Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: [156] Sterownik świateł i obrotomierz, a brak ładowania i alternator.

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie [156] Sterownik świateł i obrotomierz, a brak ładowania i alternator.

    Spalił mi się układ na płytce obrotomierza i nie mogłem zgasić tylnych świateł. Wymontowałem i wypiąłem z kostek obrotomierz, po kilku dniach przyszedłem do samochodu i pomimo braku obrotomierza odczułem, że obroty są lekko zawyżone, jakieś 900~1000...

    Myślałem, że to ECU się adaptuje, bo auto kilka dni miało odpiętą klemę. Z ciekawości wziąłem miernik i przykładam do akumulatora, a tam 10V.

    I kluczowe pytanie: Czy wymontowany obrotomierz może mieć wpływ na brak ładowania?

    Niecały rok temu miałem regenerowany alternator, czyżby padł? Czy to po prostu wina wymontowanego obrotomierza?

    Mam też odpięte kostki od tylnych lamp, bo usterka zaskoczyła mnie w pracy i nie wiedziałem gdzie szukać przyczyny.

    Auto to: Alfa 156 1.9 JTD 8V 110KM


    O chyba znalazłem rozwiązanie: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...ml#post1309319

    Mimo wszystko może proszę nie usuwać mojego wpisu, może inni kiedyś trafią na ten sam problem.
    Ostatnio edytowane przez Zomeba ; 08-12-2013 o 17:27
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic575_4.gif

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zomeba Zobacz post
    Spalił mi się układ na płytce obrotomierza i nie mogłem zgasić tylnych świateł. Wymontowałem i wypiąłem z kostek obrotomierz, po kilku dniach przyszedłem do samochodu i pomimo braku obrotomierza odczułem, że obroty są lekko zawyżone, jakieś 900~1000...

    Myślałem, że to ECU się adaptuje, bo auto kilka dni miało odpiętą klemę. Z ciekawości wziąłem miernik i przykładam do akumulatora, a tam 10V.

    I kluczowe pytanie: Czy wymontowany obrotomierz może mieć wpływ na brak ładowania?

    Niecały rok temu miałem regenerowany alternator, czyżby padł? Czy to po prostu wina wymontowanego obrotomierza?

    Mam też odpięte kostki od tylnych lamp, bo usterka zaskoczyła mnie w pracy i nie wiedziałem gdzie szukać przyczyny.

    Auto to: Alfa 156 1.9 JTD 8V 110KM


    O chyba znalazłem rozwiązanie: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...ml#post1309319

    Mimo wszystko może proszę nie usuwać mojego wpisu, może inni kiedyś trafią na ten sam problem.
    Bez obrotomierza,a raczej płytki na nim zamontowanej ładowania nie będzie.Wstępne wzbudzenie alternatora jest z tego układu.
    A nie doczytałem do końca.Już masz odp.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Chwilowe braki ładowania - alternator?
    Utworzone przez dyymianek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 00:02
  2. Alternator ładuje, a brak ładowania na akumulatorze
    Utworzone przez klimekkk w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-12-2014, 19:52
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 00:27
  5. sterownik świateł
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory