Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: ALFA ROMEO 156 2,4 JTDM NAGŁA ŚMIERĆ! Potrzebne przywrócenie do życia!

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 2,4 JTDM 2004 Sportwagon
    Postów
    8

    Domyślnie ALFA ROMEO 156 2,4 JTDM NAGŁA ŚMIERĆ! Potrzebne przywrócenie do życia!

    Cześć wszystkim. Prośba o pomoc i sugestie. Opisze sytuację.
    Alfka działała bez zarzutów - 100% sprawna. Postawiona rano pod blokiem. Po 6 godzinach przychodzę i nie odpala. Buczy i trzeszczy pod konsolą, szarpie wskazówką prędkościomierza i wyrzuca awarie: ABS, ARS, czujnik poziomu oleju, etc. Po podniesieniu maski widzę, że chodzą wentylatory chłodnicy. Odpiąłem zasilanie, podpiąłem po kilku minutach, wentylatory znowu się uruchomiły. Auto przestało reagować, zapalało kolejne lampki i sugerowało wizytę w ASO Wymieniłem bezpiecznik maxival 40A - był przepalony. Zabrałem na noc akumulator, ładowałem ok. 10 godzin. Rezultat jest następujący: działa centralny zamek z pilota i radio, oświetlenie bagażnika i światła w kabinie. Po włożeniu kluczyka w stacyjkę nie ma żadnej reakcji. Nie zapala się żadna lampka, żaden test systemu, nie działają światła, nie słychać pompy czy rozrusznika. Nic. Nastąpiła śmierć kliniczna. Proszę o poradę. Czytałem już na forum o czujnikach bezwładności, położenia wału, etc., jednak może coś przeoczyłem i nie będzie trzeba wszystkiego rozgrzebywać. Jakieś pomysły?

    - - - Updated - - -

    Podejrzewam jeszcze kostkę stacyjki. Padł bezpiecznik, pewnie przyjęła prąd i padła. Sęk w tym, że ten bezpiecznik nie ma nic wspólnego z zapłonem. Sprawdzę resztę, ale wciąż czekam na propozycje

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    masa - sprawdzona ?

    - - - Updated - - -

    przepraszam , że tak ogólnie ale lecimy na razie bo najmniejszej linii oporu








  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 2,4 JTDM 2004 Sportwagon
    Postów
    8

    Domyślnie

    Nie sprawdzałem. Popraw mnie jeśli o czymś zapomniałem: pod akumulatorem, dalej przy skrzyni biegów, przy lampach i kolumna kierownicza? Nie zerkałem pod kierownicę, nie wiem czy dostęp będzie łatwy. Za 2-3 godziny sprawdzę. Jeśli tu będzie wszystko ok a problem nie zniknie, co sugerujesz dalej? Z góry dzięki za pomoc.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    166
    Postów
    22

    Domyślnie

    Prawda, jak wskazówki świrują to często klemy akumulatora. Przeczyścić przeszlifować. Ale bezpiecznik 40A nie pali się bez powodu. Wentylatory się uruchamiają bo komputer nie ma zasilania. Sprawdzić bezpieczniki na początek. Stacyjką będziemy martwić się później. Najpierw żeby tablica przyrządów ożyła.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jakie aku miał napięcie po ładowaniu? Może mieć wewnętrzne zwarcie i nic nie odpalisz.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    166
    Postów
    22

    Domyślnie

    Prawda, kontrolki mogą w takim wypadku świecić ale rozrusznik już tylko czkryknie i będzie wrażenie że rozrusznik padnięty. Aku na dzieńdobry. Było takie powiedzenie elektryków żeby na samprzód sprawdzić zasilanie :-)

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 2,4 JTDM 2004 Sportwagon
    Postów
    8

    Domyślnie

    Klemy były czyszczone/szlifowane dwa tygodnie temu. Nie sprawdziłem napięcia na aku po ładowaniu. Fakt, że jak go niosłem to chlupał jak niepełna butelka mineralnej Może przyszedł już jego czas. Będę po pracy przy Belli to się sprawdzi. Dam od razu znać jak poszło. Sprawdzę dobrze wszystkie bezpieczniki.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    aku bedzie ci chlupał nie zalewa sie go po korki ,tylko tak by przykryl elektrolit płyty ,moze cela sie uwalila wtedy da sie go ladowac ale nie bedzie trzymal pradu, sprawdz podlacz pod prostownik poodkrecaj korki i powinny si "gotowac"wszystkie cele jesli nie to aku do d...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Cetyler
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa 156 Fl 2.4 20v 175km
    Postów
    27

    Domyślnie

    obstawiam na aku miałem u siebie identyczną sytłację okazalo się zwarcie aku dodam iż aku miał niecałe 9 miesięcy . Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Spróbuj odpalić Alfę na innym aku.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 SW - jaki silnik 1.9 JTDM vs 2.4 JTDM?
    Utworzone przez kamil.lignar w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-08-2015, 14:19
  2. potrzebne info / dane technicze na temat gt jtdm
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 20:57
  3. Alfa Romeo 156 Jtd wszystkie informacje potrzebne do zakupu!
    Utworzone przez Bartoss2000 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 16:15
  4. Alfa Romeo 147 1.9 MULTIJET opinie!!!pilnie potrzebne
    Utworzone przez rprzemekr w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 12:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory