Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [156] 1.6, 200r - skoki obrotów,utrata mocy,wybuchy z tłumika i silnika

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Beo
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000r
    Postów
    24

    Domyślnie [156] 1.6, 200r - skoki obrotów,utrata mocy,wybuchy z tłumika i silnika

    Witam wszystkich alfaholików. Zacznę może od tego, co zaobserwowałem do dnia wczorajszego i co się wtedy stało. Jakieś 2 miesiące wstecz zaobserwowałem brak płynności we wzroście obrotów podczas jazdy, po wciśnięciu pedału gazu podczas jazdy obroty potrafiły wznosić się do góry o 2, czasem nawet o 3 setki. Nie przywiązywałem do tego zbytniej uwagi,gdyż nie jeździłem często. Z kolei jakiś tydzień temu z powodu zawieszenia się czyjnika poziomu paliwa wyjeżdziłem całość. Wczoraj gdy zalałem bellę, po odpaleniu gdy dodałem gazu obroty zamiast wzrosnąć - spadały, po jakimś czasie byłem w stanie dodać gazu, ale nie bez wysiłku dla niej, najpierw poszło kilka strzałów z wnętrza silnika ( od strony kierowcy), następnie obroty wzrosły i poszło kilka wybuchów z tłumika, a potem zaczął się znów dławić. Pomyślałem, że być może przez brak paliwa, układ doprowadzający paliwo się zapowietrzył, więc odkręciłem korek baku. Sytuacja się delikatnie poprawiła, więc pomyślałem, że przedmucham ją trochę, gdy wyjechałem z osiedla na bardziej przystępną ulicę na drugim biegu wciśnięcie pedału gazu powodowału powolny wzrost na obrotach i niestety nie mogłem przekroczyć 5000rpm, następnie obroty spadły o ok 1500 i znów wzrosły do niecałych 5000. W między czasie poszarpało trochę przy rozpędzaniu się, stwierdziłem, że nie ma co jej dobijać i odstawiłem ją na parking, dodam, że po rozgrzaniu się pracowała trochę lepiej, jednak ograniczenie powera jest zdecydowanie odczuwalne. Niestety nie bardzo orientuję się co dalej, zdjąłem pokrywę silnika, przebić żadnych niema. Mogła zassać mułu z dna baku i zapchać coś ? Czy może cewka lub przewody zapłonu ? Sonda lambda ? ...heh a może coś innego ? Żadne kontrolki się nie palą, za wyjątkiem tej sygnalizującej uszkodzone oświetlenie (od kiedy ją kupiłem). Gdzie mogę ją zabrać na diagnozę, gdzie nikt mnie nie orżnie ? Jeśli macie jakieś pomysły i info , jak się za to zabrać, będę wdzięczny za rady.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    AlfaRomeo 156 1,8TS SW 2002 Distinctive Lift
    Postów
    13

    Domyślnie

    Kolego może faktycznie syfu zaciągła i lipa teraz, zalej na początek stp do czyszczenia wtrysków i zobaczysz

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Beo
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000r
    Postów
    24

    Domyślnie

    Napewno sprobuje, dam znać, czy to pomogło.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Mrozik brak w baku wachy, równa się co woda i syf .... Idzie spierniczyc wtryski takim działaniem. Profilaktycznie wlej środek wiążący wodę i czyszczacy wtryski plus smarujacy układ paliwa. Polecam ci xeramic 15zl na stacji albo tesco . I masz święty spokój. Zalej belkę do pelna i wlej ten magiczny płyn lekko pomoże w wyrzuceniu syfu

    Wyklepane ręcznie z smartfona przepraszam za t9

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar Beo
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000r
    Postów
    24

    Domyślnie

    Nieznacza poprawa po wlaniu płynu do czyszczenia wtrysków, po rozmowie ze znajomym sprawdzę dziś stan świec zapłonowych - coś mi się wydaję, że tu może tkwić przyczyna problemu. Pozdr.

    - - - Updated - - -

    Akcja jest tego typu, że dokonałem wymiany świec i zaobserwowałem następującą rzecz - pierwsze 4 od lewej były całe utytłane w oleju, kolejne 4 suchutkie ale zdecydowanie bardzie wypalone - pokryte ciemnym osadem za to. Kończą mi się opcje, a zwróciłem uwagę, że założony jest podobny temat strzelającego i mulącego silnika, czyli może to być też przepływomierz, muszę go pilnie zdiagnozować.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Komputer ratuję Cie, podepnij i sprawdź co piszczy w trawie

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar Beo
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000r
    Postów
    24

    Domyślnie

    Nie miałem co prawda okazji, by dokonać diagnozy (nocki 12h w tym tygodniu), ale mam kabelek, teraz tylko jakiś search by znaleźć odpowiedni program do ogarnięcia.

    De fakto pozostał jeden problem - mulący silnik przy wchodzeniu na obroty, dokonałem czyszczenia przepływki zgodnie z instrukcjami, które udało mi się znaleźć, ale bez większych zmian w pracy silnika, ale na bank zurzycie paliwa wzrosło. Ostatnie co przyszło mi do głowy, to odpięcie przepływki i odziwo, wszystkie problemy mijają, kręci się jak w chwili gdy ją kupiłem - tak jak być powinno, jednak to nie rozwiązanie, jeśli uda mi się dojść do problemu - podziele się info...

    Pytanie zaś brzmi, czy sonda lambda może mieć wpływ na obroty, czy tylko na zużycie paliwa ? Narazie jeździł nie będę, póki jej nie dopieszczę, ale zachodzę w głowę, jeśli macie jakiś pomysł, będę wdzięczny.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Umnie wylgądało to tak


    1.Sonda Lambda - gdy przestała działać to nie mogłem silnika wkręcić powyżej 1300 obr ale to już permanentnie sonda zaniedbana (w czasie jak kupiłem autko od poprzedniego właściciela)
    2.Między czasie miałem walnięta Przepływke do wymiany.

    Słuchaj coś Ci powiem jeżeli nie masz kasy na oryginały to są odpowiednie zamieniki które działają z M1.5.5 komputerem

    Przepływka z firmy MaxGear (Ja taką założyłem dla testu i działa pięknie) Cena od 120zł do 150zł zależy od sklepu w rejonie Polski
    Sonda Lambda z allegro z firmy MotionEqupie (kolega z forum polecił mi tą sondę i działa jako zamiennik) cena z przesyłka wyniosła 99zł a nie 300 czy 400 jak oryginał Bosch

    Daje Ci wskazówki a twój wybór czy zamiennik czy oryginał.

    PS: Podłącz do kompa to jest 5 mint roboty, ja sprawdzam cyklicznie autko raz na tydzień albo dwa. Podpinam kompa i widzę czy coś umiera albo nie, odpalam silnik włączam parametry i sprawdzam krok po kroku czy wszystko ok .

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar Beo
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000r
    Postów
    24

    Domyślnie

    No więc zarzuciłem MESa, darmową wersję co prawda (20 minut) błędy poniżej. Do tego zaobserwowałem bardzo dużą różnicę między air intake (ok 90kg/h w spoczynku a desired air intake - jakies 14kg/h). Jakie mogę podjąć następne kroki...


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	95.1 KB
ID:	116507

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar Beo
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6 TS 2000r
    Postów
    24

    Domyślnie

    Po wykasowaniu błędów i przejazdzce pozostaly te dwa błędy P1173 i P0170, oba oznaczone jako "Fatal".

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 12:05
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 13:58
  4. Utrata mocy AR 147 1.9JTD po przekroczeniu 3tys. obrotów
    Utworzone przez gulietta w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 17:43
  5. skoki obrotów
    Utworzone przez luxik10 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-08-2007, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory