serwo wróci tylko jest mały problem co ja mam dalej zrobić? Może być to wina wakum pompy czy czegoś jeszcze? Regeneracja serwa to koszt 1100 zł. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Wspomaganie działa za pomocą podciśnienia, a to swoje życie rozpoczyna właśnie w pompie vacum. Może jesteś na właściwym tropie ja w poprzedniej alfie wymieniałem pompę bo hamulce były słabe.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie

    Chyba nie będzie wyjścia i zakupie wkum pompe i zobaczymy. Używka to koszt 100 zł więc tragedii nie ma.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Najpierw to do niej podłącz wakuometr - mechanik powinien to zrobić już na samym początku, jak auto do niego trafiło. Jeśli tego nie zrobił to dupa nie mechanik jest.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jak potrzebujesz pompy to za 30 zl mam sprawna do sprzedania jak co to prv.

    Wymiziane z Androida!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie

    Ok, dzięki jak będzie potrzebna na pewno się odezwę. Wszystko rozstrzygnie się w tym tygodniu.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Na przyszłość, serwa mam po ok 700-800 z po FL, przy zamowieniu 2-3szt. Nowe oryginalne fiatowskie.
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Taż mam problem ze znalezieniem serwa do mojej Q4. Pasuje tylko z GTA, Q4 i crosa.
    perek16 piszesz że regeneracja serwa 1100zł. to jest koszt standardowy serwa czy w zależności od uszkodzeń? U mnie jest odwrotny problem do twojego czyli trzymające hamulce wygląda to że serwo trzyma podciśnienie.
    Dzisiaj po 2 tygodniach jak auto stoi w garażu odkręciłem pompę i dopiero po oderwaniu (dosłownie) jej od serwa zassało powietrze i poleciał płyn z otworu pompy od strony serwa.
    Myślisz że wymiana czy regeneracja tego zaworu będzie też tyle kosztować?


  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Czy eper i bosch mogą się mylić co do numerów części? Znalazłem na allegro serwo teoretycznie pasujące do mojej Q4, ale wg nr boscha nie pasuje. Wprowadzając nr z eper do wyszukiwarki boscha też wyskoczyło, że to nie to serwo. Dzisiaj sprawdziłem nr w swojej alfie i okazało się, że jednak mam taki sam jak u gościa na allegro. Pokręcone to wszystko :/


  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar perek16
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16v
    Postów
    86

    Domyślnie

    No powiem Ci że to była pełna regeneracja: zawór, membrany i przy okazji zmiana uszczelniaczy w pompie. Facet mi powiedział że regeneracja może kosztować od 300 do 1300 zł u mnie poszło wszystko więc większa stawka. Trzeba do niego wysłać serwo, pompę, wszystkie przewody. I lepiej zapłacić za wysyłkę kurierem ubezpieczoną. Niestety ale gdy serwo wysłał drugi raz poczta popisała się profesjonalizmem i uszkodziła serwo po drodze a była wysłana zwykłą paczką więc 1100 poszło(facet zdecydował o formie przesyłki nie ja). Myślę że nie mniej niż 500 i nie więcej niż 1000zł chociaż nie wiadomo czy czegoś więcej nie znajdzie. Proponuje Ci poszukać używki albo skontaktuj się z Semri on załatwia nowe tańsze, tylko przy zamówieniu zbiorowym.
    Ostatnio edytowane przez perek16 ; 12-12-2013 o 20:33

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc!!
    Utworzone przez RAFALczudec w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 14:32
  2. prosze o pomoc :)
    Utworzone przez matelek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 18:04
  3. 2,4 jtd 140 km Prosze o pomoc
    Utworzone przez JANUSZ 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-03-2010, 15:41
  4. prosze o pomoc
    Utworzone przez lambro w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 23:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory